1. 1.
  Merhaba uludağ sözlük okur ve yazarları,

  Pek televizyon izlemem lakin geçen günlerde dikkatimi kanal7 de bulunan bir hint dizisi çekti.
  Dizi bildiğiniz hint filmleri gibi saçmalık akıtıyor. Son dönemlerde rtük tarafından televizyona uygulanan sansür ve kısıtlamalar hepinizin malumu. Bir amerikan filmi 1 saat 40 dakika ise Türk televizyonlarında 40 dakikaya indirilir hale gelmiş konumda.

  Bu dizi çocuk evliliği ile ilgili. Nadiren de olsa açtığım da takılıp kalıyorum. Ne yapılmaya çalışıldığını anlamak gerçekten mümkün değil. Önceleri dizi de 9 yaşında ki anandi'nin evlenmemesi için mücadele veren bir öğretmen vardı. Daha sonra köy halkı tarafından sindirildi kız evlendirildi. Çok iyi bir kaynanası var ancak o kadar iyi olmayan bir kaynanasının kaynanası var. Sözde kötü davranıyor gibi gösteriliyor lakin o kadar da kötü değil kız şımarık. Her neyse dizinin bir yere bağlanmasını bekledim bir müddet boyunca. Her denk geldiğimde çocuk evliliğinin çok "Normal" miş gibi gösterildiğine tanık oldum. Mutlu bir aile tablosu var gibi...

  küçük gelin anandi ile kocası oyunlar oynuyor, şakalaşıyor bunu gören kaynana da mutlu oluyor gülüyor seviniyor oğlunun mutlu bir evlilik yaptığını düşünerek. Dizi de çocuk evliliğini kötü gösteren hiçbir şey yok. Kimse bu evliliklere karşı değil ve halinden memnun herkes.

  Demem o ki öpüşme sahnelerini, sevişme sahnelerini kesiyorlar.
  Demem o ki rakı ve sigara içilen sahneleri sansürlüyorlar.
  Demem o ki dehşet bir kısıtlama söz konusu iken (Bizim ahlakımıza uygun değil denilerek)

  Böyle bir yayının yapılması ve izlenmesin de emeği geçen herkesin ahlak anlayışlarına afedersiniz sokmak gerek.

  Türk televizyonu saçma sapan kurallar ile zedelenmiştir ve saçmalamalarına devam etmektedirler.
  4 -1 ... jarvis stark
 2. 2.
  Akpli bireylerin, anadolu çomarlarının izlediği bir dizi. Televizyon başlı başına gerizekalılık yayarken kanal 7 gibi kanalları allah bir tek düşmanıma versin. Başka bir şey kalmamış dünyada 24 saat hint dizisi yayınlıyorlar. Hintlileri sikeyim Hint dizisi neden izler ki bir insan? Sana ne katabilir amk?

  Edit: akp döneminde gayet olağan şeyler bunlar orası ayrı. Açar hintlilere bakar onlara özenirsiniz. Mesela Onlar çamaşırı eliyle yıkar, reisimiz çamaşır makinesi yaptı. Böyle şeylere şükür eder yaşarsınız.
  4 -2 ... ulkucuwolf