bugün

entry'ler (1702)

et yiyen hayvanseverlerin genel özellikleri

Gençler gelecekte gıda kıtlığı yüzünden zaten vegan diyetlere geçiş yapacağız, o yüzden yemek istediğiniz kadar yiyin etinizi şimdiden.

insan olmalarıdır efenm. Vegan propagandalarına aldanmayın. et yemek gayet doğal ve gerekli bir şey.

ingiltere almanya da yaşıyorum diyen rus kızı

ingilizce konuşunca bu problem çözülüyor rus biriyle konuşuyorsan. ingilizce bilmiyorsa bile rusça-ingilizce çeviri çok daha anlaşılır.

hayvan yeme am ye

Hatırlayalım hemen; söz konusu insan olduğu sürece eğer söz konusu insanın rızası varsa vegandır. Yani buradan hayvan eti yemedikleri çünkü hayvanların razı olmadıkları kanısına çıkılıyor ki doğru da, hangi canlı ölmek ister ki?

Öte yandan hangi canlı istediğini yapıyor ki? Neyse hanımefendinin pankartında geçen ifade vegan dostudur, vegan olsanız da yiyebilirsiniz.

afiyet olsun.

izmir de 1000 liraya satılan sandviç

Tarif ne kadar italyan bilemiyorum, ama ne kadar orjinal olursa olsun sos kullanıyorsan bir sandviçin içinde ekmeğin bence ince olmalı.

Zeytin yağı neyse de üstüne glaize atıyosun ve altında pesto var tüm sandviçin, senin bunları yerken tatlarını alabiliyor olman lazım. Ama kalın ekmek emiyor bunları, bir anlamı kalmıyor yani görüşümce.

sevgilinin eski kocasının yakın dostuyla aldatması

Şahsen ayrılırdım ama tabi şöyle bir şey de var; bekara karı boşamak kolay. O yüzden ne kadar net bir tavsiye olur bilemiyorum.

Ama şahsen şu kısımda takıldım ben:

--spoiler--
daha önce o adamın sana ilgisi olabilir mi diye ima ettiğimde, sinirlenip yerde şişe falan kırmıştı.
--spoiler--

Farkında mısınız bilmiyorum ama herhangi bir kadına rastgele bir imada bulunsanız bile eğer doğruysa ve bilmeniz istenmiyorsa öfke nöbetleri geçiriyor.

yavuz hırsız ev sahibini bastırır anlayışı var niyeyse.

Tabi ki %100 doğru değil ama önceki ilişkilerimde ben de gördüm bunu.

beyin kıvrımlarını değil kol kaslarını geliştirmek

Türk insanının bu vizyonsuzluğunu ben anlamıyorum. Neden ikisi de değil? Mesela neden spor salonuna gidilip gelindikten sonra kitap okunamasın? Ya da uzun yürüyüşler yapan insanlar akademik kariyer kovalayamıyor mu mesela?

Aklım almıyor.

erkeklerin vücut yapma nedeni

Yeni kıyafetlerim gelir gelmez başlıyorum spora.

Sebebi de kıraşıma yanlamak sanırım, iki ay sonra tofaş drifti atıcam kıza.

Ama belki hayatım da düzene girer lan, düşünsene düzenli bir hayat yaşıyorsun, ne kadar tatlı.

Bütün gün hayatımı bilgisayar başında oturarak, alkol ve sigara tüketerek harcıyorum. Hiç normal ve sağlıklı değil. Hiçbir vasfım yok değil, ama ölmeden önce bir kez olsun mutlu olmak istiyorum.

halk sürünmeyi tercih etti sürünecek

Tamamen katılıyorum.

Türk halkı sebebini bilmediğim bir şekilde kraldan çok kralcı bir halk. Ya da aşırı fanatik bir halk da denebilir yani çok fark görmüyorum şahsen.

Tuttuğu takım için kadıköyde adam çakılayan halktan ne beklersin yani? Aynı mantık.

E mağduru oynamayı da seviyorlar zaten, şimdi görecekler gerçek mağduriyeti.

He bana kalsa yansın her yer, evin çatısına çıkar izlerim valla yılbaşı gösterisi gibi. Ama hayatta gerçek amacı olan insanları da sırf bu fanatiklikleri yüzünden kendileriyle birlikte yakıyorlar.

isa nın tanrı olması

iddia değil durumdur.

Baba oğul ve kutsal ruh denir ya, baba yeryüzüne inmeden önceki tanrıyı, oğul tanrının yeryüzündeki halini, kutsal ruh da tanrının yeryüzüne indikten sonra çarmıha gerilip geldiği yere geri döndüğü halini temsil eder. Bizim bakış açımıza göre tanrı baba, isa oğul ve kutsal ruh da isa'nın ruhunu temsil etse de bu üçü aynı şeydir aslında.

