1. 1.
  iki deste ile oynanan, bütün kağıtların oyunculara dağıtılmasından sonra elde yaratılacak olan üçlü, dörtlü, vs.lerin sayısal toplamlarının 51'i geçmesi durumunda bu kağıtların ortaya açılması ve eldeki tüm kağıtların ortaya açılarak bitirilmesini hedefleyen iskambil oyunu.
  4 ... devedikeni
 2. 2.
  niğdenin plaka kodu.
  4 ... alligator
 3. 3.
  uludag üniversitesi nin çileli otobüslerinden birinin adıdır. yaklaşık bir buçuk saatlik bir mesafedir. ders çalışabilir, uyuyabilir, hatta baygınlık geçirebilirsiniz. orhangazi yurdunun öğrencileri bu otobüsten nefret etmektedirler.
  6 ... silte
 4. 4.
  Uludağ üniversitesi-santral garaj-siteler arasında 50 dakikada bir sefer yapan belediye otobüs(boi) hattıdır. öğrenci dostudur, 47'lerden ucuzdur.
  2 ... tcdd
 5. 5.
  mercedes marka körüklü gri belediye otobüslerinin çalıştığı otobüs hattıdır.
  2 ... pezzo-soprano
 6. 6.
  48, 43h, 93 gibi uludağ üniversitesi efsane otobüs filolarının vazgeçilmez numarasıdır.
  2 ... scarface
 7. 7.
  okeye benzeyen oyun.
  4 ... lilith
 8. 8.
  çift deste kağıtla oynamak, her oyuncuda 14 kağıt olması ve persiz çifte gitmek dışında okeyle bir benzerliği olmayan oyun.
  4 ... spartacus
 9. 9.
  4 çift 1 per veya 85 sayı per açma sınırlarıyla oynandığında çok zevkli olan oyun. en az 6 çift açandan ve 121 sayı per açandan aferin iyi oynadın mahiyetinde 100 sayı düşülür. oyunda çifte gitmek g.t ister, çünkü çift deyipte açamayınca çift kat puan yersiniz.
  3 ... clktrk
 10. 10.
  uzun süren 31.
  7 -1 ... balabulanmisparmak