bugün

telegol ün şamar oğlanı. başlayıp bitirebildiği cümle az sayıdadır. hiçbir tezini ispatlayamamasına rağmen hep teoriler atar ortaya.
Samet aybaba'nın gazeteci kardeşi. Her şeye muhalefet yapabilme yeteneğine sahiptir. Serhat ulueren gibi sinsi bir spor yazarı*için bulunmaz kaftan. Bütün telegol programlarında ziya şengül ile tartışıp her seferinde ziya şengül'ün*laflarını kesip sonrada tamam abi buyur sen konuş şeklinde sıkılmadan cevap veren arsız adam.
star tv ye telegol programina getirttigi için hepimizin tesekkür borçlu olmasina sebep olan futbol yorumcusu(!)
saka gibi insan..bazen gerçek mi yoksa reyting alsin diye mi yapiyor insani düsündürüyor..bi insan bu kadar bos bu kadar mantiksiz bu kadar gereksiz bu kadar alakasiz konusamaz..oraya besiktasi savunmasi için koyulmasi gereken son insan.."degistirin su adami yaa..ayiptir, yaziktir, günahtir..besiktasa yaziktir! bi tane adam gibi bir besiktasli koyun adam akilli konussun" dedirten insan.artik ziya sengül ve gökmen özdenak hiç iplemiyor zaten adami..kendi basina takiliyo orda..
pazar sabahları bjk tv'de alen abiyle yaptığı programdaki rolü de, aynı telegolde olduğu gibi konu mankeni seviyesini geçmeyen spor yazarı.
çok komik bir adam, yerlere yatırıyor gülmekten bizi, allah razı olsun.*
(bkz: kımıl zararlısı)
insanı beşiktaşlılığından utandıran, her fırsatta abisini beşiktaşa öneren spor şeysi. adnan polatın açtığı galatasaraya yardım kampanyasına taraflı tarafsız herkesin destek vermesi gerektiğini söyleyip, programın ortasında cebinden 100 ytl çıkarmış ve diğer yorumculardan da 100er lira isteme yüzsüzlüğünü göstermiş moron modeli. tabi ayarı yemiştir ziya şengülden.
televizyon programlarının en ezik beşiktaş yorumcusu... attığı ipe sapa gelmez iddialar ve sacma sapan cıkısmalarıyla, bir nevi telegol programına mizah(!) unsuru katarak seyirciyi ayakta tutan spor yazarı. televizyonda dogru durust beşiktaş yorumcusu yok mu dedirten yorumculardan...

digeri icin (bkz: kazım kanat)

seref ve onur duyulan beşiktaş yorumcusu icin (bkz: sinan engin)
bu geceki programda ayar alıcak bi yeri kalmadığı görülmüştür.
türk televizyon tarihinin en bomba futbol yorumcularınandır . sadece ziya şengül ü sinir etmek için orada oldugu düşünülmektedir. ama ne olursa kahkahalarla tv başında kalmamıza neden olduundan sevilir
galatasaraylı olan benim bile beşiktaşlıların ne tırışkadan yorumcuya sahip olduğunu anlamama sebebiyet vermiş, cumle kuramama ile sacmalama uzerine tezleri oldugunu dusundugum, kurdugu anlamsiz, sacma cumlelerle, pazar aksamlari bunyeye bomba gibi gelen, koltuktan dusurme etkisine sahip, televizyonda millete karsi degil de, kahvede amcaogluna konusuyormus gibi, konusan, her konusmasinda ziya sengulden de bir guzel ayar yiyen, anelka'nın elle attıgı golden sonraki yorumunda gozlerimden yaslar getirmis, futbolla ilgisi olmayan gubik yazar, yorumcu.. ozellikle son bolumde, kenddisine yakismayan, ya da ikiyuzlu goruntusunden dolayi ancak kendi egosunu tatmin edecek sekilde sabri ugan'ın ayarini da bir guzel hatmetmis, ''hep ziya abi ile basliyosunuz, bizim basimiz kabak mi'' gibilerinden sacmalayip, yine payina dusen tarafini bir guzel gerceklestiren gubik korkuluk..
geçen hafta telegol programında dayanamayıp yine saçmalamış ve sabri ugan tarafından lafları ağzına tıkanmıştır;

-a.a: (ayağa kalkmış ve ceketinin düğmelerini iliklemiş bir vaziyette) hep ziya abiyle başlıyorsun söze sabri, böyle olmaz ama biz burada neciyiz. ziya abi sen başla, serhat söze seninle başlayalım, yeter ama ya.

