bu sabahın erken saatlerinde pkk'nın istanbul'daki üst düzey yöneticilerine yönelik istanbul polisi tarafından düzenlenen 15 kişinin gözaltına alındığı operasyon. istanbul dışında bazı şehirlerde de eşzamanlı aramalar yapılıyor.
sonuca tez zamanda ulaşılır diye niyazda bulunduğumuz haberdir. bu pislikler böyle temizlenir.
bazı bdp binalarının da arandığı operasyon.
bu operasyona birileri "demokrasi nerde ulen" diye çemkirmeye başlarlar akşam saatinde. genel temizlik sonucuna gidilecek operasyon. umuyorum.
pkk yöneticileri falan değil eğitim emekçilerini, kesk'i ve bir çok demokratik kitle örgütünü hedef alan operasyondur.
ayrıntılar burada: http://haber.sol.org.tr/d...i-hedef-aldi-haberi-50448

bir vatandaş artık eğer akp'nin yeminli "köle"si değilse, toplumsal muhalefeti baskı altına alma ve giderek yok etme amaçlı bu operasyonlara karşı kemalist olsun, solcu olsun, kürt olsun ortak tavır almalıdır, dur demeli ve karşı saldırıyı başlatmalıdır.
bitmeyen yönetici kadrosuna yapılan, bitmeyen operasyonlardan sadece biridir. sanırsın uluslar arası şirket. uyumayın, boş yere sevinmeyin de sıra size de gelebilir. yalandan örgüt.
terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyondur. işçilerin hedef alındığını söyleyen, gündemi sol.org'dan takip eden militanlara kesinlikle itibar edilmemelidir.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25302973/
günümüzde, varlık amacına dair hiçbir açıklamanın doyuruculuğu kalmamış olan pkk terör örgütünü hedef alan operasyondur. terör örgütünün dönem itibariyle direnişi kürt halkını zerre ilgilendirmemektedir. ayrıca kürt kökenli vatandaşlarımız daha iyi bilirler doğu ve güneydoğu insanı artık terör konusunda büyük bir hassasiyet göstermektedir. yeni anayasa ile birlikte gelişmiş ülkeler seviyesine bir adım daha yaklaşacak olan ülkemizin demokrasi adına atacağı her adım, kandili kökten bitirmeye yetecektir.
akp hükümetine pkklı piçleri davullu zurnalı karşılamaya izin verdikleri için çok kızmıştım ama adamların bir bildiği varmış.

pkklı piçlere yüz verelim astarını istesinler düşüncesiyle, şerefsizlerin rahat hareket etmelerini sağladılar. en küçüğünden en büyüğüne kadar hepsi rengini belli etti, imralı'ya onlarca avukat girip çıktı ve sonunda hepsini sikertmeye başladılar. helal olsun.
silah kürtlerin sigortasıdır diyen nemrut suratlı karının da evine baskın yapılmasına neden olan operasyondur. helal olsundur. bu iş artık bitsin. bu soysuzları bu şekilde bitirirseniz bitirirsiniz.
ayağa kalkıyor, ceketimi ilikliyor ve canı gönülden alkış tutuyorum... hele şu anda diyarbekir belediye başkanlığında da arama yapılıyor ya tamamdır bu iş diyorum.
stalinist bir çizgide halkın arasına karışarak kanlı eylemler yapan pkk'yı destekleyen, kendisine "sol görüşlü" adını veren yazarları rahatsız eden operasyon. sol görüşe saygımız var ama bu ülkenin ulusal çıkarlarına zarar veren, bunun yanında "halkların kardeşliği" diye diye halkların arasına nefret tohumları atan her eylemci hukuk dairesi içinde cezasını çekmelidir. yok biz insanları katlederiz ekonomiye zarar veririz emperyalist babalarımızın sözünden çıkmayız diyorsanız kulağınızı çekerler böyle.
kck'nın varlığını veya hedeflerini yok sayabilecek kadar alçalabilenlerin kuyruğuna basan operasyon.
"stalinist bir çizgide halkın arasına karışarak kanlı eylemler yapan pkk'yı destekleyen, kendisine "sol görüşlü" adını veren yazarları rahatsız eden operasyon. sol görüşe saygımız var ama bu ülkenin ulusal çıkarlarına zarar veren, bunun yanında "halkların kardeşliği" diye diye halkların arasına nefret tohumları atan her eylemci hukuk dairesi içinde cezasını çekmelidir. yok biz insanları katlederiz ekonomiye zarar veririz emperyalist babalarımızın sözünden çıkmayız diyorsanız kulağınızı çekerler böyle. "

