1. 1.
    yataga serilen bir ortu.
    ... laz pacino
  2. 2.
    köylerimizde gerdek gecesinden sonraki sabah evin girişindeki çamaşır iplerine asılan başarı bayrağı.
    2 ... palta
  3. 3.
    içine tütün ve benzeri maddeler konup sarılarak sigara yapılan ince kağıt parçası
    1 ... kirmastılı
  4. 4.
    bir izel şarkısı.*
    yasak demişler alem şaşkın
    adem baba bile buna uymamış
    koparmış meyvesini aşkın
    o bile aşka karşı koyamamış
    ben istersem benim olur
    uzun uzun öyle düşünme
    geceler çok serin olur
    gir içeriye de üşüme
    sen benim mutluluk hapım
    sarıl hadi sar beni usulca
    sakın unutma çalarsa kapım
    çarşafları uç uca
    ... commodore64
  5. 5.
    yüz ve eller dısında bütün vücudu kaplayan bazı gereksiz kesimlerin* islamiyetin giymeyi sart kostugunu iddia ettigi kıyafet cesidi*
    ayrıca yabancılara türküm dendiginde "aaaa siz kadınlara carsaf** giydiriyorsunuz degil mi?" sorusuna maruz kalmasınıza sebep olan sey
    1 -1 ... dopdop
  6. 6.
    kadınların erkek egemen bir toplumda erkeklerin baskısıyla böyle abartılı bir şekilde örtündükleri bir nevi kıyafet. Bu yüzden özgürlük adına, demokrasi adına savunulması tabii gülünç..
    1 ... atipik
  7. 7.
    argoda, esrar sarılan ince sigara kağıdı. rızla en rağbet görenidir. eskilerin kullandığı çeşidi vardır ona da arap denir. arap denmesinin sebebi diğer sigara kağıtlarından daha küçük olması ve kağıdın içindeki naylon oranının düşük olmasıdır.
    ... istanbul icin efkar vakti
  8. 8.
    19. yüzyıl ortalarında giyilmeye başlayan, bol, renkli, kadınların dışarı çıkarken giydikleri, tüm bedeni örten giyim şeklidir. Zamanla pelerin şeklini alarak giyilmeye başlanmıştır.
    ... asiti kaçmış kola
  9. 9.
    (bkz: rizla vs ocb)
    1 -1 ... aksak tirtil
  10. 10.
    tavlada zarları dışarı atanların altına serilesi sey.
    1 ... perspektif