bugün

24 kasım 2016 3:30 sularında rejim güçleri tarafından gerçekleştirildiği söylenen uçaklı saldırıda 3 askerin şehit verildiği, 13 tanede yaralının olduğu saldırıdır.

kaynak:https://twitter.com/ejder...status/801692564827074560

http://m.sabah.com.tr/gun...a-suriye-rejim-guclerince

ekran görüntüsü

görsel

edit: şahsi düşüncem şudur ki rejim rusyanın kucağına o kadar derin oturdu ki şu saatten sonra böyle kararları tek başına alamaz, rusya dahil bölgede etkili olan hiçbir güç - türkiye dışında - düzen istemiyor kaos yaratmak için ellerinden geleni yapıyorlar. ruslardan gelicek olan açıklama tatmin etmeyecektir, şangay beşlisine yaklaştığımız şu günlerde nasıl bir politika izleniceği benim için büyük merak konusudur.
not: allahtan amerikada seçim oldu ve sonunda trump seçildi de amerika ile ilişkilerimizde en azından 6 ay kadar rahatız.

not2:allah yardımcımız olsun

edit2: tsk bazı hain zevatların söylediği gibi teröre destek veren, şerefsiz bir ordu değil aksine gelmiş geçmiş en şerefli ordudur. ulan siz atatürkü bile götünüzden anladınız yurtta sulh cihanda sulh için çalışın diyor, sizse yurtta sulh cihanda sulhu pasiflik,etliye sütlüye karışmamak, amerika nederse he demek sanıyorsunuz. sizin gibilerin dedeleri zamanında ingiltereye güzel hizmet edememiş ki siz hala burdasınız. (bkz: boris johnson) (bkz: ali kemal) lütfen gereksiz alınganlıkla üstünüze alınmayın, söylediklerim kim olduklarını iyi biliyorlar.

edit3: saldırının tarihi çok manidar rus uçağının düşürülmesininin yıl dönümü.

edit4: el-babtaki saldırıya ilişkin yayın yasağı getirildi.

edit5: an itibariyle esed rejiminin hava saldırısına karşılık türkiye, lazkiye'de navara bölgesindeki rejim birliklerini vurmaya başladı iddiaları dolaşıyor.

edit6: şuanda moskovada ve ankarada bir dizi toplantı yapılıyor, istihbarat birimleri devrede, uçağın pilotunun kim olduğu önemli.

edit7: yahu rusya rusya diyoruzda bu olay ruslara yaramıyor ki ,mefaatlerine ters. ve ruslar düşen uçak peşinde koşacak bir ülkede değil. işin içinde iş var birileri ortalığı kızıştırmaya çalışıyor, iranlı çıkarsa pilot hiç şaşırmam.
Ne kadar basit.

Başsağlığı dile, acil şifalar temenni et oldu bitti.

15 temmuzdakiler daha değerli. Olsun.
bakalım siyasilerimiz neler neler sıkacak. tabi kuru sıkı....
Suriye'de ölen askerlerimizin aileleri vatan sağ olsun diyebilecekler mi?
rusya uçağının düşürülmesinin yıl dönümünde gerçekleşmiş saldırı. Suriye rejimi bu saldırıyı Rusya'dan onay almadan yapamaz.

bakalım şangay 5'lisi, rusya türkiye ilişkileri ne olacak?
bu saatten sonra eğer biz adamsak o suriyede uçan her rejim uçağını düşürmezsek şerefsizin namussuzun önde gideniyidir.
resmen bir savaşa ve ekonomik olarak yok oluşa sürükleniyoruz!
Ekonomik savaşı kaybetmek üzereyiz darbe üstüne darbe yiyoruz dolarda , şimdide fiili savaşa giriyoruz ab'den uzaklaştık şangay 5lisinin kucağındaki bir ülkede bize saldırıyor sonumuz hayrola .
görsel
öso denen terör örgütüne yardım ederken başımıza gelen vahim olay. neresinden tutsan elinde kalıyor.
koskoca tsk, şanlı tsk elin toprağına giriyor, öso denen terör örgütüne yardım ediyor. ee kusura bakmayın ama o ülkenin silahlı kuvveti de eşek değil.

