bugün

Aşırılıklar memleketinin değişik insanlarıdır.
zeytin çekirdeğini doldurmayacak kadar meselelerden adam öldüren insanlardır. evet bunu bir adanalı olarak söylüyorum. saçma salak meselelerden o kadar çok kavga ettim karakollara düştüm ki en son istanbula getirdiler beni.

Şimdi düşünüyorum da hayatımın karanlık çağıymış gerçekten tam bir hayvanmışım.
Ülkenin baş tacıdırlar.
şehirler arası yolculuk yaparken tanıştığım 14-15 yaşlarında adanalı bir çocuk vardı.
otobüsümüz ankara üzerinden gittiği için aşti'ye girip yolcu indirdik. bu sırada ankara'da çok hafif bir kar yağışı vardı.
kar yağışını gören genç adanalı hemen telefonunu çıkardı ve annesini aradı, şaşırmış bir tavırla ankara'da lapa lapa kar yağdığını söyledi.

sanırım hayatımda ilk defa, hayatında ilk defa kar yağışını gören birisine şahit olmuş oldum *

enteresan ve samimi insanlarsınız sizi seviyorum.
biz de seni seviyoruz trakya.
kral adamdırlar. kebabı rakıyı kutsal sayarlar.
Genelleme yapmak ne kadar doğru
olur bilmiyorum ama tanıdıklarım hepsi iyi insanlardı. Biraz önce Adanalı bir uzman sen Mersin'de yaşıyordun şalgamı özlemişsindir diyerek 5 kiloluk şalgamı bıraktı gitti.
Adanalıları şahsen tanıyan herkes sever.

Çünkü doğaldırlar, eğilip bükülmeye müsait değillerdir.

“Ondan mı korkacam ya” der doğru konuşur.

Bunu kök Adanalılar için söylüyorum.

Adana’nın %30’unu falan oluşturuyorlar.
her yerdeler.
hassas insanlardır. yumuşak huylulardır. beklemediğiniz bir anda sevidiği için bir sevgi böceğine dönüşebilirler.
Duygusal ayıdırlar bir nevi.
https://www.youtube.com/watch?v=-xQRRGVNVdY
dikkat edin çoğu gizli ortodoks. hele rusya'yı övüyorsa hiç şüpheniz kalmasın.
Benim yan komşum adanalı, beyaz tenli ve ultra kibar bir insan.
Genellemeler doğru değildir.
Bana itici gelen toplum. TRT belgesel de ailenin yeni üyesi diye bir program var Reşat oraya gittiğinde tam olarak içim karardı. Dedim bir ara gezerim tamamiyle vazgeçtim. Teşko tipli herifler geziyor ortalıkta. Aman aman her an pıçahlanabilirsiniz.
1 adım atana 2 adım,
1 Tokat atana 2 Tokat atarlar.
görsel
" ne düyüng lan ! " diyenlerdir.
gırtlaktan konuşurlar. pek haz etmem .
Aslan yürekli olanları vardır.
Merttirler, dürüsttürler, allem kallem işleri yoktur, neyse o yani.
Ali Cengiz oyunları yoktur, bilmezler, bilseler de tenezzül etmezler.

Benim tanıdıklarım böyleydi valla, gerisini bilmem!
Adana çok karışık, kürtler belli bölgelerde çoktur, yerli araplar var, Suriye Arapları var, adanalı daha çok dağ kasabalarında var. Merkezdede nekadar kaldıysa.
nüfus kütüğüne kayıtlı olan illere göre incelendiği zaman lisansüstü eğitim oranında oldukça yukarıda olan insanlardır.
bu nasıl cahilliktir? evet ne kadar öğrensek de, öğrenmeye aç cahilleriz.

karakter olarak da gerçekten yiğit insanlardır.
kimsenin karısına kızına bakmaz, sanılanın aksine kimseye durduk yere sataşmaz lakin kendisini savunmayı ve korumayı bilir.

öyle ki rakı içen adam ile namaz kılan adamın en iyi anlaşabildiği kent adana'dır.
kimse kimseye karışmaz.

doğuluları adanalı sanan cahilleri rahatsız edecek bilgi.
evet cümlesine ''karrrdeşşş'' ile başlayanların hepsi adanalı. inceleyin bakalım hiç adanalı çıkacak mı? şanlıurfa, diyarbakır, mardin..
mert insanlardır. adanalılara bok atanların gerçek bir adanalıyla hiç karşılaşmadıkları çok açık görünmektedir.
beyle nası desem gırtlaktan kaba bir konuşma stilleri vardır .
lafa "yiğenim" diye başlar, nasıl bitireceği belli olmaz.