bugün

(bkz: kerem deren)
(bkz: pınar bulut)

lafa, söze gerek olmayan dizidir.
oyunculuktan oldukca uzak olsa da sırf guzel dıye senelerdır birçok dizide karsımıza cıkan tuba büyüküstün kızımızın basrolde oldugu, sırf ezel senaristleri kerem deren ve pınar bulut tarafından yazıldığı için izleyecegim dizidir.
merakla beklediğim tek dizi olmayı başarmıştır.
(bkz: hımfıs hımfıs prison break kokuyor)

merakı çok güzel ettirmeye başardılar ya haydi bakalım.
2008'in yaz aylarında Doğan Grubu tarafından Cüneyt Zapsu'nun istanbul'un belirli noktalarda ücretsiz dağıtıma sunduğu Gaste'ye rakip olarak kurulmuş, Yayın Yönetmenliği'ni Emre iskeçeli'nin yaptığı ücretsiz tabloid boyutlu gazetedir.
merak ya işte, bir gün başıma fena işler açacak ama... neyse... o yönetmen 20 dakikayı kaç aya sığdıracak çok merak ediyorum. dizi adını seçerken daha dikkatli olunması gerek sanki. ne bileyim 20 dakika diye dizi adı yaparsan izleyici bu dizinin uzun soluklu olmayacağını düşünür. dolayısıyla da pek izleme taraftarı olmaz. dolayısıyla dizi otomatik olarak 20 dakika sürer.
kerem deren hatırına izlenecek dizidir. ilker aksum seçimini de çok sevdim ama tuba büyüküstün olmasa iyiydi. yine de ön yargı olmadan ciddi bir merakla beklenmektedir.
Yeni sezonu kasıp kavuracak dizi , başrolde Tuba Büyüküstün'ün olması yeter li zaten.
merak edilen dizi.

edit: senaryosunu Kerem Deren ve Pınar Bulut yazıyor. pınar bulut varsa senaryo da başarılı bir iş olacağı muhtemeldir, ancak kurgusu biraz zayıf gibi. reklam yönetmeni Serdar Işık çekıyormus. umarım daha iyi bir iş çıkartır. ya da artık her dizi de oldugu gibi belki de ilk bölümü serdar ışık çekiyordur.

edit 2: kurgu çok zayıf.

yönetmenin kötü olması oyunculuğu da etkiliyor. ancak senaryo çok başarılı. the next three days i izlemedim. *

8 ocak editi: dizinin kötü gitmesinin 2 nedeni var

birincisi tuğba büyüküstün

ikincisi serdar ışık

güzelim uyarlamanın içine bu kadar mı edilir.
en büyük artısı tuba büyüküstün adlı meteor parçasının güzelliği, en büyük noksanı tuba büyüküstün adlı meteor parçasının berbat oyunculuğu olan dizi.
fragmanlarıyla neredeyse 1 aydır gözümüzü ziken dizi. erteleye erteleye bir hal oldular!
nihayet 1 ocak salı akşamı yayına girecekmiş:

(bkz: bi bitmediniz amk) denilen dizilerden biri olmaz umarım denilesi.

dipnot ve en önemlisi: ezel senaristleri yazmaktadır diziyi.
fragmanlarıyla baymayı başarmış dizi merak da uyandırmıştır ama çok uzattılar lan. beren saat ve tuba büyüküstün yeni yılda rakip olacaklar birbirlerine tuğba daha güzel olsa da beren daha seksidir ve daha iyi rol yapar.

(bkz: intikam)
Russell Crowe'un başrolde oynadığı The Next Three Days filminin çakması olan dizidir. iki, üç yıl her hafta bu diziyi takip edeceğinize Russell Crowe'un döktürdüğü bu kalite filmi izlemenizi tavsiye ederim.
bu akşam ilk bölümü yayınlanacak olan başrollerini tuba büyüküstün,ilker aksum gibi isimlerin paylaştığı dizidir.
bülent emin yarar,metin çekmez ve fırat çelik'in yardıracağını düşündüğüm dizidir.
izlersem sırf bülent emin ve ilkerciğim için izlerim. yoğsam bir halt olmaz bu diziden. niye olmaz biliyon mu? çünkü başı sonu belli bir hikaye bu. bizimkiler dizisi değil ki on yıl boyunca izlensin. ama bunu farkedecek zeka seviyesine ulaşmış tv yöneticileri olduğunu sanmıyorum. mesela suskunlar neden bitti? çünkü lastik gibi uzattılarda uzattılar. olum 20 bölümde al intikamını bitir. yok dizi tuttu ya bitmemesi lazım. intikam alırlar başkaları çıkar karşılarına, o biter kendi aralarında bişeyler döner, sonra tekrar barışırlar bilmem ne. neyse inşallah dediğim gibi olmaz ama sanmıyorum.
ikinci bir suskunlar olma şansı vardır. sonu da suskunlar gibi olmaz umarım.
izlemiyorum çünkü biteceğini adım gibi biliyorum Türkiye'De böyle aksiyon dozu yüksek film yaparsan tutmaz aga...
Türk kezBanlarinin favori dizisi.
yon thomas faktörünün sadece ilk bölüm için geçerli olacağı dizi. sonraki bölümlere allah kerim.
kodoman bir adamın sokak saatçisinin sözlerine uyup gittiği dizidir. lan gerçek hayatta gözünün ucuyla bakmaz hangi dünya orası?
bu kadar reklamı yapıldıktan sonra muhtemelen tırt çıkacak dizidir.
Bazi isiklandirmalarda tugba ablamizin suratinda ne kadar sivilce oldugunu gosteren, suanda oynayan dizi.
--spoiler--
orospu mu dedi?
--spoiler--
izlediğinizde bu ne yahu denilecek, türk dizi izleyici kitlesine ters dizi.
sigorta reklamı uyandıran kısmını da es geçmemek lazım.