bugün

Çoğunluk içinde çıban başılık yapıp dikkat çekmeye çalışırlar.
(bkz: said nursi nin ataturk e deccal dedigi iddiasi/#4662176) böyle bir girdiyi atatürk'e hakaret olarak kabul etmeyen zall efendinin sözlüğünde varlığı normal olan düşmanlardır.

o yüzden şaşılmaması gereklidir. itlerle kopuklarla yaşamaya ellerinde yetki bulunduranlar yüzünden alışmak zorundasınızdır.

Bu ülkede Türklük lehinde olmak her daim böyledir malesef.
eksi almayacagimi bilsem alayina gidecem ama, soz konusu karma olunca insan dikkat ediyor. hahah yok lan cok da fifi. nick e bak; 23 m ist. karman sahane olsa n'olur.

sozlukte; ataturk'u birinci dereceden akrabasi zannedip sahiplenmeye calisan, 5 yasindaki cocuklarda gorulen kiskanclikla zirlayan tipler olur. daha oncede musahade etmistim. diger insanlari dusman zannederler.

en ufak tartisma oldumu cumlelerde hazir zaten; onlar arap ulkelerine gitsinler, bu vatani kim kurtardi haberleri yok. ilkogretim sosyal bilgisi kitabi cumleleri gibi.

seviyorum ulan. ataturk asigiyim. hastasiyim.
Atatürk düşmanı yazarlara emperyalizm, devrim gibi konularla yüklenmemek gerek çünkü küçük beyinleri zaten yine anlamayacak. onların anlayacağı türden yani gayet yalın, anan yine anan olurdu ama baban kim olurdu şerefsiz diye şık bir soru sorun.
sözlükdeki din düşmanlarından daha çok olmayan yazarlardır.
düşmanlarımızın dostlarıdırlar.
birbirlerine sürekli çanak tutarlar. türk olup atatürk düşmanı olan zihniyet sadece maşa olarak yetiştirilmiş, kendi beynini hiç kullanamamış ve asla da kullanamayacak kişi zihniyetidir. kullansa zaten geçmişine, ülkesine adam gibi sahip çıkar, atasını lekelemeye çalışmazdı. anlamak istemez ki atatürk ün izinin silindiği gün türkiye diye bir devlet, türk diye bir insan ırkı kalmayacaktır.
(bkz: kurtuluş savaşı)
atatürk orman çiftliği nin yanan ışıklı tabelasındaki 'ata' harflerini de söndüren bu ve bunlar gibilerdir.
ülkenin heryerine yuvalandıkları gibi burada da bulunmaları çok mümkündür. bunlara atatürk düşmanları yerine atatürk korkanları demek daha doğrudur. zira atatürkçü zihniyetten tabiri caiz ise it gibi tırsarlar, e haksız da sayılmazlar... ulu önder kastamonu konuşmasında "efendiler, biliniz ki, türkiye cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz. en doğru en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır." diyerek alayına ayar vermiştir...
bu düşmanlığın sebebi ailelerin zamanında çocuklarına anlattığı olumsuz hikayelerdir. sıklıkla tekke ve zayiveleri kapattığı için bazı çevrelerce hakkında dedikodu yapılan ülkesini severek savaşmış bir insan evladıdır.

atatürkçü olmak sadece atatürkü sevmek değildir. çıksan sokağa sorsan kaç yaşında öldüğünü, hangi savaştan sonra mareşallık verildiğini ve hangi sebepten öldüğünü, insanların vereceği yanıt kem küm etmektir.

bilgi sahibi olmak isteyenlere sarı zeybek kitabını okumalarını tavsiye ederim.. atatürk allah tarafından seçilmiş bir insandır. mısır'ı ziyareti sırasında bir bedevi ( çölde çadırda yaşayan insan ) gelip eline bakarak 15 yıl hüküm süreceğini söylemiştir. bedevi bu sözleri söylerken atatürk normal bir vatandaştır.
ne yazık ki gene hortlamışlardır.

mustafa kemal atatürk başlığına bugün girilen entrylere bakınca gördüm ki adam, atatürk'ten hazzetmediğini açıkça yazmış.

bu adamların ne entryleri silinir, ne uçurulur. ama ben bu yazarlara "orospu çocuğu" desem bu entry kesin silinir.

edit: hangi ara başa kaldı bu başlık lan.

edit 2: e ne diyem şimdi kötüleyene "mahmut" mu diyem

edit 3: ne kadar çok varmış sözlükte bunlardan be.

silindikten sonra gelen edit: evet silindi bu entry, resmen silindi lan.
"orospu çocuğu" demenin sözlük kurallarına aykırı olduğu akla gelince, "kansız" şeklinde betimlenecek yavşaklar topluluğudur.
sözlükte son günlerde sayıları oldukça artan güruh... anamı babam değil de bi ingiliz s.kseydi diye yırtınan adamlar için hayatını.... neyse ya değmezsiniz. topunuzun köküne kibrit suyu.

edit: sanırım yırtınan çok. tanıdık ingiliz var agalar.
yedikleri kabı pisleyenlerin oluşturduğu topluluktur.

