bugün

hoş gelmiş onuncu nesil elinden mendil düşmeyen yazar. iyi halaylar.
14 yıl önce tanıştığım sevgili arkadaşım. çok değerlidir benim için. aynı kolejde okumuştuk.

uludağ'ı sordum yazar olduğunu söyledi. ben de üye olmaya karar verdim. ekşi'nin kıdemli yazarlarından olduğunu biliyordum zaten. objektif bakınca da, bir türkçü olarak değerlendirince de çok iyi bir yazar olduğu görülüyor.

on parmağında on marifetti biz küçükken de. piyano ve mandolin çalabiliyordu. bale ve tiyatro kurslarına da gidiyordu. heykelcilik derslerimizde de başarılıydı. zaten okuduğumuz okulda vardı kurslar. bizim okuldan genelde entel komünistler çıktı ama bizim türkçü olacağımız o günlerde belliydi. benim ailem ülkücüdür; onun annesi türkçü, babası ülkücüdür. bozkurt yavrusu bozkurt oluyor her şekilde.

bale ve tiyatro ile ilgilendiği kadar, türk sanatlarıyla da ilgilenirdi. nickinden halay delisi olduğu belli oluyor zaten. azerbaycan'ın doğaçlama şiir sanatı meyxanayı icra ederken ortaoyunu oynayabilen enteresan biridir. azerbaycanlı arkadaşlarımızla oynayıp, bizi hayretler içinde bırakmışlığı vardır. daha anlatacak çok şey var da, buraya sığmaz.

muhteşemdin, hala öylesin eski dostum.
Ad günü kutlu olasıca güzellik. uzundere barını çoooğgüzel oynar. bi arkadaş düğününde izlemiştim. ben de kuğu gibi salınmak istiyoruuuaaağğmm. 86 kiloyum ne yazık ki, olmaz. kafkas oynamak için fazla kiloluyum, kilo verince öğret kız bana. o bilekleri nasıl kıvırıyon sen öyle?! Tığ gibi kadın yahu. pire gibi ordan oraya zıpladığı için kilo almıyor.

Neyse, blog yazılarının sıkı takipçisiyim. aytekin'i var bunun bir tane, çok derin bir bağ var aralarında. ay tigin diyor. çok imrendim lan! çok ilginçler, akıl sır ermiyor. allah ayırmasın. Tü tü tü maşallah.

iyi ki varım lan, çekemeyen anten taksın diyordur şimdi. Öyle de narsist, öyle de kendine aşık.
Neyse la hadi öptüm.
--spoiler--

Ömür takvimim bittiğinde, Türk ırkına layıkıyla hizmet etmiş bir Türkçü olarak Dursun ağabeyime kavuşmak için çalışacağım. Uğruna yaşadığım ve ölmek istediğim tek servetim Türklüğümden başka bir şey değil. Türkçülüğün kölesi olarak ruhumu teslim ettiğimde, Atsız Ata'nın ve O'nun "Hoş geldin kızım, kutlu olsun" diyecekleri anı sabırsızlıkla bekliyorum.

--spoiler--

Bir yazısında böyle demiş. Tam olarak böyle bir insandır. Vatanını milletini çok seven, milliyetçi bir insanım. Fakat bu boyutta türkçü değilim. Ama kendisine gıpta ediyorum. Onun yazılarındaki ve konuşmalarındaki kararlılık ve inanç beni çok etkiliyor.

geçenlerde üniversitede bir işim olduğundan onun bulunduğu şehre gittim. malum, aynı üniversiteden mezun iki kız ne yapar? buluşup kaynatır elbette. buluştuk. yanına geldiğimde elinde "neşri tarihi" ile oturmuş sigara tüttürüyordu. inanamadım, normalde sigara içmezdi hatta dumanından rahatsız olurdu. okuduğu eser osmanlı'nın kuruluş safhasını (tarihçi deyimiyle neşet edişini dedi) anlatıyordu. ben antropolog olduğum için bu müzmin ırkçıyı biraz kızdırdım tabii "saf ırk yoktur, hangi ırktan olduğun nereden belli" geyiğiyle. neyse, sonra laf dönüp dolaşıp yazılarına geldi ve ben sanırım çok saçma bir soru yönelttim. diyalog aynen şu. bizimkine kısaca fadime diyeyim, trabzonsporlu hem. *

