bugün

--spoiler--
# 1099 - Birinci Haçlı Seferi'nde Haçlı ordusu Kudüs'ü ele geçirdi.
# 1840 - Osmanlı imparatorluğu, Birleşik Krallık, Prusya, Avusturya-Macaristan imparatorluğu ve Çarlık Rusyası arasında Londra Antlaşması imzalandı.
# 1926 - Viyana'da göstericilere ateş açan polis 89 kişinin ölümüne yol açtı.
# 1954 - Boeing 707 ilk uçuşunu gerçekleştirdi.
# 1974 - Kıbrıs'ta Yunan subayların yönetimindeki ulusal muhafız alayı, cumhurbaşkanı Makarios'u devirdi ve Eoka-B lideri Nikos Sampson'u cumhurbaşkanı ilan etti.
# 1983 - Paris'in Orly Havalimanı'nda bulunan THY bürosuna, ASALA militanlarınca bomba atıldı. 7 kişi öldü, 56 kişi yaralandı.
# 1997 - Slobodan Milosevic Yugoslavya Cumhuriyeti başkanı seçildi.
# 2008 - Bağdat'ın 60 km kuzey doğusundaki Bakuba şehrinde, iki intihar bombacısının bir askeri kampa düzenlediği eylemde en az 28 kişi öldü.
--spoiler--

kaynak: vikipedi.
memurların maaş alacağı gün.
(bkz: lys sonuçlarının açıklanması)
kira, araç vergisi, faturalar, kartlar... vs hatırlatır.
aziz yıldırımın taraftara sürprizi olacağı gün belki de olmayacağı gün.
beşiktaş'ın ortalığın .mına koyuşu.
para tuzağıdır. *
akp'nin abdullah öcalan'a verdiği sözlerin yerine getirilmesi için son gün. bakalım ne rezillikler çıkacak ortaya.
sade, güzel ve bok gibi geçip gitmekte olan bir hayata cebren ve bile bile tecavüz edilen gün.
devlet memurlarının aylık maaş günüdür,gelsin paracıklar.*
6 gunluk tatilimin son gunuydu.kesinlikle kıyametin yaklaştığına inanıyorum.zaman çabucak geçiyor.
doğum günüm, babamı kaybettiğim gün, birde darbe oldu bu sene. seneye kıyamet koparsa, şaşırmayın.
http://www.youtube.com/watch?v=amucDzLL2IY
Hayatımda yaşadığım en korkunç gece. En dibe battığım gece,en çok meraklandığım gece ama Türk halkıyla bir kez daha gurur duyduğum gece.
asla şüphem yoktur ki, türklüğün unutulmuş büyük medeni vasfi ve medeni kaabiliyeti atinin yükselen medeniyet ufkunda bir güneş gibi doğacaktir!..

bu söylediklerim hakikat olduğu gün, senden ve bütün medeni beşeriyetten dileğim şudur: beni hatirlayiniz!

1933 Nutuk
Mustafa Kemal Atatürk
şu hayatta ailemden sonra en çok sevdiğim koltoşun doğum günü.
görsel
resmi tatil olmuş.

http://www.memurlar.net/haber/614356/
resmi tatil olmuş gün.
15 Temmuz’un tatil ilan edilmesiyle birlikte Türkiye’deki yıllık resmi tatil sayısı da 16 güne çıkmış oldu.
zamanında "kenan evren"in resmini asanların tapınma günü.
görsel
yeni Türkiye masalı için uydurulan bir kurtuluş savaşı parodisidir.
şöyle ki, benim askeriyeye yönelik herhangi bir bilgi veya tecrübem yok. ama ben bile böyle bir grupla darbe yapmaya çalışmam.
altımda tonluk koskoca tank var, koşa koşa tanka kafa atmaya gelen adama teslim oluyorum. charlie chaplin filmi gibi.
istanbulda köprüler tutuldu. çünkü giresun' da sahil şeridini kapatsalar bu kadar dikkat çekmeyecekti.
havada o kadar f16 dolanırken, muğla' dan istanbul' a hemencecik, sıkıntısız gelen cumhurbaşkanımız. ki kaldığı yer bir villa mıydı yoksa bir otel miydi haberciler hala karar verebilmiş değil.
trt spikeri hiçbir korku ve tedirginlik ifadesi taşımadan bildiriyi okurken bir kez bile duraksamadı. insan psikolojisini bir düşünün. stres, korku ve baskı altında ilk defa elinize geçen bir metni hiç takılmadan okuyabilir misiniz? vurguları bile yerinde olarak.
biz tatbikata gidiyoz sandıydık diyen askerlerle darbe yapmaya çalışacak kadar salak birileri tarafından kandırılan bir iktidarla yönetiliyoruz.
negzel...
başında 15 temmuz olan yollar,köprüler,tünnler,parklar bu hükümet ile gidecekler. Şimdilik ota boka veriyorsun.kendi içinde kadrolaştırdığın adamlar yarın darbe yaptığında mağduruz edebiyatı yapamazsın arkadaş. onlar kadar sende suçlusun.
Bana yapılan en büyük darbenin tarihi.
Fetonun darbesi beni çok etkilemedi açıkçası.
Sevdicegimle resmen ayrılma tarihimizdi. Karşılıklı konuşma anlaşma yoluna giriş, hüzün, hayatında başka birinin olduğunu öğreniş, çöküş, hakaretler, beddualar, kapanış.
keşke yaşanmasaydı denilen gündür. tarih olarak değil olay olarak.