şehitlerimize allahtan rahmet diliyorum ama katili ne suriye, ne de esad'tır.!! özellikle bunu kafanıza kazıyın. benim gözümde iki katil var ama adlarını zikretmeyim.

yunanların, ingilizlerin zamanında bizim toprağımıza girmesi ile bizim suriye toprağına girmemiz arasında zerre fark yok. hele hele bu süreçte öso denen terör örgütüne yardım etmemiz zaten işin en rezalet kısmı.

not: ak döller çinli döven ülkücüler başlamış savaş tamtamları çalmaya. beyler çok meraklıi seniz siktirin gidin suriyeye. bu öyle demokrasi nöbeti deyip, köfte ekmek yemeğe benzemez.!!
zaten çöken ekonomi, zayıflayan iktidar derken birilerinin tam da ihtiyacı olan bir şey savaş.!!
hayır savaş istemek de nasıl bir o.çocukluğu anlam veremiyorum.

"yurtta sulh cihanda sulh" diyen bir atatürk'e düşman olursanız olacağı budur. herkesi kendinize düşman edersiniz.!!
işgal edilen ülkeden işgal eden ülkeye düştük. allah sonumuzu hayır etsin.
yayın yasağı getirilmiştir.
obüslerle esed in askerleri vurulacak, Türkmendağı ndan özellikle.
eğer savaş olursa rus ordusu ve rus savunma sisteminin koruduğu suriye topraklarına uçaklarımızı göndermeden yapılacak bir savaştır.

türk ordusu başka ülke topraklarında vurulduğu için nato devreye girmeyecektir.
tam da şangay beşlisi'ne göz kırparken ve bugün ap karar verecekken.
Tayyibin sonu buraya varacağı boktan boktan işleri işte. .
biz rus uçağınıda bugün vurmuştuk değil mi?

adamlar mesajı vermiş. şimdi erkeği öne alalım.
önünde sonunda, yine esed'e girecek saldırıdır.
pkk'nın sahibi kim bir kez daha belli olmuştur.
suriye rejimi, rusya türkiye yakınlaşmasını baltalamak için bu saldırıyı icra etti.
şimdiden öttürmeye başladık, enseyi karartmayın.
yahu bu konuyu dahi imam hatiplere, türbana çekebilecek adamlar geliyor konuya yorum yapıyor.

allah ıslah etsin,

rusyadan habersiz kuş uçmadığını hepimiz biliyoruz.

suriye'nin bir rusya mandası olduğu da Eylül 2015 itibariyle aşikar.

uçaklarını düşürmemizin yıl dönümüne denk gelmesi çok düşündürücü, özellikle esed de böyle düşünmemizi istediği için seçmiş olabilir.

yani sorumluluğu rusya ile paylaşarak muhtemel büyük tepkilerin kendisine değil şu günlerde aramızda sıcak rüzgarlar esen rusyaya dönük olacağını hesaba katmamızı istiyor olabilir.

yani çok şey -ebilir -abilir.

nihayetinde tek şey net söylenebilir; allah ordumuza, polisimize tüm silahlı/silahsız kuvvetlerimize güç versin.
sonu hiç de hayırlı olmayacak hadiseler zincirinin bir halkası.
maksimum bir hafta veriyorum olay unutulmazsa bende adam değilim. şehitlerimize Allah tan rahmet diliyorum.
Yayın yasağı olduğu için komplo teorileri üretmekten başka çaremiz yok. Ben Rusya veya esed' in alakası olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Geçen sene ki rusya' uçağını düşürdüğümüz tarihin yıldönümüne gelmesinden daha manidar olan şangay beşlisinin görüşüldüğü şu günlere denk gelmesi. Artık rusya girmemizi istemediği için mi olayın arkasında ya da ab' nin gene kirli oyunları mı bilemiyorum. Bilinen şu ki üç şehidimiz var. Olan askerimize oluyor hep.
(bkz: kimse bizim gücümüzü sınamaya kalkmasın)
ayıyla özdeşleştirilen; dünyanın en intikamcı, en kindar milleti olan Rusların kim olduğunu bir kere daha hatırlatmıştır.
Rus erkekleri iki şey için yaşar: vodka ve intikam.
Durum 1-0'dan 1-3'e gelmiştir.
beklenen şeyin gerçek olması mevzusudur. bu "emevi camisinde cuma namazı" meselesi varken dillendirdik "hayaller emevi camisi gerçekler şehit cenazeleri olur" şeklinde arkadaşlar sağolsun bolca eksileyip lanet okumuşlardı. bu kafalar değişmez ise canımız daha çok yanacak. bir adamın kişisel hırsları uğruna ülkenin sistemi değiştirilmeye çalışılıyor iç savaşa sürükleniyoruz ve kapıda gerçek bir savaş olma olasılığı var.
tuhaf başlık:
"esed"in tsk'yı vurması nedir la? ya esad'ın erdoğan'ı vurması yaz, ya da saa'nın tsk'yı vurması yaz.