bugün

entry'ler (590)

türkiye de türk hariç herkesin korunması

(bkz: geçen yine başlık sıçıyorum)

ben bu yazıyı gammazlara yazdım

pek değerli ve saygıdeğer "çömez" gammaz arkadaşlarım;

yaklaşık 4 senedir bu sözlüğün bünyesindeyim, sözlük tarihinde olan bir çok olayı bilirim, çoğunu yaşamış ve çoğunda bulunmuşluğum vardır, moderasyondakileri tanırım. ayrıca ekşi sözlük yazarıyım. bu yazıdaki amacım da eski-yeni vs. tartışması değil. sadece demek istediğim şey şu; yani bunca yıldır sözlük aleminin bir ferdiyim, formatın da kuralların da içeriğin de; kısacası bir çok şeyin farkındayım ve biliyorum. geleyim asıl demek istediğime... özellikle son 1 yıldır şunu fark ediyorum ki yıllar önce yazdığım entrylerin bazıları siliniyor. ulan güzel kardeşim, belli ki gammaz olmayı bir bok sanıyorsun, belki de asosyal yaşamının en önemli parçalarından biri haline getirdin entry gammazlamayı, bu şekilde moderasyona girebileceğini dahi umut ediyorsun belki de. ama o işler öyle olmuyor güzel kardeşim, sildirdiğin entrylerin çoğu nereden baksan 3-4 senelik, bu kadar sene bir çok yazar insanı okumuş oylamış bu entryleri, ama sen henüz yeni olduğun bu sözlükte entry gammazlayarak bir şeyler yapmaya çalışıyorsun aklınca. ben sana yapma demiyorum, yap ama hobi olarak yap, bunu hayatının bir parçası haline getirme yani. canın falan da sıkıldığında gel bi çayımı iç kapım açıktır.

gözlerinizden öperim.

nihat hatipoğlu nun gözünü ayırmadığı nokta

star tv'de halen nüksetmekte olan durumdur. yemin ediyorum çözmek için 3 yılımı verdim halen bir gelişme sağlayamadım.

lulu

albümü aşağıdaki linkten dinleyebilirsiniz efenim:

http://www.loureedmetallica.com/listen-to-lulu.php

cheat on me

metallica'nın lulu albümünün altıncı parçası. sözlerini de yazayım:

Cheat On Me

Why do you cheat on me
Why do I cheat on thee
Why do I cheat on me
Why do I cheat on me

I have a passionate heart
It can tear us apart
I have the loves of many men
But I don’t love any of them

Why do I cheat on me

You have your feelings
I have mine
I spit upon you and change my mind
I have many hearts to break
And many, many, many more to take

Let the light of stars pour out
Like a candle in a spout
Let the wick recede and break
Let the starlight radiate
Why do you cheat on me
Why do I cheat on me
Why do I cheat on thee
Why do I desecrate me
Why do I piss my dreams
That’s because that’s what it is

the view

hayal kırıklığıdır.
umarım albümün diğer şarkıları da böyle değildir, bekleyip göreceğiz.

yaşayan en kötü türk karikatürist

tartışmasız:

(bkz: salih memecan)

yaşayan en iyi türk karikatürist

umut sarıkaya ve yiğit özgür ikilisi daima en iyileridir.

led zeppelin dinlemeden ölen insan

(bkz: yazık)

metallica nedir sorusuna alternatif cevaplar

umut sarıkaya'nın konu hakkında yaran bir karikatürü için:

http://1.bp.blogspot.com/...r%C4%B1kaya+metallica.jpg

sözlük yazarlarının itirafları

küçüklüğümden beri baharatlı lays'i süzme yoğurta batırarak yiyorum lan sözlük. sanırım bu işlemi dünyada uygulayan yegane kişiyim. ama çok güzel lan. valla bak.

rüyada fethullah gülen i görmek

kaçırılmaması gereken olaydır. yardımsever insan fetullah gülen kpss, ygs, lys, sbs gibi sınavların hepsinin cevaplarını size verecektir. çok iyi bir insan kendisi yahu.

indirtorrent com

güncel filmleri, oyunları, albümleri indirebileceğiniz güzel bir torrent sitesi. henüz yeni bir site olmasına rağmen gelecek vaad ediyor.

yalvaç ural ın hayatını kaydırdığı jenerasyon

(bkz: aa bu benim lan)

şimdiye dek hiç başlık açamamış olmak

hüzünlüdür.

heavy metal

her zaman her durumda dinlenebilecek, insanın içini hayat enerjisiyle dolduran, müzikten öte bir şey.

türk ırkı dünyanın en güzel ırkıdır

(bkz: italyan ırkı dünyanın en tatlı ırkıdır)
(bkz: fransız ırkı dünyanın en sevimli ırkıdır)
(bkz: ispanyol ırkı dünyanın en sempatik ırkıdır)

black sabbath

gitar rifflerini bulan ve şarkılarında ilk kullanan gruptur. metal müziğin ilk atalarındandır.

heavy metal in boktan bir müzik türü olması

metal müzik konusunda bilgisiz insan söylemidir. şöyle ki; black sabbath'ın gitar rifflerini bulması ve şarkılarında kullanması sonucunda heavy metal müzik ortaya çıkmıştır ki death metal, black metal gibi akımların hepsinin öncüsü heavy metaldir. yaani senin boktan dediğin heavy metal olmasaydı black ve death metal türleri ortaya çıkmazdı. ayrıca hadi thrash metal ve heavy metal'i karşılaştırmayı anlarım da, nu metal ne lan?! ergen müziği yapan linkin park mı kaliteli müzik? lan bırakın bu işleri...

edit: imla

mahir çayan

büyük devrimci, teorisyen ve eylem adamı. türkiye devrim tarihinin en önemli kişisidir. marksizmi türkiye'ye yorumlamıştır ve geliştirmiştir. geliştirdiği gelenek hala türkiye halklarının ve sosyalist hareketinin önüne ışık tutmaktadır. erken kaybedilen bir değerdir.