1. 1.
  ice age1 ve ice age the meltdown animasyon filmlerinin meşe palumudu aşığı baş rol figüranı, günümüz sincap ırkının atası hayvancık.
  1 ... yuhako
 2. 2.
  Blue Sky Stüdyoları tarafından yaratılmış olan Scrat, bir firavun faresi temel alınarak çizilmiş, Buz Devri ve devam filmi olan Buz Devri : Erime filmlerinin arkaplanındaki karakterlerden biridir. Karakter beğenilince Buz Devri animasyonundaki rolü uzatılmış ve ikinci filmde de ona yer verilmiştir. Her iki filmde de, kendi sahnelerinin başrolünü meşe palamudu ile paylaşır ve başına gelen türlü talihsizlikleriyle güldürür. Blue Sky Stüdyoları Scrat'in meşe palamudu kovalaması hakkında bir kısa film daha yaratmıştır, bu filmin adı "Gonna Nutty"dir.
  ... imhotepwr
 3. 3.
  (bkz: no time for nuts)
  ... çakan adam
 4. 4.
  bir ara yıkanmasını tavsiye ettiğim sincaptır. burdan kendisine mesaj yolluyorum bir cünüplük var onda gelsin doğru yolu bulsun yıkansın islam ı seçsin en tez vakitte cuma ya gitsin.
  3 ... isildur
 5. 5.
  ice age 2 filminde bir pirana dövme sahnesi vardır ki öldürür adamı gülmekten.
  beyaz perdeye yansımış en komik animasyon karakterlerinden biridir.
  ... temporarypeace
 6. 6.
  ikinci filmin sonunda az kalsın cennette istediğine ulaşıyordu sınırsız meşe palamudu ama olmadı sid kurtardı onu demek ki üçüncü filmde gelecek artık orada mutlu sona ulaşır belki de olmazsa dördüncü filme.
  ... the longest journey
 7. 7.
  tek başına oynadığı "no time for nuts" adında yeni kısa film yapılmış ice age karakteri.
  http://www.kewego.com/video/iLyROoaftMZR.html
  1 ... never neverland
 8. 8.
  ice age serisinin olmazsa olmazı.

  aylar önce televizyonda ice age'in ilk filmi verilecekti, ablama ısrarla izlemesini söyledim. ertesi gün "izledin mi" diye sordum;

  ablam: yok ya ilk birkaç dakika izliyim dedim sanırım seste sorun vardı bende kapadım.
  ben: nasıl ya? ne sorunu? biraz bekleseydin geçerdi.
  ablam: öf ne bileyim sincap gibi bir şey pıtı pıtı koşturuyordu. hiç ses de yoktu sıkıldım.
  ben: (iptal)
  2 ... trink
 9. 9.
  ice age filmini uzun süre izleyemememin sebebi olan karakter. çok defa izlemeye çalıştım ama o ilk dakikaları o kadar sıktı ki film çıktıktan üç yıl sonra sevgilimin zoruyla izleyebildim. son olarak ice age 3 - dinazorların şafağı'nda scrat aşık oluyo.. hala izleyemeyenler varsa ( hiç sanmıyorum ama ) şiddetle izlemesini tavsiye ettiğim filmdir.
  ... cramble
 10. 10.
  bahtsız coyote'nin kader arkadaşı.
  1 ... cornelia