1. 1.
  suriye halkına verilen isim. evet.
  6 -47 ... oytunkaran
 2. 2.
  yaklaşık 3 yıldır cehennemi yaşayan insanlar. bombalamalar, kafa kesmeler, sünni radikaller, şia radikaller... bir yanda dua okuyamayınca öldürenler, diğer yanda namaz kıldırıp şia gibi kılmayınca öldürenler... 1000 gündür ölümden başka bir şey görmüyorlar. bunun yanı sıra iç savaşın getirdiği işsizlik ve açlık ayrı vuruyor tabi.

  nedir şimdi buradaki adamların suçu? radikallerden bahsetmiyorum onlar birbirini öldürüp duruyor mezhep davasına da bu işlere hiç bulaşmayan sadece yaşamanın derdinde olanların suçu ne? onların hesabını kim nasıl verecek? savaşı körükleyenler bunu kendine sorsun. iç savaşın öldüremedikleri abd bombardımanı ile ölecek ileri ki zamanlarda.

  artık hesap yaparsınız şu kadar nusayri, bu kadar şia, bu kadar sünni öldü...
  10 -28 ... delegado zero1918
 3. 3.
  bir yandan masum olanlarına üzülürken, diğer yandan ırkçı damarım kabarıp "hakediyorlar" demekten kendimi alamadığım halk.

  neden mi hakediyorlar, vurdumduymazlıkları, hainlikleri, aşağı seviyeli kültürleri ve dinci/mezhepçi tutumları yüzünden hakediyorlar. ölen bebeklere, çocuklara yazık...
  16 -4 ... ateistvaiz
 4. 4.
  anlam veremediğim insanlardır. Urfa da yaşayan 10 suriyeli girdiği marketteki fiyatları yüksek bulmuş diye market sahibini linç etmiş. Hem ülkemize alıyoruz hem beleş yaşatıyoruz hem de bizim insanımıza 10 kişi birden linç ediyorlar.
  21 -1 ... patronum
 5. 5.
  (bkz: araplar)
  4 -1 ... gedikpasa
 6. 6.
  yürekli olanları cephededir.
  20 -2 ... sonbirdefa
 7. 7.
  ne olursa olsun yardım edilmesi gereken halktır. zor günde yapılan yardımlar unutulmaz. ileride esad geberdikten sonra kurulacak suriye cumhuriyetiyle iyi ilişkiler için de önemlidir ayrıca.
  3 -24 ... whitelionarda
 8. 8.
  en pislikleri bu ülkede, hükümetin sırtlarını sıvazlamasıyla barınıyor. şimdi kürt düşmanlığı yapacağınıza önce bu tecavüzcü, katilleri sürün ülkeden.
  17 -1 ... kanayan kanatlarla geldim
 9. 9.
  igrendigim, tiksindigim, sayelerinde irkci oldugum insanlar.

  simdi yasamayan bilmez. uc kere karakolluk olunca ve sivil polislerle araniz iyi olunca toz pembe klavye kelebeklerinden daha cok sey gorup yasiyor ve "hay ben bunlari ulkeye sokanin" diyorsunuz.

  libya ve suriyeliler ile de bizzat konustum. adamlar insanliktan cikmis. memleketlerinden anlattiklari olaylar baya kan dondurucu olaylar.

  boyle shafti kaymis hafif kafadan sakat bir halk yani. kendi vatandasi bile bunu diyor.
  14 -3 ... inis mona
 10. 10.
  Çoğu haksızlığa uğrayan kişilerdir. Tanıdığım bir iş yeri sahibi Suriyeli birini işe aldı. Çoğu Türk geçinenden daha özverili çalışıyordu. 2 ay içinde Türkçeyi söktü. Kaybolan 5 tl yi kendi cebinden ödemek istedi, iş yeri sahibi kabul etmedi.
  müşterilerle muhabbeti sayesinde çoğunun önyargısını değiştirdi.

  Tabi hepsi böyle mi bilemem.
  3 -4 ... efsane komutan