bugün

2017 yapımı 92 dakikalık dram/fantastik romantik kategorili david lowery filmi. Baş rollerde casey affleck ve rooney mara var. Imdb notu 7.7/metascore 84 görsel

7 temmuzda vizyonda.

Edit: 20 gün önce vizyona girmesine rağmen bulup da izleyemedim filmi, hiçbir yerde yok. güzel övgüler aldıkça heyecanlanıyorum doğrusu.
az önce izledim. ilk 30 dakika zaten baydı ama hadi dur nemiş sonu diye izledim. filmin sonundaki tepkim "çekeceğiniz filmin makarası götünüze girsin" oldu. vakit kaybı. imdb 7.5 üstü puan veren dalyarakların da ayrıca amunakoyim.

--spoiler--
kâğıtta yazanı göstermiyorlar. hani benim gibi mallık yapıp "ne yazıyormuş la o kâğıtta" diye filmin sonunu beklersiniz aman diyim. vaktinize yazık.
--spoiler--
aşırı etkileyici bir film. varoluşu sorgulatan ve bunu yalnızlık, aşk ve kayıplarla süsleyen 2017 yapımı indie art.

--spoiler--
hala sevdiğiniz biri varsa ulaşın, zorlayın yoksa çok geç olabilir. ölüm haberini alabilirsiniz ve artık yaşanılan o anlar geri alınamaz.
--spoiler--
(bkz: gözü açık gitmek)

--spoiler--
Şimdi bana bir hayaleti intihar etmeye sürükleyen acıyı anlatın.. Demek ki olan hep arkada kalana olmuyormuş -en azından filmlerde tabi-.

kağıtta ne yazıyodu? Bence haklıydın yazıyodu. Ya da öyle bisey

--spoiler--
sanat filmi mi bu şimdi?

filmin yönetmeni David lowery sanırım keçileri falan kaçırmış... 8 dakika turta yeme sahnesi falan olmaz sevgili dangalak! yok öyle ben boktan film yaptım, türünü de sanat filmi koydum...

yok öyle "bak bir hayalet yarattım cgi da kullanmadım, ne kadar otantik bir yönetmenim" edalarında gezmek!

Amerika kıtasındaki "dıngıl coniler" o kadar beğenmişler ki zevkten boşalmışlar efendim. nesini beğendiler diye sormaya bile tenezzül etmem çünkü onlar artık beyinlerine zerk edilen Hollywood rüyasının kafasını yaşıyorlar...

neyse ortada hikaye de yok. esas oğlan daha filmin başında ölmüş dolanıyor çarşafla ortalıkta. esas kızla nasıl tanışmış, ne olmuş bir haberiz. karakterleri bile tanıyamadan film bitiyor zaten.

öyle bomboş bir film!

David lowery kişisel bir tavsiye isterse ona çaylak yönetmenlerden edgar wright isminden eğitim almasını öneririm. daha ilk Hollywood filminde ne kadar sükse yaptı hem de tüm izleyenleri eğlendirerek. karakter anlatımı konusunda kendisinden öğreneceği çok şey olabilir.

merak etme David, o da senin gibi cgi kullanmama fanatiği, iyi anlaşırsınız yani...
Çekim teknikleri, sesin kullanımı, 4-5 dakika süren öpüşme sahnesi, 6-7 dakika süren pasta yeme sahnesi vb. bir çok şey göz önüne alınırsa sanatsal bir film denilebilecek çarşaflı hayalet filmi. izlerken sıkılmadım ama sevmedim de, değerli vaktimin bir buçuk saati boşuna geçti. Bununla beraber, hikayenin çıkış noktası, kullanılan filtreler, polaroid tadında kare ekran ve özellikle sesin kullanımı çok hoştu.