ben: yahu çok merak ettiğim bir şey var. yazılarındaki aytekin gerçekten yaşayan bir insan mı, yoksa hayalinde kurguladığın biri mi?
fadime: (önce dumura uğruyor sonra kahkaha atıyor) hı? ne? ahahah manyak mıyım ben be? sen beni şizofren sanıyorsun galiba. aytekin bir insan değil, bir kurt adam. (daha beter gülüyor) nereden onun kurgu olduğu kanısına vardın?
ben: sana çok benziyor çünkü. senin çok sevdiğin ruh adam'daki selim pusat'ın atsız'a benzemesi gibi, idealize edilmiş bir karakter diye düşündüm.
fadime: kırk yıl düşünsem bu kadarını yaratamazdım. elbette gayet kanlı canlı bir insan. zaten etkileyici olan da birbirimize çok benziyor olmamız.
ben: inanılır gibi değil. çok şanslısın. ben şimdiye kadar gerçekten bana benzeyen birini tanımadım. ben sandım ki sen erkek halini kurgulayıp ona bir isim verdin. peki aytekin'i karakter olarak düşünsen onu hangi oyuncu canlandırabilirdi?
fadime: (gururlu ve mutlu bir ifade var yüzünde) tanrı kurgulamış bizi, bu mükemmelliğin nedeni de o. ben esasen bir roman yazdığımda ana karakterlerden biri olarak, hiç abartmadan aytekin'i olduğu gibi yazmayı düşünüyorum. senaryo olursa da, aytekin'i aytekin'den başka kimsenin canlandırmasını istemem. kimse ona yakışmaz çünkü. tabii beni de yine ben canlandırırım. kimse bizi tam olarak yansıtamaz.

çok sevimliydi bunları söylerken. insanın kendisinin ve sevdiklerinin değerini tam olarak bilmesi güzel şey. ufak tefek bıcırık bir kız bu aslında. çok güzel bir kalbi var. Çok şeker, çok hoş bir hemcinsimsin, normalde hasetimden çatlamam gerek. Ama ben sadece imreniyor ve saygı duyuyorum sana.
Seri artı oy veren melek.

Elleri dert görmesin.
nicki sempatik gelen yazar.
Astrolojiye ilgi duyan sevimli bir hanfendi kardeşimiz. Yay burcu erkeği olarak, entrylerinin sıkı takipçisiyim. Kendisi de boğa burcuymuş.

Şşttt fadime, yengen de boğa burcu. tencere-kapak harbiden.

Fikirlerini de beğeniyorum aslında, ufkunu açıyor insanın. takipteyim.
hasta trabzonsporlu, karapapak insanı, cadının teki. bildiğin al karısı. çirkin desem çarpılırım ama, çok güzel. al karısı çirkin oluyormuş gerçi, neyse. Bak, al karısı dedim tam senin ilgi alanın. Yok lan, senden ayzıt olur. Hadi gene iyisin, kıyamadım.

Boğa kadını bi de bu. ben balık kadınıyım ama iyi geçiniyor benimle. Balık erkeklerine acayip sinir oluyor ama. Gerçi sinir olmadığı pek kimse yok gibi. kainatla kavgası var hatunun.

seviyoruz yine de, napalım. tatlı bela.
Nicki beğenilenler listemde.
fadimenin dugununde sallanan mendil olsaydi takip edebilirdim yazari.
bir mesaj yoluyla tanıştığım kısa konuşmamıza rağmen bilgi sahibi olduğunu hemen ortaya koyan yazar. öyle entellektüel olmayan Türkçülerden değildir.
sözlük ahalisinin eleştirdiği! Türkçü imajını sahip olduğu donanımlı bilgi ile kesinlikle değiştirebilecek yazarlardandır.
sayesinde saatlerdir osman öztunç dinliyorum. swh.
boğa burcu kadını. fikirlerine ve üslubuna tapıyorum, alsın bohçasını, bana kaçsın.

şaka bi yana, gerçekten sağlam yazıları var. sohbeti de çok keyifli. yay burcu erkeğiyim zaten, kafalar aynı olunca sohbet de koyu oluyor. allah bana onun gibi bir kız nasip etsin.

blog yazılarını hunharca, manyakça okuyorum. hayatımda çok az erkeğe imrenmişimdir. yazılarının baş kahramanı aytekin de bunlardan biri. aytekin bey her kimse, allah ona bir melek göndermiş, çok şanslı. yazılarının sihirli olduğunu düşünyorum şahsen.

heee dur dur unuttum, çok atarlı ve giderli yazıyor bazen. amk teröristlerine iyi giydiriyor. seksistlik yapmayıp "erkek gibi hatun" değil, "adam gibi hatun" diyeceğim. ama çok da naif, hassas, narin bir üslubu da var. duruma göre değişiyor yani. hayalperest cici kız değil, gerçekçi ve ilkeli bir kadın. bu iyi işte. neyse, bu kadar yeter.
Hem soydaş hem boydaş.
insan kendi kanından birilerini görünce mutlu oluyor, muhabbeti baki olsun.