Tanrı hem isa hem kutsal ruhtur.

Gerçi bana ne aq hristiyan değilim.

hayattaki en acımasız gerçek

File çorap giyip suratıma oturacak anime sever kızların eksikliğidir.

danganronpa

Hayatımda oynadığım en güzel oyun serisi. Tabi biraz görsel roman tadında olduğu için oyun olarak görmeyenler olabilir ama olsun.

Animesi de izlenir ama tek sarmıyo, anime izleyen kızlar eklesin.

sevdiğim kızı sikmişler

Çok üzüldüm kanka numarası var mı?

aylık petshop ve veteriner harcamanız nedir

Aylık 500 mamaya gitse, 2 ayda bir de tırnak kestirsem, yine aylık 500 çünkü veteriner tanıdık.

düdüt: kedi.

tavuk en başta neydi

Bambu ormanlarında dolaşan bir kuştur efendim orijinalinde.

psikopatlık birçok faktörün ortak ürünüdür

Psikopat başlıkları sayıca artmaya başladığı için kamu spotu gibi bir bilgilendirme yapmak istedim.

Psikopatlığın genetik sebepleri olsa da asıl tetikleyici mekanizmaları genelde yaşam şartları, travmalar ve travma sonrası stres rahatsızlıklarıdır. ancak bu konuya derinlemesine inmeyeceğim, malum benim alanım değil ve yanlış bilgi vermek de istemiyorum açıkçası. Psikoloji bilen arkadaşlar daha rahat açıklar ve başlığın altında açıklamaktan lütfen çekinmesinler.

Genetik açıdan bakacak olursak, bunun en büyük sebepleri genelde serotoninle ilgili. Bu serotoninin sentezlenememesi olabilir, yeteri kadar sentezlenememesi olabilir, düzgün sentezlenememesi olabilir, hedef bölgeye iletimi olabilir (ki nörotransmiter olarak kullanıldığı için sinapslar arası boşluk oluyor bu hedef bölge) veya sinyal yolaklarındaki bir bozukluk olabilir.

Bu bozukluklar genellikle çerçeve kayması mutasyonları sonucu oluşuyor, dolayısıyla sonuçları ağır. Ve sebep olduğu rahatsızlıklar alzheimer'a kadar gidiyor. Beyin biyokimyası değişiyor sonuçta.

Meraklısına kaynaklar;

Kuzelova H, Ptacek R, Macek M. The serotonin transporter gene (5-HTT) variant and psychiatric disorders: review of current literature. Neuro Endocrinol Lett. 2010;31(1):4-10.

Yokoyama JS, Bonham LW, Sturm VE, Adhimoolam B, Karydas A, Coppola G, Miller BL, Rankin KP. The 5-HTTLPR variant in the serotonin transporter gene modifies degeneration of brain regions important for emotion in behavioral variant frontotemporal dementia. Neuroimage Clin. 2015 Aug 18;9:283-90.

Huang, T.-L., & Lin, C.-C. (2015). Advances in Biomarkers of Major Depressive Disorder. Advances in Clinical Chemistry, 177–204.

Shinozaki, G., Hing, B., & Potash, J. B. (2014). Epigenetics of Bipolar Disorder. Epigenetics in Psychiatry, 265–278.

sözlük yazarlarının itirafları

Çocuklukta hayalim bilim adamı olmaktı.

Şimdi de bu yolda ilerlemeye çalışıyorum. Ama o kadar da toz pembe değilmiş bunu anladım.

Yüksek lisansımın ilk dönemi bitmek üzere. Yanlış anlaşılmasın, ders ve not konusunda bir problemim yok. Ama geçim çok büyük sorun. Tek başıma yaşıyorum, ama bunun sebebi lüks hayat istemiş olmam değil, yurtlarda yer yok. Ailesinin yanında yaşamayan bütün arkadaşlarım ya sürünüyor, ya da gece gündüz çalışıp okulu ikinci plana atmış durumdalar.

Böyle oldukça da kendimden şüphe ediyorum. Bugüne kadar zeki olduğu düşünülen ben, hayatta yaptığım seçimlerin mantıksız olduğunu düşünmeye başladım. Tamamen tek başıma kaldım ve bu durum gururumu incitiyor. Geçmişe gitme olanağım olsa kesinlikle farklı seçimler yapardım.

Kendimi sorguluyorum.

karınızı banyoda yıkar mısınız

olursa niye yıkamayayım?

bir kadın yalanı söyle

oha ne kadar büyük aşkım.

laik kız memesi vs kapalı kız memesi

benim memem ikisini de alır.

sözlüğün en popüler kadın yazarı

benimdir muhtemelen.