sol görüşe saygıdan bahsedip "ulusal çıkar" diye egemen sınıfın çıkarlarını halka yutturmaya çalışanların gönlünü fethedivermiş operasyon.

mesela ülkede bir genel grev örgütlenir. egemenler, "cık, şimdi olmaz ulusal güvenliği tehdit ediyor" denir yasaklanır. işte öyle birşeye benzemiş.
sol hiçbir zaman halka zarar verecek eylemlerin yanında olmamıştır, hele tkp bizzat bundan zarar da görmüştür çokça. şimdi açmanın alemi yok.

burada bu operasyonlarla yapılan çok açıktır, ergenekon, kck, balyoz, devrimci karargah, odatv gibi soruşturmalar siyasidir, hukuki değildir. akp'nin kuruluşunu tamamladığı ikinci cumhuriyet'e uyum göstermeyen tüm ilerici güçler ve dinamikler hedeftedir.
öyleyse bu dönüşüme direnenler, baskılara ortak bir ses çıkarmalı, türkiye baharı'nı başlatmalıdır.
ulusal çıkar denilince aklına grev gelen über fantastik yazılar yazan sözlük yazarlarını görmemize vesile olan operasyon. öncelikle ulusal çıkar nedir onu bi öğrenin. emek-sermaye kavgasının çok üstünde bir şeydir bu. bu ülkenin menfaatlerinden bahsediyoruz. sen kalkıp suratına puşi sardıktan sonra zafer işareti yaparak insanları yakarsan, arabaları ateşe verirsen bu ülkeye zarar verirsen, birilerinin emellerine hizmet edersen ve kendini de "yav ben emeğe saygı istiyorum" diyerek savunursan kulağını çekerler diyorum. hepimizi bir arada tutan güven içinde yaşamamızı sağlayan kanunlar ve kurallar var insanın yaşama hakkına kastettiğin anda benim açımdan neyi savunduğunun önemi yoktur ister emek de ister sermaye de. "ama kapitalizm de can alıyor yea" diyerek cinayetlere kılıf uydurulamaz.
AKP'nin orada burada yakaladığı üç-beş gerizekalı solcuyu içeri almasından öte değildir. En son KCKlıları içeri alıyoruz bilmem ne yapıyoruz deyip boğaziçi üniversitesinden gerizekalı bir kız öğrenciyi içeri almışlardır. işe yarar bir şeyler yapsalar viyak viyak konuşan, zanayı tekrar içeri alırlardı. vakti zamanında ne güzel girdiler yattılar içeride, sen de alsana hadi? ama dur onların yerine Engin Alan'ı içeri alıp PKKlıları mecliste dolaştıracaksın sonrasında da üç beş kürtçü malı içeri alıp PKK'ya operasyon yaptık diye büyüte büyüte anlatacaksın, he gülüm he öyle. Ancak bunu gerizekalılar yer.
on üçüncü cumanın lanetidir. *
17 ilde 103 adreste kck terör örgütüne yönelik yapılan operasyon. demokrasi maskesi ile şiddeti dayatanların, dün silah kürdün sigortası diyenler kendileri değilmiş gibi mağdur pozlarına yatanların üzerine gidilmesi, ülkenin "irinlerinin" temizlenmesi neticede güzel bir harekettir.
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/19673653.asp
(bkz: 13 ocak 2012 pkk yöneticilerine operasyon)
(bkz: 13 ocak 2012 kck operasyonu)
şu ana kadar ele geçen a4 miktarı 7 kilodur.