bugün

6 kasım 2002 fenerbahçe - galatasaray maçının sonucu.

(ukte doldurmanın zararları, seri eksi)
60 rakamının dul hali.
durup durup hortlayan rakam ikilisi.
(bkz: altı sıfır) *
gassaray ve fener arasındaki ezeli savaşın neferlerinden biri.
top yuvarlaktır diyor ve noktayı koyuyorum.
keza ait olmak ile ilgili sıkıntıları olan birinin fanatikliğe ne kadar sıcak baktığını kestirebilirsiniz.
geçmişteki güzel bir hatıra. ama yeter artık. yeter yani. 10 yıl öncenin maçlarını konuşarak mı ilerleteceğiz türk futbolunu?
fenerbahçeliler için, kötü giden hayatlarını düzeltme butonun şifresi
tanım: altı sıfır.

yani 000000

hatırlatılmak yani vurgulanmak istenen: nası koymu$tuk 6 kasım 2002' de ha? altı tane beee boru mu boru mu hee?

hatırlatılmak istenen sene: 2009.

7 sene geçmi$..

o 7 sene içinde 6 2, 1 5, 3 4 vb. sayılarını yazmaya çalı$sak, biter mi? bitmez.

neyi kovalıyorsun arkada$ım?

ilkokulda tenefüs arası yapılan maç muhabbetleri gibi, bitmeyen; en son biz koyduk nası 5 atmı$tık bilmem kaç senesinde? muhabbetlerini ne çok seviyor türk taraftarı..

be$ikta$lı olmam deği$tirir mi fikirlerimi?

hayır.
fenerli ve galatasaraylı iki kişinin muhabbetinden mutlaka geçen maç sonucu.

- olum geçen haftaki derbi iyi değildi be kavga mavga hoşuma gitmedi benim. ama o şerefsiz lugano her şeyin altından çıkan. herif erken tatile gitmek için yapmış diyolar
+ olum sizde de sabri yaptı ne yaptıysa.
- yahu o ayrı bir konu. ama bu herifin çirkefliğini her maçta görüyoruz. ben bu sefer ümitliydim yenicektik de elimizden zor kurtuldunuz.
+ ya olum siz bizi 6-0 yene kadar bu rekabet bitmiştir.
- e olum biz de zamnında siğzi yenmişiz 7-0 mı neymiş
+ olum o tarih öncesi maçları açacaksak ne skorlar var
- e biz de uefa kupasını aldık ondan hiç bahsetmiyosun
+ olum başkasını yenmen benim için birşey ifade etmiyor. ben 6 tane çakmışım sana daha ne olsun. hem o da tarih oldu artık. üstüne birşey koyamadınız.
- olum o da eskiyse bir 5-1 var.
+ e 6 tane atmışız hem de bir kişi eksik 11 kişi olsaydık kaç olurdu kim bilir.
- e yeter be ne değerli bir altı sıfırmış be. denizli diyorum başka bişey demiyorum lan!
+ o maçı hakemler verdi lan size. *
sonuçta her muhabbetin bir ucunda gelip geçiyor işte.
(bkz: 2001-2002 Sezonu Şampiyonlar Ligi f grubu) *
(bkz: 6 maçta 0 puan)
geçen sezon valencia'mın nou camp'ta aldığı yenilginin skorudur, kahredendir.
(bkz: 2008-2009 sezonu şampiyonlar ligi g grubu)

(bkz: 6 maçta 0 galibiyet)
benim nazarımda paradan atılan 6-0 dan farkı olmayan durumdur, hepsi tarihte yerini almıştır.
2001-2002 sezonunda fenerin şampiyonlar liginde yaptığı maç ve aldığı puan sayısı..
tarihe girdiği an itibariyle, daha önce hiç bahsedilmemiş olan hurafelerin çıkmasına sebebiyet veren, 6eçmiş 0lsun dedirten ezici, yıkıcı skordur.
(bkz: 7-0)
fenerbahçe ve galatasaray arasındaki rekabette ki en farklı ikinci skordur. tarih en farklı skorun galatasaray ın 1911 yılında fenerbahçe yi 7 - 0 yendiğini işaret etmektedir. şimdi fenerbahçeli arkadaşlar diyeceklerdir ki; yahu kardeşim sen o tarihte var mıydın? belki haklı gibi görünüyorlar ancak yanılıyor olacaklardır. bu soruyu sormak onlar için bir gaflettir esasında. nedeni ise farzı misal 2105 yılında bir fenerbahçeli çıkıpta 6-0 lık skor ile böbürlendiğinde yahu kardeşim sen var mıydın o skor olduğunda demek ne kadar saçma ise 1911 de ki skoru görmezden gelmekte bir o kadar saçmadır. tarih bunları yazmaktadır ve hepsi gerçektir. hatırlayıp hatırlamamak önemli değildir. önemli olan iki takjım arasında ki en farklı skorun ne olduğudur. tarihe tekrar uzandığımızda tekrar aynı yanıtı alacağızdır. gerçekler bize 7 - 0 lık skoru gösterecektir. taa ki iki takımdan biri birbirini 8-0 ya da daha farklı bir skorla yenene kadar 7-0 lık skor en farklı skor olarak anılmaya devam edecektir. dolayısıylada 6-0 lık skor bu iki takım arasında ki en farklı ikinci skordur.
http://img85.imageshack.u...36/gs7fb05xp1yhkm5yc2.jpg
(bkz: 6 mac 0 puan)

ayrıca;

(bkz: rivaldo)

anladın sen.

düzenleme: eksileyen arkadaşım, haklısın. çok acıtmıştı rivaldo. 1 puan alalım derken, babayı almak zor olsa gerek.
serhat akın'ın 5 istediler attık 10 istediler zaman yetmedi röportajına vesile olan maçın skoru.
sadece bir fenerbahçe galatasaray maçı skoru değildir. aynı zamanda bir bayern münchen galatasaray maçı skorudur. ne de bağışıklık kazandılar bu skora.
(bkz: fenerbahce nin sampiyonlar ligi nde 0 puan cekmesi)
6 maç 0 puan.
fenercell 6 0 tarifesi diye bişey çıkarmış galiba. ne olduğunu bilmiyorum ama ilgilenenlere ilanen duyurulur. iki takım arasındaki en farklı galibiyet 7-0 la galatasaray lehinedir ancak lig tarihinin başlangıcı olarak kabul edilen 1959 yılından bu yana en farklı galibiyet ise 6 0 la fenerbahçe'nin lehinedir. werner lorant'ın tek işe yaradığı maç olmuştur ayrıca koca sezon boyunca.
fenercell 6-0 tarifesi ile "bokum çıktı benim" diye bağıran skor.
premier league'de dün arsenal'in blackpool, chelsea'nin wigan athtletic; bugün de newcastle united'ın aston villa karşısında aldığı skor.
Chelsea'nin FENERBAHÇE taklidi yapması.