bugün

ülkeyi duble yollarla donatmış, son model silah fabrikaları kurmuş, milyonları miting alanlarında toplayabilmiş, hitap kabiliyeti yüksek almanya eski lideri.
bir an birini anımsattı ama kim olduğunu hatırlayamadım.
almanya da sokakta yaşarken 1. dünya savaşının çıkmasına sevinerek ve asker olmayı hedefleyerek serüvenine başlamış adam. annesinin babasının yeğeni olduğu rivayeti vardır. ve üvey kardeşinin kızına sarkıntılık ettiği rivayeti de. yeğeni intihar etmiş ve başarılı olmuş. yahudilerin alman halkından daha iyi bir hayat sürdüğü için onlardan nefret etmiştir. sevgilisi olan gazeteci kadın onun yüzünden iki kere intihara kalkışmıştır ama başarılı olamamıştır. halkı büyük derecede etkileyen jest ve mimikleri vardır. kendi kendine konuşma yaparken fotoğraflarını çektirir ve jest ve mimiklerine bakar, ne kadar etkili olup olmadığı üzerinde çalışırmış. savaşı kaybederken askerlerine 'beni yakın yoksa stalin beni moskovaya heykel yapar' dediği rivayet edilir. nitekim ölmeden birkaç gün önce sevgilisiyle evlenmiş önce onu sonra kendini vurmuş askerleri de onları bombaların açtığı bir deliğe koyup yakmıştır. adam öyle nam salmış ki insanlar ölmediğini düşünüp gazeteye hitlerin kılık değiştirmiş hallerini tasarlayıp koymuşlar, böyle görünebilir diye.
Dünyayı kan gölüne çeviren isimlerden birisi.
Biraz daha Yahudi kirsaydi iyi olacaktı ama şerefsiz yapmadı. Romenler senin neyine.
ırkı bozuyor diye kendi içinde engelli insanları toplama kamplarında öldürmüş biridir. eşcinselleri de aynı şekilde. spencer in sosyal darwinizm kuramından veya nietzche nin üst insanından etkilenmiş olabilir.
ayrıca germen ırkının saf ve üstün ırk olduğuna inanıyordu. geri kalanların ise ona hizmet etmek zorunda olan aşağı etnik döküntüler.
faşizan lider. milyonlarca insanın ölümüne sebep olmuştur. fikirlerinden koşarak uzaklaşmak gereklidir.
Yahudilerin su an silah kendileri tarafinca kullanmadan yaptigi seyi zamaninda yapmaya kalkan kisidir.
Kendisine kufur ederiz cunku zamaninda tum yahudileri firinlamadigi icin. Bunun disinda fasist ve saplantili bir liderdi.
"eğer dünya tek bir devletten oluşsaydı, sanayisi almanlar, askerleri türkler, fahişeleri de fransızlar olurdu" demiştir.
Meşhur bir sözü de profilimde kapak resmimde yazıyor.
65 milyon insanın katili olduğunu söylersek, abartmış olmayız.
"v2 atarım londra yanar, churchill'in babaannesi kaşar."

adolf hitler
mal değneği ortadoğuda arap temizleyeceğine gidip yahudilerin başına bela oldu..

tam tersini yapsaydı herkes içinden ohh be çekerdi..

benim varlığımla embesilin, arabın varlığı bir mi ya?
1 ruh hastasının "zeki ve akıllı" geçinen onca insanı kana bulaştırma becerisine şaşırmamak elde değil.

taklitlerinden sakınmak gerek, ama insanlar tarihi okumayı sevmediklerinden alkışlarla başlarına taç ederler bunun çakmasını.

"kimmiş çakması?" diye alık bir soru sormayın yaşadığımız tarihte bal gibi aşikardır kendileri.
"Küçükken;annem,konu komşu büyüyünce çok can yakacaksın demişlerdi bana.sanırım ben bu sözü yanlış anladım."
Adolf hitler.
yahudi düşmanı almanyanın en büyük dikdatörlerinden.
Kuşuna ötenazi adını vermiştir.
kesinlikle iyi bir hatip, iyi bir devlet adamı. lakin askeri zekası fena kıt...

sen git 1-2 yıl önce ruslarla 'savaşmak yok' diye anlaş sonra git rusya ya saldır. zaten rommeli de intihara sürükledin. hay kafanı....

sonra komünistler böyle beller ananı.

not: komünist değilim.
görsel
külodu 5 bin dolara satılacakmış.

bahse konu külot;

görsel

https://www.cnnturk.com/d...ampaign=buffer&page=1
başarsaydı en azından bundan daha kötü bir düzen yaşamyor olacağımız kesindi. kaybetti. yine de 5-10 senede müthiş bir teknolojik gelişim gösterdi. batık bir ülkeyi ayağa kaldırıp neredeyse dünyanın egemen gücü oluyordu. zor olanı başardı. ama abd'de de savaşa girdikten sonra imkansızı başaramadı.
"Gün gelecek dalga geçtiğiniz beşiktaş puan kaybetsin diye dua edeceksiniz." sözünün sahibidir. Bugün de paralı köpekler karşısında ettiği sözün doğruluğu kanıtlanacaktır.

Heil!
Tayfun yılmaz geliyor aklıma, elimde değil.
beşiktaş taraftarı liderimizdir. heil hitler! heil beşiktaş!
görsel
(bkz: yaktın bizi adolf)
güncel Önemli Başlıklar