bugün

hiç tahmin edemeyeceğiniz gibi başta ressam olan dünyayı ele geçirmeye ramak kala başarısız olan almanyada nazilerin başı olan diktatördür.
aleyhinde atanlar zamanın almanyasında yaşıyor olsalardı kayıtsız şartsız destek görürdü.
isminin anlamı üstün kurt olup soyu çek bir aziz olan johann nepomuk hiedler den gelir.
asla stalin gibi babacan ve samimi olamamıştır. ordusunu gaza getirip güven sağlayamamıştır.
kazanmaya devam ederken her şey güzel gitmiş, işler kötüye sarmaya başlayınca ise mantıklı karar vermekten uzaklaşmış. psikolojisi bozulmuştur.

oysa lideri lider yapan kötü durum yönetimidir.

(bkz: stalin)
avrupada pek sevilmeyen insan.türkiyede ise çok sempatizanı var.hitler 6 milyon yahudi öldürmüş sözünü duyan.adını kalbine kazıyor.çok aşşağılık bir millet olduk sözlük.

adama yahudi öldürdü diye hayran kalacağımıza.az ekonomik kalkınma planlarına savaş dehasına baksaydık.şimdi düşmanımın düşmanı dostumdur felsefesinden kurtulurduk.
sevmek ya da sevmemek mesele değil, kim ne derse desin dünyanın gelmiş geçmiş en etkileyici, en karizmatik lideri kendisidir. 10 milyon yahudiyi öldürdüğü gerçeği ne kadar doğrudur bilemem, faşistmidir değilmidir, canimidir bunların hiç biri umrumda değil. belki sevmiyorum, ve nefret ediyorum, ama dünya da en çok onun yerin de olmak isterdim. ve belki de olamadığım için ondan nefret ediyorum.
medyaya hakim olan lobi sayesinde bu adamın kötü olduğuna inanan,

rocky 4'te amerika'nın rusya'yı dövdüğüne de inanır. net.
giyotinsever katil diktatör.
Bu çizmeleri bendim sana giy diyen,oğlum,
bu haki gömleği bendim sana giy diyen.
Nerden bilecektim bu kara günleri göreceğimi,
bilseydim, giydirmem, derdim, giydirmem,
asın beni, derdim, daha iyi.

Elini görürdüm hani ben senin, oğlum,
"Hayl Hitler!" diyerek kaldırdığın elini,
Hitler' i selamladın diye, nerden bilecektim,
kuruyacağını bir gün elinin.

Duyardım, oğlum, söz ettiğini senin
üstün bir ırktan.
Nasıl varacaktım farkına, nerden bilecektim, nerden
celladıymışsın meğer sen kendinin.

Gittiğini görürdüm senin, oğlum,
uygun adımla Hitler' in ardından.
Nerden bilecektim, onu izleyenin
artık bir daha geri dönmeyeceğini.

Bana derdin ki, oğlum, derdin kiAlmanya
gelecek bir gün atnınmaz hale.
Nerden bilecektim, oğlum, bu yerin nerden bilecektim,
küller ve kanlı taşlar arasında kalacağını böyle.

Haki gömlek vardı her zaman sırtında senin.
Giyme şu gömleği demedim sana, demedim, oğlum.
Bu günleri göreceğimi bilmiyordum, ne yapayım,
sana o gömleğin kefen olacağını bilmiyordum.

Bertolt BRECHT
(#91621)
kendisinin iyi tanınabilmesi için yahudi yandaşı yayınlar ve kitaplardan önce kendisinin kaleme almış olduğu 'kavgam' altı çizile çizile okunmalıdır.

her türlü düşüncesinin altında ince ayrıntılar gizli olan bu adamın dipten gelen bir ülkeyi zirveye çıkarıp geri batırabilme gibi büyük bir başarısı (!) vardır.

kitabından aldığım bazı anekdotlar:

-dikkat edilmesi gereken husus mücadelede özellikle gelecek nesillerdir. dolayısıyla mücadelenin ilk aşaması çocuğa yönelmektir.

-acaba kaç kişi seçkin bir millete üye olduğu haklı şerefi ve gururu idrak edebilmiş ki?

-bütün dahiyane uygulamalar bu ölümlü dünyada dehanın halk kitlelerinin uyuşukluğu ve tembelliğiyle mücadele etmek değil midir?

