bugün

ulusal egemenlik ve çocuk bayramı'nın 89. yılıdır.
r.t.e nın koltuğuna yine imam hatipli bir öğrenci oturacaktır.
edit: ee hacı eksilemişsinde yalan mı ? *
(bkz: tatil)
yağmurlu geçmesinde korkulan sıkıntı yaratacak bir gün. çocukken daha çok eğleniyordum bayramlarda öğretmen oldum burnumdan geldi herşey ya bu ne sıkıntı, rüyalarıma giriyor sözlük.

çocuk olmak istiyorum.
resmi tatildir. tüm ilköğretim öğrenci ve öğretmenlerimize ertesi günde tatil.
öğlene kadar uyunabilecek bir güzel gün daha.*

--spoiler--
Dünyayı verelim çocuklara hiç değilse bir günlüğüne
allı pullu bir balon gibi verelim oynasınlar
oynasınlar türküler söyliyerek yıldızların arasında
dünyayı çocuklara verelim
kocaman bir elma gibi verelim sıcacık bir ekmek somunu gibi
hiç değilse bir günlüğüne doysunlar
dünyayı çocuklara verelim
bir günlük de olsa öğrensin dünya arkadaşlığı
çocuklar dünyayı alacak elimizden
ölümsüz ağaçlar dikecekler.
--spoiler--
6.nesil yazarların bir günlük 1.nesil olmasını talep ettiğim gündür* * * * *
rakili bardak'in girdisiyle serbest düşünceden yılın bu gününde son nesil yazarlardan popüleritesi yüksek olanların bir günlük moderatör olmasını dilediğim bir nevi en genç yazarların sözlükteki bayramı olabileceği tarihtir.
misal zall abimiz koltuğunu bir günlüğüne popüler bir 6. nesil yazara bıraksa güzel olmaz mı?...
istanbul'da hava muhalefeti nedeniyle ali sami yen'de yapılacak olan kutlamalar iptal edilmiştir. resmi kutlama cemal reşit rey'de yapılacak olan törenle sınırlı kalacaktır.

günün soruları :
- neden her 23 nisan'da yağmur yağar?
- ve neden herkes 23 nisan'ın soğuk ve yağışlı geçtiğini bildiği halde, çocukların kostümleri hazirana göre tasarlanır?
- yoksa soğuk mevsimlerde dışarı çıkmaz, hoplayıp zıplamaz mı bu çocuklar?

kasıt var demiyorum ama aptallık baki sanırım...

mesela kış olimpiyatlarının buzlanma ve kar nedeniyle iptal edildiği vaki midir?

sorular çoğaltılabilir..
güzel bir 23 nisan yazısı için :

http://www.hurriyet.com.t...p;gid=61&hid=11496701
migros'ta oyuncak bölümünde %50 indirime vesile olmuş gün. aman aman monoply dünya şehirleri dedikleri oyun normalde 65 iken bugün 32,5 liraya aldım. mutluyum. *
bok varmış gibi işe geldiğim, bulutlu sıkıcı boğucu soğuk gün. ha birde bayram tabi, herkesin kutlu olsun, içine kelebek olucak kurtçuklar dolsun.
sanırım artık eskisi kadar önemi farkedilmeyen bayramdır, zira entry'lere bakıyorumda herkes çocuk bayramı, tatil, indirim eğlence kısmına takılmış olayın oysa ki 23 nisan aynı zamanda ulusal egemenlik bayramıdır ve bu yüzden yalnızca çocuklar değil tüm ulus olarak kutlamamız gereken bir bayramdır. atatürk'ün bu bayramı çocuklara armağan etmesinin tek nedeni onlara verdiği önemdir.

"Küçük hanımlar, küçük beyler Sizin hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz."
-Mustafa Kemal ATATÜRK-

"Milli egemenlik öyle bir nurdur ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar batar, mahvolur. Milletlerin esirliği üzerine kurulmuş müesseseler her tarafta yıkılmaya mahkumdurlar."
-Mustafa Kemal ATATÜRK-
*
ptt kargonun, koliyi dün getirememesinden ötürü teslimatın söz konusu gün sebebiyle kolimi alamadığım ve canımın sıkılmasına sebebiyet veren bayramdır.
türkiye büyük millet meclisi'nin açılışının yıldönümüdür; çocukların tepiştiği eğlence günü değildir.
aynı zamanda aya yorgi yortusunun olduğu gündür. büyükadanin tahminen stad gibi olduğu bir panayir oldugu gündür. at arabalarina dikkat etmek gerekir.
her sene biraz daha huzunlu bir seklide aklima gelen bayram. yahu avrupa'da sikimtrak gunler bile nasil cosku ile kutlaniyor bizde koskoca 23 nisan her sene daha da sonuyor. neyse, insallah bir gunlugune de olsa microsoft'un ceo koltuguna oturmaya calisacagim. bakalim olursa boyle bir kutlama/protesto tadina kuduruk bir calismam olacak, olmazsa yine ilik bir seattle gunune gozlerimizi acip, elimizde bayrak sirkete kosturacagiz ..
giydirmişsiniz takımları ezberletmişsiniz sözleri konuşturuyosunuz çocukları. çocukcağız sevgi ve barıştan bahsederken 'türk kadınını temsil etmekten şeref duyuyorum.' dedi. 10 yaşında çocuğa bunu da söylettiniz ya. ne diyim ben size.

oradaki diğer çocuklar ise işçilere, memurlara, emeklilere zam istedi. bir günlük başbakanımız ise 'bu konuda şimdilik yapacak bir şey yok.' diyor. dur bakalım ne olacak.

sokak çocuklarından, dilenen çocuklardan, doğu'da çocukluklarını yaşayamadan cezaevine atılıp dövülen çocuklar...

sevinin küçükler, masallarınızla uyutun büyükler. 23 nisan bütün çocuklara kutlu olsun.
ULu önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya üzerinde çocuklara hediye edilmiş tek bayram olan ve benim için kız kulesinde çok özel anlamı olan bir gün.