1. 1.
  gazetenin ağızdan çıkarken şaftının kayıp aldığı hal.
  3 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  gerçek yazılışıyla alakası olmayan fakat yaygın biçimde kullandığımız gerçekte 'gazete' olan ,güncel olaylar hakkında bilgi veren yazılı iletişim aracıdır.
  2 ... n o s
 3. 3.
  istanbullulara her sabah vapur iskelesinde, alt geçitlerde, otobüs duraklarında dağıtılan ücretsiz gazete.
  1 ... lavinya_
 4. 4.
  halk dilinde gazete.
  ... lucky strike
 5. 5.
  vapurda kahve ve sigarayla iyi giden gazetenin adıdır. bedava sirke baldan tatlıdır belki, ama oldukça "gazete"ye yakın bir gazetedir. *
  3 ... schizofrenne
 6. 6.
  istanbul'un muhtelif merkezi semtlerinde her sabah bedava olarak dagitilan gazete. ilginc konulara deginir.
  ... schizo
 7. 7.
  --spoiler--
  istanbullular 11 Şubat ta ücretsiz dağıtılan ve günlük çıkan "Gaste"yle tanıştılar. Her sabah istanbul un yüzlerce noktasında dağıtım görevlileri kucaklarında bir tomar "Gaste"yle bekleyerek yoldan geçen herkese birer tane uzatıyorlar. Uzun süren bir yürüyüş sırasında sizin de elinize bir Gaste geçmemesi ihtimali neredeyse sıfır. Gaste yi belediye otobüslerinden de rahatlıkla edinebiliyorsunuz. Başbakan Erdoğan ın danışmanı Cüneyt Zapsu nun ağabeyi Abdulaziz Zapsu ücretsiz dağıtılan Gaste nin ortaklarından. Bir kent gazetesi olmasına karşın kent politikalarının hiçbir şekilde eleştirilmediği Gaste de bol bol tam sayfa reklam var. Gaste Fettullah Gülen in cemaatinin gazetesi Zaman ın matbaası olan Feza Matbaacılık ta basılıyor.
  --spoiler--

  Halkın giderek yoksullaştırıldığı bir ülke de bedava gazete bedava bilgi demek. Gaste örneği düşünüldüğünd e ise bu aynı zamanda bedava manipülasyon, bedava yalan anlamına da geliyor.
  6 ... a la folie
 8. 8.
  bugünkü manşetinde ''kırmızı ışıkta geçtik 140 bin ytl ödedik'' yazmıştır.
  ... otto
 9. 9.
  içindeki işe yarayacak haberleri ayıkladığınızda topu topu 4 sayfa olabilecek gazetedir. yani sıradan bir gazetedir. beşiktaş vapur iskelesi önünde hergün elinize tutuşturulabilir.
  ... konforlu tabut
 10. 10.
  Son derece mantıklı düşünülmüş bir organizasyon. Gerek magazin haberlerinin olmayışı gerekse okunacak tipten haberler olması gazetenin en güzel yanıdır. Gazete boyutunun küçük olması da son derece mantıklı düşünülmüş. Yoldayken kocaman gazetelerin sayfalarını değiştirmek oldukça zordu.

  Her sabah işe giderken kesinlikle aldığım ve okuduktan sonra da başkalarına verip okumasını istediğim bir gazete konumuna gelmiştir.

  Ayrıca gaste'nin web sitesi de mükemmel olmuş.
  2 -2 ... jamish efendy