bugün

çaylak iken online kimler var botonuna basıldıgında nickinizin yanında göreceginiz harf.
kis. çoğul.
sozluge yeni baslayan devrimcidir anlaminda ç guevera,,,
özdemir asaf ' ın bir şiirinin adıdır..

ben uyurken
duvarıma tırmandın
güllerimi yoldun.

ve bütün şikayetin
sen uyurken
bahçene girenlerden."
alfabenin dördüncü harfidir.
alfabemizin dördüncü harfi olmasına rağmen sınavlarda ilk dört şık arasına giremeyen harftir.

(bkz: d)
ç çeyle çala çulayla çamburuçeyle çap çup diyesimi getiren alfabemizin 4. harfi.
bilgisayarimin boklugu yuzunden klavyem ingilizce ve dolayisiyla benim hic bir zaman yazamayacagim harf.
çoğu yerde unutulan, ezilen harfimiz.mesela şıklar a-b-c-d-e ç nin bu şıklar arasında olmaması insana koyuyor inceden.
behzat nimet hüsyin gibi isimlerle kullanılabilen harftir.
alfabemizin 4. ve benim ismimin ilk harfidir. Severim kendisini her ne kadar hep hor görülen bir harf olsa da 3. harfim olan ğ kadar yok sayılmamıştır.
1teknoloji dilinin ve ingilizcenin azizliğine uğrayan sempatik harftir. c'den d'ye düşünmeden atlarız aradaki ç'yi farketmeyiz bile.
arkadaşlarımın notlarımı okumaya çalışırken ş harfiyle sıkça karıştırdıkları ve bana çemkirdikleri harftir.
çanakkale'nin ç'sidir, başka hiçbir yerin değil.
Bizim Behzat'ın soyismidir aynı zamanda.
bir ankara polisinin soyadının baş harfi. (bkz: behzat)
(bkz: platonik aşk)

kilometrekareye düşen piç sayısının ondalık sayılardan, tam sayılara geçtiği bu talihsiz çağda, hangi 'ch' senin yerini tutabilir ey rana harf.

o kadar güzelsin ki, bi-çare yarış atlarının kırbaçlanarak yarıştırıldığı sınavlarda, seni es geçerler.
ardından d gelen harf.
alfabemizin 4. harfidir.
en son boku çıkarılan; artık c yerine ç kullanılması hoş kabul ediliyor, çoşmak yazanı öldüresi gelebiliyor insanın..*
mesaj yazarken insanı en çok zorlayan harftir.

ş bile bu kadar zorlamaz. *
türk seyir haritalarında çayın kısaltması.
Alfabe'nin dördüncü harfidir. Unutulan harftir ayrıca. Hep unutulup d'ye geçilir.
başına "behzat" gelince daha da anlamlı olan harf.
sunay akın'ın 'onlar a,b,c'yi öğretti. biz ç'yi öğrendik' mısrasına konu olan harftir. anlayan anlamıştır.
güncel Önemli Başlıklar