bugün

entry'ler (29)

bak seni üzerim diyen kız

BedBoyy!
"seni sevmiyorum ama yan cebimde dur"

kızıldeniz ikiye yarılınca şoka girmeyen halk

Hepsinden daha ilginci firavundur.
Adam denizi ortadan ikiye ayırmış hala peşinden koşuyor??
Hayır madem koskoca denizi ortadan ikiye yarabiliyorsun, dön arkanda ki firavunu yar.
Niye kaçıyorsun?

papaz olayının unutulması

Normal bir durumdur. Ülkede ajanlık yapan tek papaz brunson değil ya?
Biz takıldık bir papazın peşine gidiyoruz

yazılım bombaları

Her büyük yazılımcı ciddi projelerinde mutlaka kendisine göre bir backdoor bırakır.

uzay ın sıcaklığı eksi 271 derece olması

Tam olarak -270.4 derecedir.
Lakin en soğuk oran değildir.
Mutlak sıcaklık oranı -273.13.
kabul edilen en soğuk sıcaklık değeri = 0 kelvin.
Sanıldığı üzere bu sıcaklık değeri gezegenimizden milyonlarca kat uzakta değil tam olarak dünyamızda bulunmakta. Laboratuvar ortamında dengelenmiştir.

mobil application önerileri

Merhaba,

Android ve ios tarafında olsa güzel olurdu diyebileceğini application önerileriniz var mı?

Geliştirici arkadaşlara ve bana baya faydalı olacaktır önerileriniz.

30 yaşından büyük yazarların egoları

Sosyal hayatta gösteremedikleri benliklerini burada ortaya koymaktan başka bir şey değidir.
30 yaşında olunması tebrik edilesi veya bilge bir insan olduğu manasını taşımıyor.
insanlar 12-13 yaşında süper zeka olabiliyor. içi boş bir egodur veya ankara otobüscüsüdür.

suriyeli vatandaşları neden mi göndermeliyiz

görsel
bende

suriyeliler kalsin kurdler gitsin

Çözüm değil. Cümbür cemaat gidelim.

bir kürtle arkadaş olmak

Arkadaş olmaktır. insanları ırklarına göre yargılayarak bir yere varamayız.
"Geleceği gördüm... Orada bayrak yoktu."

tattoo tamara

istanbulun beylikdüzü semtinde bulunan kadın dövmeci.
Dövme yaptırmaya karşı bazı şüphelerim vardı herkes gibi.
Acıması, memnuniyetsizlik veya daha sonradan pişman olur muyum tarzında.

Uzun zaman araştırmalarım neticesinde kendisini öneren pek çok insan gördüm ve görüşmeye karar verdim. Kendisiyle uzun süre münakaşa ettikten sonra bir model üstünde karar kıldık.

Sokak köşelerinde steril olmayan dövmecilere nazaran özel bir stüdyo da müzik ve hoş sohbet ile beraber seçtiğimiz modeli kendi sanatçılığını da fazlasıyla ortaya koyarak yaptı.
Kendisinden çok memnun kaldım. Acısız ve ter temiz şekilde işlemi tamamladı.

Beylikdüzü semtinde bulunan herkese kesinlikle tavsiye ederim. Özellikle kafanızda soru işaretleri varsa arayıp yanına uğrarsanız dövme yaptırarak çıkacağınızı da garanti ediyorum...
Çalışmalarına internet sitesi üzerinden göz atabilirsiniz. Aynı zaman da Instagram'da yayınlarını izleyerek kararınızı verirsiniz...
internet sayfası;
http://tattootamara.com/

ikimizin yerine kanal7

Merhaba uludağ sözlük okur ve yazarları,

Pek televizyon izlemem lakin geçen günlerde dikkatimi kanal7 de bulunan bir hint dizisi çekti.
Dizi bildiğiniz hint filmleri gibi saçmalık akıtıyor. Son dönemlerde rtük tarafından televizyona uygulanan sansür ve kısıtlamalar hepinizin malumu. Bir amerikan filmi 1 saat 40 dakika ise Türk televizyonlarında 40 dakikaya indirilir hale gelmiş konumda.

