bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    ses, imge, üslup ve samimiyet dörtlüsünün olmazsa olmaz öğeleri olduğu edebiyat dalı.
    15 -1 ... rasko
  2. 2.
    yazmayı beceremeyenlere (bkz: yağdı yağmur çaktı şimşek sende mi şair oldun eşoğlueşek) şeklinde hitap edilmesinden dolayı kamuya sunulmadan önce üzerinde iyice düşünülmesi gerekli sanat aktivitesi.
    6 ... sıçtırtma lamasına
  3. 3.
    umut taydaş'ın tanımıyla;

Şiir öncelikle bir rahatlama biçimidir. Bir kaçış; kurallardan ve kesinliklerden, sahte insanlardan, dizüstü ve karton sevdalardan, çıkarcı birlikteliklerden, topu topu iki kişi bile olsa kalabalıklardan. Şiir insanın kendini anlamasını sağlayan bir öğretici. Yazdıkça öğrenilir. Şiir, beyni yazı diline çevirmektir, bir genel itiraflar paketidir, insanın, istediğinde, karşılık beklemeden bir şeyler verebileceğinin ispatıdır da aslında, hayata zırhtır, zamana sancılarına tedavi, alternatif bir koleksiyon biçimidir, birikmiş kelimeler barındıran; bağlaçtır, intihardır...
    6 -1 ... tutunamayanlardan
  4. 4.
    bazı şeyler anlatılmaz yaşanır sözünü çürüten edebi yazı türü.
    3 ... kekistanlihobbit
  5. 5.
    genellikle aşk içerikli olup, aşık olununca yapılan yazınsal eylemdir.
    1 -4 ... asiti kaçmış kola
  6. 6.
    aydilgenin çok güzel bir şarkısının ismi
    2 -1 ... city walk
  7. 7.
    (bkz: poem)
    1 -1 ... minti
  8. 8.
    ruhun konuşuşu.
    8 ... şakayık
  9. 9.
    günümüzde herkesin yapmaya ve de yazmaya çalıştığı "şey".. herkes de ilham perisinin icazetini bekler yazabilmek için. aşık olduğu varlığı anlatır sadece. duygularını kullanır.. ama bilmezler ki, "şiir duygularla değil, sözcüklerle yazılır.." unuturlar ki gerçek şair, şiir yazmak istediği zaman değil, yazmak istemediği zaman yazabilendir. sonra da nolur? halkın yüzde 85'i şair çıkar..

edit: hey benim duygusal edebiyatçım! hey benim garib şiir sevdalım hey! "ama bilmezler ki şiir duygularla değil sözcüklerle yazılır." he mi? vay ben senin allahına gurban be! ***
    3 -2 ... lyla
  10. 10.
    kelimelerin yavru ördekler gibi tatlı tatlı sırayla yüzdükleri güzel portre. çizilesi seyredilesi yaşanılası! *
    5 -1 ... meo