-s.u: ama sözü sana verdiğim zamanlarda da yarım dakikadan sonra lafın gerisini getiremiyorsun ki, birşeyler geveleyip duruyorsun adnan.

ziya abi ve diğerleri ayardan memnun kıs kıs gülmekte, bizim zat-ı muhterem de bön bön etrafına bakmaktadır benim burda ne işim var der gibi. doğrudur da, ne işi vardır hala anlaşılamamaktadır.
son programda sandalyesini de alıp serhat uluerenin yanına geçmiştir ve gökmen özdenak tarafından bir konu tartışılırken abuk sabuk konuşup beni sinirlendir diye azarlanmıştır
(bkz: aybaba gibi estagfurullah diyip yorum yapmak)
yanında sabır taşı olsa çatlatacak niteliklere uygun telegol yorumcusu. çok saçma konuşuyor olmalıki bütün telegol yorucuları ona diş gösteriyor diye düşünmeme sebep olmuş şamar oğlanı.
telegolde bir pozisyon tartışılır pozisyon ofsat değildir barizdir herkes pozisyona biraz bakıp yorumunu söyler olaylar şöyle gelişir

sa sabri ungan, su serhat ulueren, aa adnan aybaba, gö gökmen özdenak, zş ziya şengül

sa: sıradaki pozisyona geçiyoruz bir ofsayt diye itirazlar vardı oynatalım
sa: serhat ulueren den başlıyalım sırayla
su: ofsayt değil
sa: gökmen abi
gö: kesinlikle ofsayt değil sabri
sa: ziya abi
zş: ofsayit değil
sa: adnan senin yorumun
aa: abi bence kesinlikle ofsat neden biliyormusun
zş: hırrrrrrrr
gazetede okudugum bir habere gore ziya şengul fenerbahçe teknik direktoruyken birileri adnan aybabayı takıma alması için yanına goturmus ama ziya şengul yetersiz buldugu için takıma almamıs.
konustugundan kimsenin bişi anlamadıgı, abisinin torpiliyle televizyonlarda boy gosteren, her programda birilerinden ayar yemeden rahat olamayan, zavallı kişilik, ama güldürürken de düşündürür. *
3 mayis 2006 besiktas fenerbahce maci için;

''izmir kadıköy'e yakın,beşiktaş'a daha uzak.bu çok büyük bir haksızlık''.diyerek 20 dakikalık yolun hesabını yapan,buna yorum diyen,beni gülme krizine sokmuş adamdır.
cümle kurmaktan aciz bu kişinin beşiktaş taraftarı olması bile içimi burkan bir detaydır..
kendisinin ta*ak oglani olmasindan dolayi televizyonlarda rating ugruna tutulan komedi kişisi. Kanımca uzaylilar tarafindan insan irkinin sabrini test etmek ya da bizi çıldırtıp yok etmek için yollanmiştir. Her cümlesinde ayar yemesi de ayri bir şukeladir. Abisinin torpili, hatrı ugruna bugunlere gelmiş, futbolla alakasi mahallemizdeki fatma teyze kadar olan palyaçodur.
en son telegolde internetten buldugu bir yazıyı programda okurken gene cok güzel bi ayar yemiştir;

adnan aybaba:"fenerbahçe kupayı en son aldiginda televizyon siyah beyazdi, cep telefonu yoktu, sovyetler birligi dagilmamisti, aids yoktu hede hödö hede hödö ..."şeklinde okurken

ziya şengül:o zamanlar sen daha adanadaydin

adnan aybaba:??!?'!?'!?'!?(mavi ekran)
ziya şengül abimizin sagligi acisindan programdan alinmasi gerekli kişi, yoksa ziya abimiz akıl sagligini kaybetti kaybedecek.
serhat ulueren: bi dakka... optimist... ay şey dedi ben hala şeyde takıldım ya, avrupa'da oynadım diyor hala, nerde oynadın niye söylemiyorsun ?

adnan aybaba: ben böyleyim..ben söyleyeceğimi söyledim.. *ziya şengül: optimist takımda..

a.a: ben alçak gönüllüyüm..söylemiyorum

sabri urgan: ben biliyorum

s.ulu.: plajda mı oynadın ?

a.a: ya ben mütevaziyim gökmen abi diyor ya 12 yıl...

s.urgan: avrupa'da oynadığını ben biliyorum.ama nasıl oynadığını, kimi götürdüğünü, hangi şartlarda oynadığını bilmiyorum..

s. ulu: e bende ispanya'ya gideyim tatile, plajda top oynarım..

a.a: yok öyle değil bir kulüpte oynadı..kuzey'de..

gökmen özdenak: ya sen neymişsin be adnan.. *

gibi bir diyalogla kendisiyle dalga geçilen, beşiktaş'lı olduğunu kabul etmediğim kişi.
telegol programını bırakıp, önümüzdeki sene trt 1'de saçma laflarını duyacağımız hede.