Bu dizi çocuk evliliği ile ilgili. Nadiren de olsa açtığım da takılıp kalıyorum. Ne yapılmaya çalışıldığını anlamak gerçekten mümkün değil. Önceleri dizi de 9 yaşında ki anandi'nin evlenmemesi için mücadele veren bir öğretmen vardı. Daha sonra köy halkı tarafından sindirildi kız evlendirildi. Çok iyi bir kaynanası var ancak o kadar iyi olmayan bir kaynanasının kaynanası var. Sözde kötü davranıyor gibi gösteriliyor lakin o kadar da kötü değil kız şımarık. Her neyse dizinin bir yere bağlanmasını bekledim bir müddet boyunca. Her denk geldiğimde çocuk evliliğinin çok "Normal" miş gibi gösterildiğine tanık oldum. Mutlu bir aile tablosu var gibi...

küçük gelin anandi ile kocası oyunlar oynuyor, şakalaşıyor bunu gören kaynana da mutlu oluyor gülüyor seviniyor oğlunun mutlu bir evlilik yaptığını düşünerek. Dizi de çocuk evliliğini kötü gösteren hiçbir şey yok. Kimse bu evliliklere karşı değil ve halinden memnun herkes.

Demem o ki öpüşme sahnelerini, sevişme sahnelerini kesiyorlar.
Demem o ki rakı ve sigara içilen sahneleri sansürlüyorlar.
Demem o ki dehşet bir kısıtlama söz konusu iken (Bizim ahlakımıza uygun değil denilerek)

Böyle bir yayının yapılması ve izlenmesin de emeği geçen herkesin ahlak anlayışlarına afedersiniz sokmak gerek.

Türk televizyonu saçma sapan kurallar ile zedelenmiştir ve saçmalamalarına devam etmektedirler.

ateistlerin önderinin bok yemesi

10 senelik ateistim hiç önderim yok.
(bkz: ateizm)

erdoğanın odtülü öğrencilere çay daveti

Odtü mezuniyet törenin de "Tayyipler alemi" başlığında açtıkları pankart nedeni ile 1 ay boyunca tutuklu olup daha sonradan serbest bırakılan 4 üniversite öğrencisi Tayyip Erdoğan tarafından çaya davet edildi.

Öğrenciler de davet'e icabet edeceklerini belirtmişler.

Bu şekilde bir tavır alması sempatik gelmedi desem yalan olur.

Kaynak: https://www.mynet.com/cum...e-cay-daveti-110104451164

safiye inci nin tahliye edilmesi

(bkz: #40386543)
milletvekili, bakan olabilir öyle deme şimdi..

suriyeliler

Daha önceden Spartacus'da Ashur karakteri ile uyuz olduğum ırk.

Dipnot: ırkçı değilim

köfteci yusuf

Beylikdüzü civarında yeni açılan yeriyle tepkimi toplamıştır.
Adını hatırlamadığım bir avm içinde müthiş köfteler yapıyorlardı.
Masaya oturduğun gibi başında biten elemanlar siparişi alıp ışık hızında getiriyorlarDI.
Masadan kalkarken tam arkamı döndüm masada sanki hiç yemek yenmemiş gibiydi.

Yine de fiyatına göre tercih edilebilecek bir yerdir.
Çaylarını içmeyin yediğiniz tüm yemeğin tadını bozacaktır.

Ek bilgi; salata bedavadır ve oldukça lezzetlidir.
Ek bilgi2; tavuk incik de çok lezzetli tadımlık için 150-200 gram ile deneme yapabilirsiniz.

ulu orta sakso çeken kadın

Videoyu çekenler nasıl varolduğunu bi duysa intihar edecek gibi triplere giriyor.

doğal gaz ve elektriğe yıl sonuna kadar zam yok

Bi zahmet daha yapmasınlar zaten.

A Haber başlığı
"Müjde! Doğalgaz'da yıl sonuna kadar indirim!"

edit: a haber bu haberi
"müjde üstüne müjde..." başlığı ile paylaşmış durumda.

https://galeri.uludagsozluk.com/r/1747293/+

atatürkü göklere çıkarıp yavuzu görmezden gelmek

Afedersiniz ancak bu tam olarak izmirli 55+ teyzelerin hareketidir.