bugün

duyarlı türk gençliği olarak ankaralı uuserlar tarafından bu ülkeyi bizlere armağan ettiği için ata nın huzurunda atamıza içten teşekkürlerimizi ileteceğimiz zirvedir.
buluşma yeri : büyük dost önü
buluşma saati: 13,00
herkesin özel mesajlarını beklediğimiz , katılımın hat safhada olmasını dilediğimiz zirvedir.
seve seve katılacağım zirvedir. diğer uuserların da seve seve katılımı beklenmektedir.
kesinlikle katılacağım zirvedir.
umarım katılacağım zirvedir. ayrıyetten dost kitabevinin orda buluşsak daha iyi olur sanki dediğim zirvedir.
o saatlerde samsun-ankara karayolu üzerinde, ankara ya doğru gitmekte olacağımdan katılamayacağım zirvedir. başka sefere artık.. *
ulaşmak isteyenlerin freedean, gothic_evil, silentcry ya da redwinemania ile irtibata geçmelerinin gerektiği zirvedir.
ayrıca akabinde toplanıp uygun bir yere tavla , batak , tabu..vs oynamaya gidilecek olan zirvedir.
düzenleyenlerinin tebrik edilesi , katılımı anlamlı olacak zirvedir.
ayakta alkışlıyorum düzenleyen arkadaşları tebrik ediyorum en derin saygılar ve sevgıler.
(bkz: ne olursan ol yine de gel)
herkesi 29 ekim pazar günü saat 13.00de büyük dostun önünde bekliyoruz dediğim zirvedir.
izmir'den de selam götürün dediğimiz zirvedir.
zonguldak'tan kucak dolusu sevgilerimle manen yanınızda olacağım zirvedir...
en kaynaşmış merkez olma amacı güden ankara için düşünülmüş belki de en anlamlı zirvedir kendisi...

günümüzde o'nun ilke ve devrimlerini eleştiren şerefsizlerin varlığı, bir miktar artmış olsa da o'nu bir an bile aklımızdan çıkarmaya kimsenin gücünün yetmeyeceği aşikardır...

bir önceki zirve listesindeki herkese mesajlar döşemiş bir arka plan organizatörü olarak *** bana abi ben ordayım diyenler aşağıdadır;

angelripper
atipik
bettle juice
cehennem tanrisi*
cgr
chemsuk
ck_06
dmjoes
fewzi1907
fırtına
freedean
gothic evil
kırmızı başlıklı istasyon şefi
liberty
marla singer
no promise
nifelheim
oylümünelümüne
pammuk
peytonpeyton
redwinemania
seamea
silentcry
sohodabesdakika
starsailor
suran***
thedewil

bunlar haricinde "gelcem gelcem" diyenler tarafıma veya freedean'e mesaj atabilirler. redwinemania'yı ortalarda göremiyorum ona da haber verebilirsiniz. "bana ne ben yazarlarla değil mod.larla muhatap olurum" diyenler de silentcry'a haber uçurabilir*

anıtkabir ziyaretinden sonra gene koyu bir muhabbetin dibine vurulacak, tabu oyunundaki üstün meziyetlerim herkes tarafından tekrar görülecek, bir yandan da tavla pulları havalarda uçuşacaktır. yemekti şuydu buydu derken güneş batırılacak ve gün güzel bir şekilde sona erdirilecektir...
açın ankaralıların önünü dediğim zirve. ulu önder istanbulda yatsaydı nah yapardınız siz bu zirveyi derim kendilerine.
vakt-i zamanında bursa'DA düzenlenen daha hızlı bir sözlük için içiyoruz zirvesi gibi satış oranının %50 yi bulduğu bir zirveye bile katılmış bir yazarın* düzenleyenler arasında olduğu zirvedir. kaldı ki bu yazar, ulu önder istanbul'DA yatsaydı dahi hiç düşünmeden basıp giderdi.

nah yapmak sözü için ise...bizim amacımız hava atmak değil bu zirveyi düzenlemekle, ayrıca biz sadece ankaralılar katılabilir demedik...dedik mi silentcry ??
- hayır
dedik mi freedean ?
- kesinlikle
dedik mi redwine ?
- çekemiyo olm o....*

(bkz: iyi ki yazanı tanıyorum)
(bkz: severim seni karpuz sen de gel)

önemli not : başlığa ilk defa bakanlar bu entry'lerden sonra ilginç bir tepkinin doğduğunu göreceklerdir. nedenini söyleyemiyorum. mod.lar kızıyomuş. ben kısaca yobaz akım bu başlığa da bulaşmaya cüret etti diyeyim siz anlayın. *
balyoza tapan insanların, sözlük yazarlarının, bir ulusu yeniden yaratan mustafa kemal paşa'sına vefa ziyaretine putlaştırmak olarak bakan yazarlara kıçımla güldüğüm zirve. cumhuriyet'in ilanında, tabi ki cumhuriyet'i kuran atamın huzurunda olacağızdır. türbelere gidip allahın kendi dualarını kabul etmeyip, bir ölünün hürmetine kabul edeceğini düşünen insanlar gibi şirk koşmayacağızdır. cumhuriyet'i kuran atamızın huzurunda, ona bir kez daha teşekkür edeceğizdir.
(bkz: sözlükteki atatürk düşmanları)
mustafa kemal atatürk'ün manevi kabrini ziyaret edip ona minnetini göstermek ile hükümeti alaşağı etmek arasındaki 5 ortak noktanın da tartışılıp sözlüğe duyurulmasını organizatörlerden talep ettiğim zirvedir.

