bugün

meydan larousseda yeralan ilk türk olduguna iddia eden kişi
tam bır şopardır kendılerı ; telegolde kımse onu kale almaz bır zamanlar turgay serene yapıldıgı gıbı ; en bombası turıyede kıme sorarsanız sorun pozısyon penaltı der ama şopar adnan ıstısnacı olacak ya ıstee , degıl derr ... tam bır yasam formudur kendılerı .. eglence mekanızması , ayrılmasın bızlerden kesınlıkle ...
telegol programını seyretmiş olamamın en büyük sebebi. gülmek istiyorsam ve onun olduğu programla aynı saatte harika bir komedi filmi varsa ben yine güleceğimden emin olmak isterim ve kendisini seyrederim. telegoldeki şovu harikaydı gerçekten. bir keresinde 2 metre arayla ofsaytta olan adamın ofsaytta olmadığını iddaa ederek şaçma sapan tartışmaya sebep olarak beni kendimden geçirmiştir. neden ofsayt olmadığı sorulduğunda da ısrarla:''bu benim görüşüm, herkesin görüşü farklı.'' demiştir. ''ama neden?'' diye ısrarla sorulmasına rağmen ağzından laf alınanamışır. telegolde ahmet çakarı aratmamıştır. *
pazar sabahları bjk tv de * alen ve seyirciler tarafından gaza getirilen o gazla gece telegol de insanları gulmekten kırıp geciren ziya sengul un uyuz oldugu samet aybabanın kardesidir... Keske besiktaslı olmasaydı
ziya şengül: senin bana bilinç altında gizli bir gıcığın var. ben onun nedenini hatırladım. küçükken seni fenerbahçe'ye getirmişler, doğru mu?
adnan aybaba: evet abi.
ziya şengül: bana getirip "bi baksana, geleceği var mı?" demişler; bende seni deneyip "bundan bi bok olmaz" demişim. tam hatırlamıyorum şimdi.
adnan aybaba: abi bi kere ben çok iyi top oynardım küçükken.
(bkz: samar oglani)
ziya sengül tarafından aşağılandıkça mutlu olan, söylemleri ile yaran, futbol adamı.

ziya sengul kendisini eskiden futbol secmelerinde secmediğini, çok kötü futbol oynadıgını açıklamıstı. Bu durumda futbol adamı demek pek de doğru olmuyor ama neyse oldu bir kere...
telegoldeki tavırlarıyla küçük emrahı anımsatan,beşiktaşın aleyhine veya diğer takımların lehine bir şey duyduğu zaman "niye öyle diyorsunuz abi yaa" şeklinde haykıran spor adamcığı. sürekli beşiktaşın yalnız kaldığını, hakkı yendiğini iddaa eden, sürekli ziya şengülün sözünü kesen, herkes elma ile ilgili konuşurken armuttan örnekler veren ve bizleri hakkaten güldüren saolası insan. bir de zaplayıp üstüne kazım kanat ve ahmet çakar çekişmesi alırsak kopartır, pazar gecesi mükemmel geçer...
beceremiyor olsa da beşiktaş'ı bu kadar içten savunmaya çalışmasıyla takdirimizi kazanmış, telegol'u telegol yapan yorumculardandır. serhat ulueren ise kendisine döveecekmiş gibi bakar hep.
telegolün yaran sinirli abisi. devamlı sinirli olmasından mütevvelit msn deki :@ yapınca çıkan emoticonla acayip benzeşmekteler.
http://www.youtube.com/watch?v=dwSXYElDwDk
ülkenin önde gelen stand up çılarından biridir. Telegol adı verilen sirkte görev yapmaktadır. arasıra çıkardığı seslerle bizleri hayran bırakmaktadır. (bkz: giydirilmiş kütük)
http://www.youtube.com/watch?v=DP1swj1JqBQ&mode=related&search=***
dünyanın en tutuk beşiktaşlısı, yahu başka adam mı yok dedirtir insana.
an itibari ile yine (bkz: şamaroğlan) olan şöyle bir muhabbetinin geçtiyi insan

adnan:burak çok masumane önüne aldı topu
ziya:ya adnan allahını seversen ayıb yaa
adnan:abi bak sana ağaç getirdim duyarlı olalım
ziya:serhat biz ağaçmı konuşacaz ağaç konuşalım biz..
serhat ulueren: senin daha büyük bir ağaçla gelmen lazımdı buraya
adnan aybaba: nasıl getireyim büyük ağacı ? hem büyüyecek zaten bu..
az önce biten telegol programında bjk'li futbolcu burak'ın maç sonrasında "elimle aldım ama hakem görmedi" demesine rağmen el olmadığını savunabilecek tek yaratıktır. allah'tan acil şifalar diliyoruz kendisi için. *
denizlispor - beşiktaş maçı sonrası;

sabri ugan: evet adnan birazda beşiktaş'tan konuşalım
adnan aybaba: beşiktaş bugün delgado'nun mükemmel golüyle kazandı *
serhat ulueren: sen izledin mi adnan? nerden biliyorsun mükemmel olduğunu
adnan aybaba: sen söyledin ya bana mükemmel diye
serhat ulueren: ben belki sana yalan söyledim ?
(bkz: soytarı)
beşiktaş - konyaspor maçı sonrası;

adnan aybaba: burak yılmaz'ın pozisyonu apayrı bir olay. anelka'nın pozisyonu ile benzer değil
(ziya şengül çileden çıkıp birşeyler söylemeye başladı)
adnan aybaba: * biz ağaç getiriyoruz, ormanlarımız yok oluyor
serhat ulueren: tamam adnan.. biz sana hayatın içinden diye bir program yapalım, sen orada konuşursun.
galatasaray'ın tromso'ya elenmesi sonrası;

Ziya Şengül: Galatasaray köy takımına elendi
Adnan Aybaba: (Ziya Şengül'e dönerek) Abi, artık bu devirde her takım her takımı yener, köy takımı diye bir şey kalmadı. Tromso köy takımı değildir.
(Ziya Şengül Adnan'ın bu lafından sonra, Adnan'a elini uzatarak tebrik eder ve Adnan o sırada tebriğin verdiği havayla kasılır ve ardından da bomba patlar)
Ziya Şengül: Seni tebrik ederim kardeşim..Ulan o takım köy takımı değil, mahalle takımı ulan mahalle takımı!
meydan laurusse deki ilk türk olduğunu iddia etmektedir. kendisinden ispatı istendiğinde de "ben mütevazi biriyim, benim başarılarımı ispatlamak gibi bir çabam yok" diyerek yarmıştır bizi.

ama olsun.monoton spor programcılığının en renkli yüzü bence. her pazar insan heyecanla bekliyor telegolü. spor kimin umurunnda.yarıyor ya bizi o yeter.
an itibari beni ağlatan bir konuşma yapmıştır ama bu sefer gülmekten değil gerçekten ağlatan bir konuşma yapmıştır kendini aşmıştır hayretlerle dinledim böyle bir haykırışa ihtiyacı vardı sanıyorum canlı yayında..
Aslında içinde bastırılmış bir entellik ve duygusallık barındıran fakat bunu bir futbol adamı olduğu için bastırmış adam.
telegol'un mükemmel denilecek kapasiteye sahip yorumcusu özellikle ve özellikle (#590717)nolu entry'de geçen olayla beni tüm gece gülmekten uyutmamış beşiktaşlı yorumcu.
telegol de üstelik canlı yayında cümle kuramamak ve derdini anlatamamakla hitam ediliyor.