bugün

milenyumdur efenim.
(bkz: korkunç bir şey)
Mayıs ayında destansı bir zafer gelmişti Türkiye'ye.
Uefa kupası'nı akıllara getiren yıldır. Fatih hoca'nın ağlaması, spikerin ağlaması, tüm türkiye'nin ağlaması. Hakikaten korkunç bir şey.
Bunun doğum tarihi olanı da vardır. Böyle doğum tarihi mi olur lan?!
doğanların 15 yaşına girdiği yıl.
kemal sunal'ı kaybettiğimiz yıldır.
dünya nüfusu bu yıl içinde 6 milyara ulaşmıştır.
aklıma vh1 music awards ı getiren yıl. halının üzerine oturup izlemiştim. duygulandım ulan.
milenyum cagina giriyoruz diye girilen fakat farkinda olmadan milli ve manevi degerlerin unutulucagi yeni yillara girilen bol sıfır barındıran bir yıl.

insan iliskilerinin samimilikten, dostluktan, sevgiden, saygidan ve ozellikle dogalliktan yoksun farkli bir boyut aldigi yillara girmisiz haberimiz olmadan...
17. yılını doğurmak üzeredir.
Benden 3 yaş küçük kardeşimin doğduğu tarih.
1.5 ay ile kurtulduğum senedir mutluyum.
1980'den daha güzel olmayan.
18 sene geçmiş vay amk. 3 yaşında olduğum tarihtir aynı zamanda.
doların bugünün parasıyla 0.62 tl olduğu yıl.
(bkz: milenyum)
Dünya ekonomik büyüklüğünün * * 41 trilyon dolar olduğu yıl.
internet hızının 56/48 kbps olduğu yıl.
Milenyum yeni umutlar. Bir gecede uzay çağına geçilecegi düşüncesi ama 90lardan pek de farklı olmaması. Ama yine de belki 2000li yılların başlarında değil fakat ortasından sonra yaygınlaşan akıllı telefonlar ve sosyal medya toplumu 90lı yıllardan çok farklı olacak şekilde dönüştürdü.
Doktor tokadı yediğim sene.
milli piyango yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiyenin 3 trilyon lira olduğu yıl.
"Uçan araba çıkacak" "Uzaya yerleşilecek" gibi hayaller kuran tayfayı hayal kırıklığına uğratan yıl.
Dönüm noktası olması beklenen yıldı tüm dünyada. Ama dönüm noktası 2020 ve civarı oldu.
vay bee. bilgisayarların hafızası 512 mb idi. bakın gb demiyorum mb. şimdi en dandik telefon 16 gb.