1. 1.
  alfred hitchcockun önemli filmlerinden biridir
  3 ... panapa
 2. 2.
  ing. baş dönmesi
  7 ... sıçtırtma lamasına
 3. 3.
  (bkz: still havent found what I m looking for)
  1 -1 ... hendrix
 4. 4.
  kimi otoritelerce hitchcock'un en iyi filmi olarak değerlendirilir. bence de izlediğim hitchcock filmleri arasında en iyisiydi.
  kim novak ve james stewart başrollerdeydi.
  6 ... audrey
 5. 5.
  Genel anlamda baş dönmesi, hareket duygusu demektir. Ancak tansiyon düşmesi ile ilgili baş dönmeleri bu kapsamda değildir. Vertigodan kastedilen labirentit, iç kulak iltihabı, Meniere hastalığı gibi durumlarda olan baş dönmesi hissi Vertigo diye adlandırılır.
  3 -1 ... aby
 6. 6.
  Alfred hitchcock'un en güzel filmi,yükseklik korkusu anlamına gelir. bu fimde yüseklik korkusunu yansıtmak için kullandığı zoom teknikleride hitchcock tarzı olarak sinema tarihine damgasını vurmuştur.filmin konusu çekimleri ve müziği mükemmeldir.
  4 ... marnie
 7. 7.
  1958 yapımı alfred hitchcock filmi.

  http://www.imdb.com/title/tt0052357/
  4 -1 ... altan
 8. 8.
  Balmumcu'da bulunan animasyon şirketi.Reklamlarda gördüğünüz çoğu animasyonu yapıyorlar.
  3 ... miksaj
 9. 9.
  iç kulakla ilgili bir hastalıktır,aşırı derecede başınız döner,yükseklik korkusu kaynaklıdır,bu nedenle hayatınızı şu şekillerde blokelendirir:asanöre binemezsiniz,birden yükseldiği için yürüyen merdivenleri kullanamazsınız,perde asamazsınız vs...
  4 ... aktiflora
 10. 10.
  1958 yapımı oyuncular arasında james stewart, kim novak'ın olduğu bir alfred hitchcock şaheseri...usta yönetmen normal bir hitchcock tiplemesinin tüm özelliklerini taşımasının yanında stewart'a yükseklik korkusunu ekleyip filmin sonuna dek seyircinin sinirleriyle oynadığı muhteşem film...
  onca hitchcock oyuncusu arasında kim novak'ın ne aradığına dair olumlu bi yanıt yok malesef.
  3 ... doom caller