bugün

entry'ler (52)

adana da esen sert rüzgar

Saç tellerimden birkaç tanesinin sallanmasıyla hissettiğim durum.

eleştirilince sen de öğretmen olsaydın diyen tip

sıra dayağına çekilmiş tipler başlık altına toplanıp ağlaşıyorlar. Tamam gençler sakin olun artık şiddete meyilli öğretmenler yok, sizin hocalarınız emekli oldu. bu kadar kin kusmayın.

instagram twitter ve whatsapp kullanmayan insan

Adamın koca bir ömrü burada geçti be, yazık.

maymundan gelmek vs çamurdan gelmek

Ben yıldız tozlarından geldim.

sözlükten hiç hatun düşürememiş yazar

Adamlar her mecrayı kız düşürmek(!) için kullanıyor ya (bkz: sjw)

trakyalı kızlar

Tatava yapmayın, işinize bakın.

muphem biri

Eski dostum buralardan ayrılmış, uğurlar olsun.

yazarların psikolojik durumları

nolsun be
iyi.

toros dağları

şu anda efsanevi manzaralara ev sahipliği yapan dağlar.

unutamadığınız yazarlar

nammu ve kahvekompostosu ablalarım.

yunanistan

burada trakya'da yaşayan bir yazar vardı, görürsen bana ulaşabilir misin?

edirnetekirdagkirklareli

yine yollara düşecek yazar.

edit: akdenizden karadeniz bölgesine gidiyorum :)

kırklarelispor

yürüyün be kızanlar.

türkiye deki şehirlerin ingilizceleri

kırklareli: fourtyshand.

dreadnought

ingiltere'nin kendi ayağına sıktığı savaş gemisi türüdür.

işin aslı şöyle:
ingiltere dreadnought öncesinde kendisine en yakın iki donanmadan daha güçlüydü fakat dreadnought askeri denizcilikte yeni bir sayfa açmış ve bütün donanmalar sıfırdan başlamak zorunda kalmıştı.
almanların büyük amirali otto v. bismarck bu fırsatı gördü ve hemen yeni tarz gemiler inşaa ettirmeye başladı. ingiltere rakipsiz bir donanma kurmak isterken kendisine birden yeni bir rakip bulmuş oldu.
fakat birinci dünya savaşının bismarck'ın beklediğinden erken başlaması ingiltere'ye karşı 155'e 99 gemilik bir filoyu yönetmiştir ve savaş boyunca tek deniz çarpışması olan (bkz: jutland) muharebesinde gemi sayısı az olmasına rağmen ingiltere'den daha fazla gemi batırmıştır.

adanalılar

şehirler arası yolculuk yaparken tanıştığım 14-15 yaşlarında adanalı bir çocuk vardı.
otobüsümüz ankara üzerinden gittiği için aşti'ye girip yolcu indirdik. bu sırada ankara'da çok hafif bir kar yağışı vardı.
kar yağışını gören genç adanalı hemen telefonunu çıkardı ve annesini aradı, şaşırmış bir tavırla ankara'da lapa lapa kar yağdığını söyledi.

sanırım hayatımda ilk defa, hayatında ilk defa kar yağışını gören birisine şahit olmuş oldum *

enteresan ve samimi insanlarsınız sizi seviyorum.

uludağ sözlük ün bitmesi

yıllar önce bitti zaten, biz ise burada sevr'i imzalamış osmanlı'nın tebası gibiyiz.

sigara içsem rahatsız olur musun

bakın sevgili romalılar bunu soruyorsunuz ve biz sigara içmeyenler olarak rahatsız olsak bile sırf sizleri sevdiğimiz için hayır sorun olmaz diyoruz.

lütfen yapmayın, sigara içmeyin hem kendinizi hem de yanınızdaki o güzel insanları zehirlemeyin.

kürt olup atatürkçü olmak

(#42624671) tabii kardeşim tabii yunanları anadolu'dan atatürk gönderdi, yunanistan kendi ülkesindeki türkler çoğalıp ülkeyi bölmesinler diye anadolu'ya göndermek istemedi zaten. hep atatürk'ün oyunları bunlar hep.

internet üzerinden para kazanma sanatı

dolandırıcılık.