1. 1.
  ormanin derinliklerinde yasayan bas parmagimizdan biraz uzun oldugu rivayet edilen mavi yaratiklar. baslica besinleri sirin cilegi olup herhangi bir dis etken soz konusu olmadigi surece kendi yaglarinda kavrulur giderler.
  13 ... philemon
 2. 2.
  küçükken varlığına inandığım ve aynı zamanda severek izlediğim çizgi film..ayrıca şirineye hastaydım..
  16 ... baudelaire
 3. 3.
  komünist propagandası yaptığı iddia edilen bir çizgi film..

  belirtileri:

  1.şirin baba kırmızı başlık takar.
  2.aile kurmazlar.
  3.ortada bir piç vardır kimin olduğu belli değildir.
  4.komün şeklinde yaşarlar.
  5.tüm şirinler eşit!! şartlar altında yaşarlar..
  36 -14 ... rasko
 4. 4.
  sadece sirin babanin kirmizi baslik taktigi, geri kalanlarin beyaz takimlariyla dolandigi, ilerleyen bolumlerde ortaya cikan sirin dedenin ise sari takimiyla ortaligi senlendirdigi cizgi film.
  6 ... philemon
 5. 5.
  "belki bu bölüm şirineyi kimin tokmakladığını çözerim" diye küçükken her bölümünü izlediğim,uykucu şirin ile güçlü şirin arasında bi yasak ilişkinin olabileceği eğlenceli çizgi film.farkettiyseniz ormanda sızıp uyuyakalan uykucuyu hep güçlü şirin arıyor çünkü.,"gargamel karısız kızsız napar,azman'a yazıktır günahtır" dedirtir ayrıca.*
  10 -3 ... elendil
 6. 6.
  iyilikleriyle insanı kanser eden bunaltan "bukadar da iyi olunmazki" dedirten insana kötülük yapasını getiren çizgi film.
  9 -1 ... pavell
 7. 7.
  "siz de uslu birer çocuk olursanız,belki birgün şirinleri görürsünüz...kim bilir?" şeklindeki sloganıyla çocukların gönlünde taht kurmuş minik mavi yaratıkçıklar.ayrıca nasıl üredikleri,şirinler köyünde dişi olarak neden sadece şirine nin bulunduğu da merak konusu... (bkz: aman diyeyim)
  6 -1 ... eru
 8. 8.
  televizyonumuz siyah-beyazken seyrettiğim için mavi olduklarını söyledikleri zaman "ne mavisi olum hepiniz grisiniz" dediğim çizgi film.
  16 ... komandost
 9. 9.
  bi hatunla yüz küsür er kişinin ormanda mutlu mesut (nasıl oluyosa) yaşamalarını konu alan iyilik dolu çizgi film
  9 -1 ... venom
 10. 10.
  -şirin baba nereye gitti
  *cumaya
  16 -2 ... archer
 11. şirinler Başlığındaki Önemli Entry'ler