-hiç şüphesiz , her zaman bir takım insafsız kişiler bulunur ve bunlar dini inançları, kendi karışık siyasi amaçları için araç olarak kullanmaktan çekinmez. siyasi partilerin din olaylarıyla herhangi bir işi olamaz.

iyi araştırılması gereken, iki kıytırık taraflı filmle anlaşılamayacak lider.
(bkz: hayat güzeldir i izledim hitler kötüymüş)
(bkz: piyanist i izledim hitler kötüymüş)

(bkz: yav he he)
Cesedi olmayan sadece savaş sonrası yanık bir vücudun ona ait olduğu düşünülen diktatör. Zehir içtiği veya kafasından vurarak intihar ettiği söyleniyor. Kendisini vurması daha korkusuz ve asalet içerdiği düşünülerek zehir içip korkakça öldüğü daha inanılmak istenen sondur Adolf Hitler için.
tartışmasız 20.yy damga vurmuştur. aslında kendisi sebepten çok sonuçtur. 1. dünya savaşından sonra alman halkı öyle bir durumdadır ki denize düşen yılan sarılır misali hitlere sarılmıştır. Hitler yahudi düşmanlığında en ileri giden tarihsel kişilikitir aam bu düşmanlığın kaynağı değildir, hatta başta yahudiye düşman bile değildir, var olan yahudi karşıtlığını özellikle almanyada 1.dünay savaşının kaybedilen sebebi olarak yahudi kaynaklı cephane grevi ile orduyu parise 60 km yaklaşmışken hareketsiz bırakan sendikalar ile kendi çalışmayıp yüksek faizle borç verip riske girmeyen ve emeksiz zenginleşen ve çalışanı sömüren yüksek faizli tefeciliğin yahudilikle özdeşleşmesi hitlerden önce zaten büyük bir yahudi düşmanlığı yaratmıştı, hitler bu durmu sezdi benimsedi kullandı.
Yahudi katliamını yaptıktan 3 yıl sonra Yahudi devleti kurulmuştur.
nedense özellikle türkiye'de çok büyük taraftarı olan alman nazi lideri. şimdi ben bu adamı sevmiyorum diyemez-dim; ama sevmemin nedeni de hiçbir zaman yahudileri katletmiştir olması olmadı. zeki ve halkını nasıl sömürüp kandırabileceğini bilen insanın zayıf noktalarının ve gidilmesi gereken özellikleri bildiği için yani insanları iyi tanıdığı için severdim. ama çok da değil yani. ilginçtir ki özellikle birçok ülkücü bu adama adeta tapmakta. gariptir..
(bkz: alparslan türkeş in çakma hitler olması)
en sevdiğim liderlerden bir tanesi.
(#18317174)
katıksız büyük liderdir fakat orospu çocuğu değildir. kendisini araştırmadan, fikirlerine kafa yormadan, hakim medyanın dolduruşlarıyla, sscb ve diğer katliamlardan haberi olmadan orospu çocuğu diyenler asıl orospu çocuğudur. hitler'in tek suçu vatanını çok sevmektir.
hakkında ortaya atılan safsatalar Yahudi basının uydurmasıdır. davasını anlattığı kitabı''kavgam- mein kampf'' okunmalı, çözümlemelerinin bugün hala geçerliliğini sürdüren olgular olması gözlerden kaçmamalıdır.
öyle birgün gelecek ki, öldürmediğim her yahudi için bana küfür edeceksiniz diye özlü sözlü söylediğine dair hiçbir kanıt olmayan diktatör.
bu dallamayı bir şekilde sevenler ya da sevmenin eşiğinde bulunan insanları polonyadaki toplama kampına götürmek ve onlara; tüm o öldürülen insanların, çocukların eşyalarını, yakıldığı yerleri, yaşadıkları küçücük odaları, hep birlikte kullandıkları tuvaletleri, önüne dizilip vuruldukları duvarı, gaz odaları için sakladıkları ziklon b zehirlerinin binlerce kutularını göstermek lazım.

(bkz: auschwitz)
aslında güzel sanatlar okumak isteyen ama fakülteye kabul edilmeyen özünde sanat aşkıyla yanıp tutuşan kişi .
-ah bee abi bileydik biz müdahele ederdik senin o fakülteye girmene olmadı hocalara rüşvet teklif ederkin ...

ayrıca doğum haritasında ; venüs'ü boğadadır hitlerin. bu kavuşum sanata aşırı ilgi duyduğunu ve doğuştun yetenekli bi insan olduğunun göstergesidir. hayret nasıl alınmamış fakülteye şaşırdım doğrusu . ayrıca bu ari ırk uygulumasında ki kusurlu ya da melez vatandaşların imha edilmesi yani alman annelerine ; zeki , sağlıklı , güzel(yakışıklı) -alman- evlatlar doğurtma çabaları da bununla doğru orantılı sanırım.
kısaca gerçek bir faşisttir.
taşaklı alman lider.
hakkında: ''net'' diye tanım koymaya uğraşan ergenlere yattığı yerden 1 değil 2 kez edit yaptırabilen alman lideridir.