1. 1.
  dolaşma , yolculuk halinde olan.
  1 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  bahane degil ruhsat yani izindir
  1 ... lemur
 3. 3.
  islam dinine göre kendisine ibadet konusunda bazı kolaylıklar getirilen yolcu.
  (bkz: seferi namazi)
  1 ... asiti kaçmış kola
 4. 4.
  oruçluyken, ne kadar zaman alan bir yolculuğun bu statüye dahil olup, kişiyi oruçtan muaf ettiğini hala merak ettiğim durumdur. bilgilendiren olursa şimdiden teşekkür ediyorumdur. *
  1 ... faithful lover
 5. 5.
  Feribotlarda insan Kazıklayan Büfe Zinciri Bir Tostu 5.25 Bir Çayı 2.25'e Satıyorlar. El insaf Yav Bu Paraya Bir Tost Satılır Mı ?
  ... genc yazar
 6. 6.
  gece gece attığı mesajla kahkaha attıran yazar. edebiyat deryası, severek takip ediyorum.
  canımsın kardeşim.
  2 -1 ... pileyboy necati
 7. 7.
  90 km’den daha veya 3 günden fazla sürecek olan yolculuklarda hasıl olan hadise.

  Günümüzde ise geçerliliği yoktur. Aksi hâlde avcılar’dan Maltepe’ye giden seferi sayılırdı. Şimdilerde binlerce km’nin bile 1.5-2 saatte katedilebildiği gerçeğini göz önüne aldığımızda seferiyim oruç tutmayayım, seferiyim namazlarımı kısaltayım hususunda muhakemeler vesveseden başka bir şey değildir.

  Edit; seferilik için yaşanılan şehrin dışında gerçekleşir diye bir kaide yok allahualem. 90 km den daha uzun mesafelere yapılan seyahat var. Bir de gidilecek yerde 3 günden fazla kalmak var.
  1 -1 ... lightsaber
 8. 8.
  Seferi sayılmak yaşanılan şehrin dışına olan seyahatlerde gerçekleşir. 4 rekat namazın farzı 2 rekata düşer, ayrıca öğle ve ikindi birleştirme gibi bir durumda var. Avcılardan maltepeye olsa hayatın seferi olurdu. (bkz: safari)
  1 -1 ... depozitolupetsise