bugün

tam ismi 23 nisan ulusal egemenlik ve cocuk bayrami'dir. bu tarihte turkiye buyuk millet meclisi acilmistir. *
millet iradesinin devlet yönetiminde karar verici olmasının resmileştiği yegane gündür...
yalnizca cocuk bayrami olarak anilan tarihtir 23 nisan..
23 nisan dun de oldugu gibi yillardir, cesitli rezilliklerle yerin dibine sokulup cikartilmaktadir. 23 nisan, yabanci cocuklarin devlet televizyonuna cikip oynamalari icin degil, turk cocuklarina ulus egemenliginin degerini bilmeleri icin bir uyaridir. yani 23 nisan cocuk bayramindan ote, "turk babatopraginda turk ulusu egemenligi" demektir.
yonetim boslugu ve sorundan baska birseye yaramayan "bati demokrasisi" kaldirilip, yerine ulusonder'in gercek demokrasisi getirilmedigi takdirde de yanizca "cocuk bayrami" olarak kutlanmaya devam edecektir. ulusal egemenlik ise kuresellesmis kisiler tarafindan cagdisi, gericilik olarak tanimlanmaya devam edecektir
yirmi üç nisan kutlu olsun
sevinin küçükler övünün büyükler
yirmi üç nisan kutlu olsun...
küçücük minicik ilkokul öğrencilerinin 23 nisan şenlikleri için aylarca folklor çalışıp, o gün heyacanla kıyafetlerini giyip şenliklerin yapılacağı şehir stadyumuna götürüldüğü ve daha istiklal marşı' nda başlayan yağmurla gösterinin iptal edildiği, küçük kalplerdeki sevinçli heyecanın hüzne dönüştüğü gündür..
o güne kadar sokaklarda ilkokul çocuklarının bando seslerinden iflahı kurumuş kişilerce lanetlenmiş bir gündür. yeter kardeşim dattiri dattan başka bir aktiviteniz yok mu...
her anlamda büyük gündür..sevinsin çocuklar ya..ben adam gibi kutlayamadım onlar kutlasın
-tarihsel olarak bakılırsa 2 gün sonraki gün.
-tanımsal olarak bakılırsa 2 gün sonraki minik elli,minik ayaklı,minik bedenli ama kocaman yürekli türk çocuklarının bayramı.
bugun 23 nisan
neşe doluyor insan
mesai'si olanların;
bugün 23 nisan,
işe gidermi insan.
dediği gün.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.