bugün

istanbul elektrik tramvay ve tünel işletmeleri
(bkz: ineklik etme taksi tut)
--biz insan tasiyoruz--
hayatımda bir kere bindiğim 14A için : Biz abaza taşıyoruz
saat farketmeksizin bi sürü kız görmemiş arkadaslarımızın toplandıgı toplu tasıma araçları birligidir. insan tasıdıklarını iddia ederek bunu slogan olarak kullanırlar ancak insan tasımak yerine üsküdar beykoz hattında sürekli yarıs yaptıkları bilinmektedir.* yapılan acı frenlerle oturdugu yerden düşebilen insanlar mevcuttur **
yoğunlğundan dolayı çift katlıları üretilen bunun için ise çift bilet tarifesi uygulayan her sabah binmek zorunda kaldığım toplu taşıma araçlarının genel adı...
izulaş ve eshot yanında adının bile anılmasına gerek kalmayan işletme
insan tasıdıklarını idda eden ancak binmek için sardalya konservesi moduna geçilmesi gereken 4 tekerlekli, hareket eden, binen herkesin şöföre bişeyler sordugu, espiri malzemesi hiç tükenmeyen, vatandasın nabzını tutan sohbetlere ev sahipliği yapan, şöförlerin de yol boşken kendilerini formula1 pilotu zannetmesine neden olan demir yığınlarıdır. "artık zam yapmayın yeter iliğimiz kurudu" dedirten belediyenin darphanesidir.
ben bu beşiktaş-mecidiyeköy(30a,30m)hatlarını inatla ve ısrarla sıklaştırmayan iett ye şükranlarımı sunuyorum.!!!
(bkz: iett otobüsleri)
yasli teyzelerin mesken tuttugu, genclerın yer vermemek ıcın uyumak zorunda oldugu, toplu tasıma aracı.
çok yakında albayrak grubuna peşkeş çekilecek olan kurumdur. kahin olmaya gerek yok, bekleyelim ve görelim.
iyi eşşek taksi tutar.
(bkz: iett otobüs hat numaraları)
http://www.iett.gov.tr
http://img265.imageshack....img265/4635/hayvanxq7.jpg
halk otobüsü denen saçma oluşuma, minibüsçü ruhlu şehir lümpenlerinin millete daha fazla eza vermemesi adına, son vermesini, bunları bünyesine katmasını dilediğimiz çalışkan ulaşım, pardon, oluşum...
şürücüleri( şoför demiyorum, sürücü bunlar şoför olamazlar) belediye görevlisi olduğu için "yol belediyenin, dolayısı ile benim" mantığı taşırlar.

Ve yine Bu Sürücüler sağ şeride yolcu indirmek/bindirmek için yanaşmış otobüsün sürücüleri yolcu indirdikten/bindirdikten sonra sol şerit onlara ayrılmışcasına aynaya bakma gereği duymadan yola çıkmaları ile tanınırlar.
Çok küçükken babamın bana açılımının "ineklik etme taksi tut" olduğunu söylemesi üzerine çocuk aklıyla onu öğrenmenin gururuyla kabardığım şeydir. * Sonradan öğrendim istanbul elektrik tramvay ve tünel işletmeleri olduğunu *
yerin dibine giresi kuruluş.

kaç haftadır akbil tomu yok. her gün altı tane jeton parası vermek nasıl koyuyor bir bilsen. ne zaman gelecek abi diyorsun "abi ben memurum bilmiyorum walla" diyor. lan ben mi bilicem bunun ne zaman geleceğini. öğrenci akbilimi kullanayım diyorum, "olmaz abi sen okuldan atılmışsın" diyor. allahım sabır ver bana. zorla şu trafikte araba aldırtcaklar bana...
şoförlerinin bazılarının ne yapmaya çalıştığını yıllar geçse de anlayamayacağım ilginç kurum. aynen olay:

-tramvay kabataştan başlar beyazıta kadar yavaş yavaş gider. gece tramvayıdır, bu nedenle yavaş gitmektedir. anlaşılır. ancak beyazıtta ne olursa olur ve kendisi gaza basar, tramvay aksaraya geldiğinde sallanmaktan neredeyse raylardan çıkacaktır.. gereksiz agresifleşmenin anlamı nedir yani, yayalara nasıl tramvay yolundan gidilmeyeceğini mi öğretiyorsun?

-ertesi gün yine tramvayda 22 sularında gidilmektedir. tramvay laleli civarında durur ve şoför kapısını açar. şoför kabinine arkadaşı biner ve gülüşe gülüşe gitmeye devam ederler. evet evet, bu birkaç kişilik dolmuş ya da halk otobüsü bile değildir, koskoca tramvaydır yahu.. yuh..
bazı arkadasların bastığı sahte öğrenci biletlerden dolayı önce bilet şeklini ve bilet kutularını değiştiren, sonrasında da öğrenci biletini ortadan kaldıran kurum...
harika şekilde hizmet veren siteyi bünyesinde barındıran kurumdur. teşekkür ediyoruz sözlük aracılığıyla .
ineklik etme taksi tut.
kolonyalı mendil hizmeti vermekteymiş ayazağa hatlarında.

http://www.haberturk.com/...cat=200&dt=2009/01/05

edit: imhotep uyardı, ayazağa garajındaki tüm otobüslerde var imiş.
balık istifi usülü çalışan çağdışı toplu götürgeçlerimizdir.
güncel Önemli Başlıklar