bugün

Asıl düşündüren kızıldenizi yaran bir insana da ihanet edilmesi. Önderleri tur dağına çıktığda tapmamaları gereken boğa heykeline tapan halktır.
dindar mallığı ve tıraştan mucizeler.
Mecazi teşbih vb anlatım üslupları düşünülürse ve bazı doğa olaylarının (gel-git) etkisi bile tartışılan konudur.
Adam ben Allah'ım diye milleti dolandırıyor, ekranlarda salya sümük ağlayıp din anlatıyor, kendini şeyh şıh gavs vs gibi sıfatlar ile empoze ederek milyonları götürüyor ama günümüzdeki aptallar hâlâ bu din tüccarlarından medet umuyor.
Düşünün, eski zaman da biri kızıl denizi yarmış, biri kayadan deve çıkarmış, biri ölüleri diriltmiş, biri ayı ikiye yarmış ama insanlar onlara "de get lan işine" deyip takmamış.

Düşünün, bunda bir garip durum yok mu?
Adnan Oktar veya fetö gibi ya da çeşitli cemaat peşinde koşan insanlara bakın bir de ölüyü dirilten, ayı iki parçaya bölen, Kızıldenizi yarıp, Kaya'nın içinden deve çıkaran, tüm hayvanlarla konuşan vs insanlara inanmayanları...

Edibüdü: o'ha lan, ben ateyizlerden daha akıllı sorular soruyorum.
Acaba girdi yi silsem mi? Şimdi kalkıp biri din düşmanı ateist deist vs diyecek, ben de kalkıp mübarek gün ağzımı bozup bir şey diyeceğim...
Ayı ikiye yaracak olan önceden haber edildiğinden, fazla sklememişler.
Hepsinden daha ilginci firavundur.
Adam denizi ortadan ikiye ayırmış hala peşinden koşuyor??
Hayır madem koskoca denizi ortadan ikiye yarabiliyorsun, dön arkanda ki firavunu yar.
Niye kaçıyorsun?
Hz musa'nin son su bükücü oldugunu gosterir.
Çok normal durumdur.

Müslüman değilim ama az mantıklı düşünün aq. Kızıldenizi ikiye ayrırabilen kudret, bu olayı halka normalmiş gibi mi göstermeyecek, gösterecek elbette. Çok boş beleş yerlere takılmışsınız siz, daha olmamışşınız.
güncel Önemli Başlıklar