bugün

kifayetleri, halka sunabilecekleri elbette tartışmaya ve eleştiriye açık olmakla birlikte, ciddi anlamda yandaş medya saldırısına ve algı operasyonuna maruz bırakıldıklarını da teslim etmek gereken siyasi ittifak.
"cumhurbaşkanı yetkilerini ancak 6'lı masanın oybirliğiyle vereceği imza-onay ile kullanacak" demişler.

Bu söylemler hukuk devleti ciddiyetine uymuyor.

Cumhurbaşkanı için hiçbir bağlayıcılığı olmayacak bir şart. 1982 anayasası uyarınca cumhurbaşkanının görev ve yetkileri bellidir. Masada karar alıp anayasaya aykırı uygulamalarda bulunamazsınız, bunu cumhurbaşkanına dayatamazsınız.

imamoğlu velev ki cumhurbaşkanı seçilse bunları ya cumhurbaşkanı yardımcısı olarak en baştan atamaz ya da atasa bile ilk fırsatta görevden alır, sırayla tasfiye eder, hayal kuruyorlar.
12 tane bacağı olan masadır.
_ lideriniz kim ?
_hiç önemli değil
_aramızdan birini seçicez sizde eşşek gibi gelip bize oy vereceksiniz
şimdiki düzen bu
_abi adaylar var , biz birisini istiyoruz
_hayır biz kimi istersek ona vericeksiniz
_neden?
_vereceksiniz eşşek gibi vereceksiniz
_neden , erdoğan'dan kurtulmak mı istiyorsunuz , bize mahkumsun
bunun adı bu
_ama ya bize de sorsaydınız , ne bileyim başkan kim olacak
_o sizi ilgilendirmez , oraya ceketimizi koysak gidip oy vereceksiniz
_tıpış tıpış geleceksiniz
neden ? erdoğan' a karşı
böyle bi saçmalık olabilir mi ya , sen gidip oy verirmisin ya ?
benim akıllı arkadaşım , sen bu kadar aptalmısın ya
buna oy verecek kadar aptalmısın sen ya ?
sorgusuz sualsiz
_neden ? erdoğan'dan kurtulmak istemiyormusun ?
hadi diyelim ceketinizi koydunuz bu insanlar da seve seve gittiler , mecburiyetten oy verecekler
öyle bi mecburiyet var ya
hani başka alternatif yok ya ,
ya o ya bu olacak ya
ee size oy verecekler ,
ne farkınız var ki , o tek adam da sen tek adam değilmisin
sen delegeleri seçiyosun , delegelerde seni seçiyor
bu düzenin bi parçası değilmisin ?
hiç bişeye mahkum değiliz
başka bi seçenek yok mu a yada b mi ?
uyduruk bi sınavda bile 4 tane seçenek var hatta 5 tane oluyo bazen
e-) hiç biri
hiç biri diye bi seçenek var
hiç biri kardeşim , ben buna mahkum değilim .
Akp mhp bloğundan kurtulmak için mecbur olduğumuz blok.
tek düşünceleri Cumhurbaşkanını devirebilmek olan masadır. başka vatana millete bir yararlı şey vaatleri yoktur.

(bkz: zillet ittifakı)
kendi aralarında bile bir konuda anlaşamayan kukla başkan çıkarma vaadleri veren masadır.
6 partinin genel başkanlarının halka olan etkisi hiçbir şekilde istanbul ve Ankara büyükşehir belediye başkanlarının etkisi kadar olamıyor. Söyleyin bakalım 2 tane belediye başkanından birinin adaylığı ile ancak kazanabilecek olan masadaki parti liderlerinden ülkeye ne hayır gelir ? Gerçekten altısını toplasan bir tane Adam etmiyor.
Meral hariç hepsini topla,
Çıkan malzeme ile al ne yapıyorsan yap.
Ben hafif kuru ve naneli severim.

Masayı çıkışa ve girişe kapayan bir isim,
Baştan falso zaten. Ekmek için ekmeleddin mantığı var, tamamen kaybetmek üzerine kurgulanmış.
Karamolla, Davutoğlu, babacan ve diğer partiyle yollarını ayırmak zorunda. Yoksa ben oyumu tip'e vereceğim. Aslında ayrılmasalar da öyle yapacağım gibi. Zira siyasal islamcılardan bıkkınlık geldi. Evet evet tip iyi fikir.
birilerine dert olan masadır. meraktan gidecekler !..
4 şubatta aday açıklanacak diyolarmış... kk çıkarsa geçmiş olsun, eko ya da mansur çıkarsa bu iş bitti demektir.
içinde ex-akpli Gelecek ve Deva partilerinin olduğu altılı ganyan. O masadaki tek aklı başındaki lider Akşener. Hiç değilse Kılıçdaroğlu malını dizginliyor. CHP, HDP'ye yaklaşarak zaten iyice kürtçü oldu. Saadet Partisi islamcı, DP'nin nolduğu belli değil.
Eğer ki altılı masa, Dersimli Kemal'in adaylığına ses çıkarmayıp Ekrem imamoğlu'nu ya da Mansur Yavaş'ı aday göstermezse AKMHP'nin gizli ortağı olduğunu kabul eder.
toplanıp toplanıp kısır yiyip dağılmıyorlarsa piçim ya of.
Davutoğlu hariç ehveni şer bir ortaklıktır.
Bu depremde sınıfta kalmıştır. Evlerinde oturup sıradan vatandaş gibi gelişmeleri seyrediyorlar galiba. Kılıçdaroğlu Bi görünür gibi oldu Bi daha göremedik. Muharrem ince bunlardan daha çok koşturuyor. Halbuki kendilerini kanıtlamak için bir fırsattı bu deprem ama görüldü ki bunlarda kriz yönetecek kapasite yok.
hala bir aday çıkaramamış masa.
ben onu bunu bilmem benim oyum 6 lı ganyana .
Hdp bu güne kadar 6 lı masada "o taşı atma, ortadan taş çek" deyip yönlendiren yancıydı. Meral akşenerin masadan kalkmasıyla masaya oturacaktır diye düşünüyorum.
Ne kazandırır, ne kaybettirir hep birlikte göreceğiz
Bunların hepsi gizli akpli bence.
https://twitter.com/parad...;t=dmH7DrTY5a-Hx6-lfHIO6w
https://www.internethaber...ideo-galerisi-2291663.htm
Fetöcü DEVA ile fetöcü Gelecek partisinin yer aldığı masadır.
reis silindiriyle ezildikten sonra mağduruz tiyatrosu oynayacak güruhtur.

itiraf edeyim artık . inanmıyordum ama destekliyorduk elimiz mahkumdu. umarım bir daha böyle mallıklar yapmazlar.