1. 1.
  Hukuk ve adalet işlerini gören devlet kuruluşları.
  Hukuk ve adalet işlerinin görüldüğü resmî yapı.
  ... italiano
 2. 2.
  ilkokuldaki bir kız arkadaşımın ismi (bkz: garip kadın isimleri)
  1 ... otuzyedibucukekrantv
 3. 3.
  bursada eskinden metal-rock tayfasinin takildigi simdilerde kıro ve kıro hip-hop çılara kalmış ıssız heykeldeki mekan.*
  1 ... burningfingers
 4. 4.
  bursa heykele ait, öncelerden her türlü entele, metal ciye, punk çuya, yazara şaire, otçuya, hapçıya, travestiye, genel evciye ait oturma çay içme mekanı idi şimdilerde sadece otçunun hapçının, lise bebesinin, kronun, kekonun gözlem ve gördüğüne sarkma, sataşma mekanı olmuş şirince bir çay bahçesi.
  1 ... organic.flesh.fan
 5. 5.
  (bkz: buluşma noktası)
  ... mentor
 6. 6.
  bursa heykeldeki önceleri rahatça oturup hoş sohbet edilebilecek mekan.. şimdilerdeyse genellikle ilgisiz ve amaçsız insan topluluğunun takıldığı mekan.. (eski adliyeciler ve yeni adliyeciler diye de ayırmışlar bu iki dönem insanlarını)
  ... montania
 7. 7.
  http://www.addliye.com sitesinin adandığı, güzide mekân. şimdilerde kro ve psikopat tayfasına kalan ortam yapılması en müsait alan.
  (bkz: heykel arkası)
  ... ucubegothic
 8. 8.
  Heykel'in arkasında sürekli kafasının üzerinde dönen arkadaşların takıldığı mekan.
  ... neilknedesonsamuray
 9. 9.
  vazgeçilmez mekan. deli hasanı, elli kuruşa çay içmeyi, bir tlye patates ekmek yemeği, şarapçı erolu, arkadaşlarla para birleştirip çekirdek almayı, yaşanılan yada yaşayacağın bir sürü garip olayını, kavgalarını, köpek sismoyu, dostluklarını, köprü altı tayfası denilen insanlarını asla unutamayacağım ve güzel hatırlayacağım Bursa gençliğinin uğrak yeri. * *
  -1 ... idealistkuzu
 10. 10.
  kabus park die gastelere manşet olmus bursa aykırı gençliyinin vazgeçemediyi kafanın güzelken uraya bileceyin tek mekan aslında bi zaman kaybımış gibi dursada gençlerin zamanlarını en iyi geçirdikleri ilk gelen bi insanin milli olabilmesi için cok yardımcı olan bi mekan olup ataturkün altındali atın billurlarını net bi şekilde gördüyümüz bi gençlik meydanıdır adliye..
  1 ... vicihi geliyo