düzenleme: kabir, mezar demektir. (benim bildiğim kadarıyla) anıtkabirde karşımıza çıkan afyon mermerinden yapılma taş ise atatürk'ün mezarı değildir. kendisinin naaşı daha derinde, zeminin de altındadır.

manevi: elle tutulamayan, maddi olmayan demektir.
ikisini cümle içinde kullanmak ise fıldır fıldır dimağlara düşen kutsal bir görevdir.
(bkz: ölen bir yakını ziyaret): atatürk bir türk gencine, belki ana babasından daha yakındır.
mustafa kemal paşa'nın kabrini türbede yaptınız: öncelikle dahi anlamına gelen de ayrı yazılır. sonra; türbe, evliyalar gibi, allaha yakın olduğununa, "erdiğine" inanılan insanların mezarlarının bulunduğu yapıdır. ve halkımızın çoğu, allah'ın kendilerinin duasını kabul etmeyeceğine, orada yatan kişi aracılığı ile allah'a ulaşacaklarına ve allah'ın dualarını o kişi aracılığı ile kabul edeceğine inanır.
(bkz: gotuyle okumak)
ankaradan uzakta çanakkalede askerliğimi yaptığımdan katılamıyacak olduğum zirve. sizin buluşma saatlerinizde ben tabur nöbetçi subayı olarak nöbette olacağım. ama daha nice 29 ekimlerde bu ortamda olmak dileğiyle.
- anıtkabir'i ziyaret organizasyonu yapmanızdaki amaç nedir sayın evil ??
- hükümeti al aşağı etmekmiş
- bir yaşıma daha girdim

(bkz: irtica tehdidi türkiye cumhuriyeti kurulduğundan beri vardır)
(bkz: iş önce laf uzatmalarla başlar)
(bkz: sonra da gerisi gelir)
isyanım insanadır ey ahali

görün sonu olmayan bulutlar bu güvercini
uçarım özgürce bu semalarda bir gezginci gibi
iner bir denize
deniz de bir anıt
anıt da bir yazı
vatan bölünmez

duyun sonsuz ovalar dinleyin bu çiftçiyi
tozlu ellerimle budarım bu çiçeği
çıkarım dua tepeye
haykırırım geçmişe
okurum şiirimi
ağlarım oracıkta
özlerim sevdiğimi

bilin siz gençler geçmişteki bu mehmedi
çıplak ayakla geçerdi memleketi
kırpmazdı gözünü ölüme
ağlardı kurşuna sebepsizce
okurdu türküsünü yinede
inanmıştı atatürküne

isyanım bu zamana
isyanım insana
yolum ise atama
andım kanıma
gider...

Lucifer "Evren"
yürüyün ankaralı yazar kardeşlerimiz. istanbul gürhunu sonuna kadar sizledir ve hep öyle olacaktır. bir demet çiçek bizim içinde gitsin oraya.
yaşaşın yazarların kardeşliği.
yazılanları okuduktan sonra atamızı böyle anlamlı bir günde ziyarete gitmenin ne kadar da önemli olduğunu tekrar kavradığım zirvedir.

amacımız ölüden medet ummak değil o nu mezarında bir büyüğümüzü hatta sayesinde burda olduğumuz insanı ziyaret edip karşısına geçerek türk gençliğinin en azından bir kısmının onun hazinesine nasıl sahip çıkmak için çırpındığını göstermek, bize bu ülkeyi bıraktığı için teşekkür etmektir.

amacımız bir hükümeti devirmek değildir. eğer ki güvendiğiniz hükümet bu kadar kolay yıkılacaksa neden daha önce düşünemedik allahım biz bunu diye hayıflandığımız zirvedir.

amacımız sidik yarıştırmak değildir. zirve kars ta da olsa ardahan da da olsa gitmek için yanıp tutaşacağımız niteliktedir.

eğer hala atamıza saygısızlık edip , burda olma nedenini bilmeyenler varsa bir kez daha düşünmeli, kafasındaki değerleri bir kez daha yargılamalıdır.

peşin edit: istersen eksile ey sevgili yazar , istersen pm at rahatsız etmek için ama ne yaparsan yap tek başıma kalacak bile olsam (ki bunu hiç sanmıyorum sözlük duyarlı insanlarla dolu ) bu zirve gerçekleşecektir.
birilerinin istemediği ya da işine gelmediğine inanmak istemediğim zirve.
öyle ki mustafa kemal biz gençlere emanet etmedi mi bu yurdu da cumhuriyeti de!?
elbet de cumhuriyetin kuruluş yıl dönümü kutlanacak atatürk'ün emanetçisi gençler tarafından. kime neden dokunur bu zirve anlamış değilim.
evet belki ben olamayacağım ama manevi olarak bu zirveyi yapan herkesin destekçisi olduğum, her türk evladının da aynı yürekliliği göstermesini temenni ettiğim zirvedir.
inanıyorum ki ata'nın ruhu da sizinle olacak sözlük ahalisi..
okulum nedeniyle katılamayacağım, fakat kalbimin ankara'da, katılanlarla, olacağı zirvedir...

'Büyük işler,önemli atılımlar,ancak birlikte çalışma ile elde edilebilir. Kendiniz için değil,ulusumuz için elbirliği ile çalışınız. Çalışmaların en değerlisi budur.'

Atam, izindeyiz !