1. 1.
    1.Allah u teala ya yakınlık derecesini ifade eder.
    2.Allahü teâlânın istediği gibi, Allahtan korkmaya takva denir.
    8 ... white pages
  2. 2.
    yönetmenliğini özer kızıltan, yapımcılığını fatih akın'ın yaptığı başrollerde erkan can ve güven kıraç'ın oynadığı eylül ayında vizyona girecek olan film.
    2 ... miksaj
  3. 3.
    tekke ve tarikat hayatının işlendiği farklı bir yapım,merakla bekliyoruz.
    -1 ... ucuncayir666
  4. 4.
    43. antalya altın portakal film festivaline, kazandığı 8 ödülle damgasını vuran fatih akın yapımı ve özer kızıltan yönetimindeki film. festivalde kazandığı ödüller; "en iyi erkek oyuncu", "en iyi senaryo", "en iyi sanat yönetmeni", "en iyi görüntü", "en iyi müzik", "en iyi kostüm", "en iyi saç makyaj tasarımı" ve "en iyi laboratuvar"dır.
    3 ... sciende
  5. 5.
    erkan can'ın müthiş oyunculuğuyla bambaşka bir havaya bürüneceğinden emin olduğum film. dinine çok katı kurallarla bağlı olan bir adamın tarikata girdikten sonra değişmesini amlatıyor..dört gözle bekliyorum. web sitesi için; http://www.takva.com.tr

"yalnızdım
    seni düşündüm
    seni düşündüm
    yalnızım"
    -1 ... elendil
  6. 6.
    erkan can' a altin protakal film festivalinde en iyi erkek oyuncu odulunu kazandiran film.
    1 ... adini unutan adam
  7. 7.
    1 aralık'ta vizyona girmesi beklenen, tempo dergisinew verilen demeçlere ve de görünüşe göre çok büyük emekler ve de araştırmalar sonucu yapılmış gibi görünen beklemesi bile zor olan, beklentileri bir ihtimal karşılamayacak olsa bile, Erkan Can'ın ismiyle bile yettiği sabırsızlıkla beklediğim film..
    2 ... faidelibilgi
  8. 8.
    bir türlü gösterime girmeyen, erkan can ın oyunculukta aşmış olabileceğini tahmin ve ümit ettiğimizi filmdir.
    3 ... cennetten kovulan
  9. 9.
    gösterime girmeden fragmanı ile beni şok eden yapım.Fragmanda cami görüntüleri,ibadet görüntüleri arasına sevişme görüntüleri serpiştirerek sunması midemi bulandırmıştır.Evet, size göre ne var canım bunda denilebilir, değerlerin ezilmesi olarak gördüğüm bu film sadece ama sadece "dinci" sıfatı yapıştırıp insanları kategorize eden ve her "dinci"'yi dini sömürüp para haklayan adamlar olarak tanımlayan insanlara destek filmidir.

Ne takvayla ilgisi vardır, ne de din ile ilgili gerçeklerle...
    10 -17 ... diaspora
  10. 10.
    yazarların filmi izlemeden sadece fragmanını görerek analize edebildip olumsuz yorum yapabildikleri film.
    (bkz: izleme zahmeti göster be adam)
    7 -2 ... junior