(bkz: ibne olmadan önce söylenen son sözler)

ileriyi gören edit: eksi veren atatürk düşmanı kişisi, delikanlı olmak gerek. *

ayrıca (bkz: sözlükte atatürk düşmanı var mıdır diye düşünmek) (#5231790)
sözlükte bolca bulunan çoğunluğu kürtçü-dinci karışımı kişilerdir. klavye delikanlısıdırlar. ortaya bir söz atarlar sonra bir iki kişi destekleyince ağzına geleni söylerler. moderasyon da bunlara göz yumar. bunların soylarında yunan, rus, ermeni kanı olması da muhtemeldir. yani büyük büyük anneleri anadoludan kaçan bu adamlara vermiştir. dedeleri, babaları da bunların çocuğudur. bunlar da onların çocuğudur. ezikliklerini burada bastırmaya çalışırlar.

edit: evet ezikliğini bana eksi vererek bastırmaya çalışan kişiliklerdir.
--spoiler--
# ATATÜRK ALEYHiNE işLENEN SUÇLAR HAKKıNDA KANUN
Kanun Numarası : 5816
Kabul Tarihi : 25/7/1951
Yayımlandığı R.Gazete : Tarih : 31/7/1951 Sayı : 7872
Yayımlandığı Düstur : Tertip : 3 Cilt : 32 Sayfa : 1842

Madde 1 : Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret eden veya söven kimse bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
Atatürk'ü temsil eden heykel, büst ve abideleri veyahut Atatürk'ün kabrini tahrip eden, kıran, bozan veya kirleten kimseye bir yıldan beş yıla kadar ağır hapis cezası verilir.
Yukarki fıkralarda yazılı suçları işlemeye başkalarını teşvik eden kimse asıl fail gibi cezalandırılır.

Madde 2 : Birinci maddede yazılı suçlar; iki veya daha fazla kimseler tarafından toplu olarak veya umumi veya umuma açık mahallerde yahut basın vasıtasiyle işlenirse hükmolunacak ceza yarı nispetinde artırılır.
Birinci maddenin ikinci fıkrasında yazılı suçlar zor kullanılarak işlenir veya bu suretle işlenmesine teşebbüs olunursa verilecek ceza bir misli artırılır.

Madde 3 : Bu kanunda yazılı suçlardan dolayı Cumhuriyet savcılıklarınca re'sen takibat yapılır.

Madde 4 : Bu kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

Madde 5 : Bu kanunu Adalet Bakanı yürütür.
--spoiler--
uludağ sözlükte malesef bolca bulunan ve silinmesi gereken yazar denen şerefsizlerdir.
her zaman varlar. kukladırlar ipleri belli yerlerden çekilerek bizlerin huzurunu kaçırıyorlar. küfürle karşılık vermek çözüm değildir. bunlarla mücadele de daha mantıklı davranmalıyız. atatürk gençliğine yaraşır bir biçimde.
Bu başlık haklı olarak açılan bir tepkidir. Fakat bu tepkiyi dile getirirken aşağıdaki unsurlardan birine düşman olabileceklerin gerçeğide vardır
(bkz: sözlükteki islam düşmanları)
(bkz: sözlükteki türk düşmanları)
(bkz: sözlükteki insani değerlerin düşmanları)
ataturk'u metalastirmis yazarlar kadar tehlikelidirler.
orospu çocuğu demeyelim, ama diyeceksek eğer orospu çocuğu bunu şöyle ağzımız dolu dolu diyelim dimi. Mesela orrrospu çocuğu gibi. Yine de ben orospu çocuğu demekten yana değilim. orospu çocuğu yerine bir ibne bilemedin puşt denilebilir. Yine de ağır ithamdır orospu çocuğu.

Tanım: Allah'a ıslah etmesi için yakaracağım kişiler.
Atatürk'ü kaslı, sağ kolunda yunan, sol kolunda ermeni gezen bir yunan tanrısı olarak hayal edenlerden pek farkları yoktur. Sonuçta Atatürk düşmanlığı gibi kayıtsız aşkıda körlükten başka bir şey değildir.
belki de sadece atatürk ün bu kadar sahiplenilmeye çalışılmasından bıkmış insanlardır.
(bkz: atatürk ün bütün türk milletine ait olması)
(bkz: #5259411)
(bkz: basima bir is gelmeyecekse ataturk u sevmiyorum)
(bkz: basima bir is gelmeyecekse apo yu seviyorum)

yukardaki başlıkların özeti olarak açılmış başlıktır.

(bkz: teker teker gelin ulan)
varlıkları sorgulanmayacak olan insanlardır.

bu insanların atatürk hakkında yaptığı eleştirilerden rahatsız olan güruhtan bağımsız olarak konuşmak istiyorum ki atatürk hakkında "yanlış" eleştiri yapan insanlarla tartışma adabı hakkında da 2 kelam etmek gerekir diye düşünüyorum.

din veya tabulaşmış kavramlar üzerine birşeyler yazılıp çizildiğinde yazana "orospu çocuğu" diyen yüzlerce yazar işaret ederim parmaklarımla istesem. bunu sınır olarak alıp "tarştışmayı bilmiyorsunuz bla bla" diyen adamın ben adabından şüphe ederim.

varsa atatürk hakkında iddialarınız hepsini çürütecek bir cumhuriyet tarihimiz mevcuttur. ha biriniz de çıkıp vahdettin hakkında yazmazsınız o sizin duruşunuzdan kaynaklanır, farketmez.

(bkz: #5276166)
hakaret ederse düşmandır, her çeşit muameleyi hak eder, ama liseli kemalistlerimiz, eleştirmeyi de atatrk düşmanlığı sayarsanız, size sadece at gözlüğünüzü çıkarmanız tavsiyesi verebilirim.
güncel Önemli Başlıklar