bugün

pkk li olmadigi surece senin benim gibi insan olduklarini goreceksin. o zaman Su tespiti yapabiliriz bolucu ve din dusmani olmadigi surece herkesle arkadas olunabilir. pkkli bir kurtle dhkp c li bir türk benim gozumde ayni derecede soysuzdur.
diğer ırklardan biriyle arkadaş olmaktan farkı yoktur. kafanıza uyan, adam gibi biriyse çok sıkı bir dostluk olabilir.
Insanla arkadaş olmaktir.
Pkk yandaşı olmadığı sürece irkcilik yapilmamalidir.
3 kürtle arkadaş olmak kadar güzel değil.
akla ve mantığa tepki olarak yaşayan yazar başlığıdır. spekülasyonun beyinsiz halidir.
işte sözlükte görmek istediğimiz entryler.
gereksiz bir eylemdir. ırkçılık gibi algılanmasın bir türkle arkadaş olmakla aynıdır. ben arkadaşlığa karşıyım. sevişir giderim.
güzel olan bir şeydir. her şeyden önce insandır.
farklı ana baba'dan olma 14 yıldır kardeşim dediğim adamdır.
türk olmayı diğer ırklardan üstün olmak, onları aşağılamak olarak tanımlayan gavatlardan daha adamdır.

gavat edit: entry, gavat olanların dikkatini çekmiş. eksileyin de karakter fukarası şovenistleri görelim.
zordur. kendi türünden canlılarlar anlaşmaları daha kolaydır. çabuk organize olup hamam böceği gibi çoğalmaları için bu şarttır. kendi yaşam alanı ve kendi mentalitesine uygun olmayan kişilerle pek anlaşamadıkları gibi anlaşılmazlardır.
sonucunda insandır, neden olmasın? bu kadar kutuplaşmamak gerek ve kürt ile kükürtü ayırmak gerek.
pkk konusunda her zaman rahat konuşabildiğimiz gibi çoğu zaman ortak noktalarımızın daha fazla olduğunu öğrenip bu gibi konulardan uzak durup birlikte takılmanın keyfine bakıyoruz.
Siz arkadaşlarınızı turk kurt diye ayırıyorsanız insanlarda ayrım yapıyorsanız, işte siz güvenilmez vicdansız ve ikiyüzlü insansınız demektir bu. insan insandır. Irkçılar insan değildir.
Bugün sinemaya gittiğim sonrasında yemeğimi paylaştığım insandır. (bkz: insanı insan olduğu için sevmek)

Not:Türkçü bir insanım...
Tercih meselesidir. benim ölene dek, asla tercihim olmayacaklardır.
bize öyle kötü gösteriliyor ki bazen kürtler sanki öcü gibi başka dünyadan gelmişçesine.. Bir türk evladı olan dayım amcam bile birgünden bir güne hatrmı sormazken sadece aynı iş yerinde çalıstık diye hatrımı soran kürt arkadaşlarım var benim.. kimi Türkten daha insancıl daha vicdanlı..
Irkını bilmem. Bölücü olmayan , bu vatanı Kendi vatanı bilip karşılıksız seven herkes kardeşimdir. Hırsız bir müslüman ile arkadaş olacağıma , ülkesini seven bir kürt benim başımın üstündedir.
Kafalar uyuşmadığı için zordur. Evet.
Bölünme kurallarını iyi öğrenmektir.
Benimle arkadaş olan tüm insanlardır evet kürdüm.
Mükemmeliğimde kusur yok.
arkadaş olmak cümlesini kürt kelimesi ile başlatmak bile ırkçılıktır aşağılamaktır.
insan ol yeter...
ırkçı değilseniz , türkle arkadaş olmak kadar normaldir.
bir hırtla arkadaş olmaktan çok daha evla durumdur. ırkın iyisi olmaz arkadaşın iyisi olur. neymiş bölücülüğün cenahı yokmuş.
bir anektot anlatayım üniversite yıllarında kyk yurdundaki odamızda bazen ülke sorunlarından laf açılırdı. konu dönüp dolaşıp bölücülüğe gelirdi.biz pkk hakkında kötü şeyler söyleyince üst ranzada kalan kürt arkadaş azınlıkta kaldığı için hiç yorum yapmaz hemen susardı ve bize tepkisini üstü kapalı olarak böyle belli ederdi. günün birinde baktım kimseye haber vermeden sessizce odayı terk etmiş, şahsına en ufak bir tepkimiz olmadığından onun bu şekilde ayrılışına anlam verememiştim.Bize böyle arkadaş denk gelmişti ama hepsi böyle değiller.Bölücülük yapmayan kürtler her zaman kardeşimizdir.
" arkadaşım " diyeceğim kişinin kimliğini sorgulamam.
adam mı değil mi ona bakarım.
gerisi laf-ı güzaf.

not: kimlik üzerinden dostluk, foseptik çukunda böcülerle hasbıhalden ibarettir. bize gelmez
Enayilikten başka bir şey değildir. Tekken abi ağam paşam çeker iki üçü bir araya gelince oraları buraları ayrı oynar. Evet.