bugün

hayatımın dönüm noktasına gelmiş gibiyim. uğrunda 6 senedir çabaladığım şeyi elde edemedim. son 4 yılım heba oldu kayıp. lanet okuyorum keşke o üniversite seçimlerinde istediğim bölüm değil de daha az istediğim bir sonraki sıra tutsaydı diye. en azından kendimi kurtarma şansım olurdu. en azından saçma sapan sebeplerle hayallerimden uzaklaştırılmaz saçma sapan insanlarla muhattap olmaz ve psikolojim tepelenmezdi. hiçbir şeyi düzeltemeyeceğim gibime geliyor. koca evrende savruluyorum ve bu bir tek bana mı bu yaşta oluyor bilmiyorum.
evlenmekten korkuyorum. çocukluktan çıkamadım daha geçen ay 12 yaşındaymışım gibime geliyor halen büyüyemiyorum sorunu çözemiyorum. aileme kendimi yük gibi görüyorum. hayatları benim yüzünden mahvolmuş gibime geliyor.
Ahh yirmili yaşlar ahhh otuz beşe adım adım ilerliyorum..
geçeli olmuş 7 sene.
göt kaslarının ufaktan gevşemeye başladığı yaştır. evet..
görsel
Alışmam gereken yeni yaşım.

Dün bir yaşımı daha geride bıraktım sözlük. Küçükken o ‘çoook büyük’ dediğim yaşlara geldim. içimdeki ben için hala ‘çoook büyük’ ama gelin görün ki kimliğim için ‘valla aşağısı kurtarmaz bacım’.

Bu yaşı alınca minyatürlerimden birine ‘araba kullanmamı ister miydin?’ dedim de... ‘Beni lunaparka götürüp roller coster’a bindireceksen olur’ dedi. Sıpaya bak ya... büyüyen ben, ekmeğini yemeye çalışan o.
25 neymiş la bebe, 30a merdiven dayadık hem de gemici merdiveni.
ne umarak girdin ki sen?
Ee 25 olduk kaç dk geçti hala aynı
Niye değişen bir şey yok.
çok önceden kendime milat olarak belirlediğim yaştır. o zamana kadar çırpınmaya devam ama az kaldı, 25 olduktan sonra elveda hayalcilik, merhaba realizm...
en havalı yaşlardır, lakin kendini aramak ile geçer ve sıkça hata yapılır.
Kabul etmeyle olmaz bu iş. Dünya sağlık örgütü genç diyorsa gençtir.
içinde bulunduğum, beni anlamsız düşüncelere sürükleyen yaş.

böyle sanki aniden yüklenen bir sorumluluk ve düzenli yaşama isteği var.
ben ne yapıyorum, ne yapacağım? sorgulamaları bolca mevcut.

sonucunda neye, nasıl ulaşırım bilmiyorum ama hayatımda memnun olduğum çok az şey var, umarım 26 olmadan değiştiririm.

3 yıldır iş hayatında olmama rağmen ilk kez öğrencilikten çıktığımı bu yaşımda hissettim.

ay gençler çok zor.
içinde bulunduğum yaşın ahval ve şeraitini düşündüren bir yaş. klasik ama mükemmel bir fikir
7 sene olmuş .
çok tehlikeli bir yaş olup hızlıca gelip geçer, bu yaşı iyi değerlendirin. Dolu doku yaşayın! *
Çok çok önce geçtiğim yaş. Çok derken ciddiyim ha.
58 gün önce hayatıma giren yeni yaşım, bakalım neler getirecek.

tanım yaşayıp gördükten sonra yazılacak.
Az biraz geçtik.
üzerinde olduğum yaş. Şaka gibi ben hala 19 yaşında hissediyorum.
gençlik ve olgunluk arası, artık verimli olmaya başlanması gereken yaştır.
sorumluluk alma yaşı gelmiş, tam bir birey olmuştur.
Kabul edelim ki tek canla buralara kadar iyi geldik.
daha olmama 2 yıl var keşke bu yaşımda sabit kalsam diyorum.
kadınlar için; (bkz: annenizin nefesini devralmış gibi)
annenin, 'evlenemedi bu, evde kaldi' demeye basladigi yas. hayirli olsun.