ek :
atalarımız sarıkamış dağlarında at sürermiş*
ayrıca kullandığı fotoğraf benim kitap damgamın sembolüdür. çünkü biz karapapaklar her yerde türklüğümüzü ve soyumuzu belli ederiz.*
çok neşeliyken hüzünlere gark olan yazar.

ha bir de çok iyi yazıyor.
bir elma şekeri versem havalara uçar. Öyle çocuksu, öyle saf. ama bir o kadar da gururlu ve ciddi.

deli kız. akıllı deli.
Kafa izni almış. Erken döner umarım.
1 aylık kafa izninden sonra geri dönen yazar. yorgundu biraz.
Kafa izni almış. kabuğuna çekilecekmiş. Hayat herkesi yoruyor be arkadaş.

canı sıkkın olmak bazı insanlara hiç yakışmıyor.
kafa izni almış, ismail abinin dişi versiyonu. Yok pullu değildir, gayet sade giyinir. Ama çok renkli ve hassas bir insandır. Bu Boğa etkisi. Fakat daha önce yazdığım gibi son derece sert de olabiliyor. Disiplinli, mantıklı ve ilkeli diyelim biz ona. Bu da yükselen burcu yay'ın etkisi. Şahane özelliklerin buluştuğu bünye. Boğa'nın melankolik ve arabesk olmayan sevimli duygusallığına bayılıyorum.

dün şöyle bir konuşma geçti aramızda.

+: ben
- fdhb

+ kız, çok paran olunca aytekin için zeplin kiralayıp adını yazdırıp uçurtmayı düşünür müsün?
- yok, o çok demode. Ben ejder tepesi'ne (erzurum'da) aytekin yazıp, onunla teleferiğe binip göstermek istiyorum.
+ oha, çok yaratıcı lan! senin gibi kız gelmedi dünyaya. Yuh amk!

Öyle içli iç geçirdi ki. Orospunun birinden dost kazığı yemiş. Sana kazık atan, değerini bilmeyen ölsün kızım! "Kadın" sözcüğüne anlam katansın sen. Ortalık kevaşe dolu.

Ayrıca kızdan kıza dost olmaz. Yaz bunu kenara.

"Hayatımın anlamı" dediğin aytekin için yaptığın çılgınlıklar çocuk ruhlu, tertemiz ve pırlanta gibi olduğunun göstergesi. O kadar şirinsin ki, birilerinin arkadaşı, dostu, kızı, yeğeni, sevgilisi, karısı, annesi olman/olacak olman bile mucize gibi geliyor insana. Dokunduğun yer altına dönüşüyor sanki.

bu ara dalgın bi de bu. babasının kravatını buzdolabına koyduğunu ve saatlerce aradığını kahkahalarla anlattı. ingilizce öğrenmek uğruna heba olup giden bir hayata tanıklık ediyoruz. Another brick in the wall adlı şarkı eşliğinde kafa sallayıp zırlıyor bile olabilir. Ruh hali hiç iyi değil.

Aytekin (ay tigin) yazı dizisini okumayan kaldıysa buyursun:

http://yaseminkokulusaatler.blogspot.com.tr/
Yürüyen cehalet, ters kötürüm olan yazar parçası. Fasistlik onu kör etmiş ve ırkçılığa başvurmuş. Bizi en iyi sizler bilirsiniz. Allah'tan başka kimseden korkumuz yoktur.
kürtçü andavallıların, asıl cahillerin bok atmaya çalıştığı türk kızı. ne hikmetse hep türkler faşist oluyor ama hdpkklı terörist yandaşları barışçıl sevgi pıtırcığı.

Tanım: ilkeli, entelektüel, birikimli ve vatanını milletini her şeyden çok seven yazar.
Türk kızı, karapapak maralı.

Bu ara turşu suyu ve turşu diye kıvranıyor. Allahını seven üzerine turşu bidonu atsın. Manyak yahu!

ama hayatımda okuduğum en müthiş ve kaliteli yazarlardan biri. O bir gerçek.
türkçü-turancı kadın yazar. günümüzün emine ışınsu'su.

hem entryleri hem blogu şahane. benim ona bir tavsiyem var:

sen kaybetmedin. senin pırlanta gibi kalbini göremeyip, sunduğun güzellikleri elinin tersiyle iten kaybetti. sen ışıl ışıl parlıyorsun. çok güzel, zeki, dinamik, yetenekli ve sevecen bir kadınsın. bazı insanlar bazı şeyleri hak etmezler. kompleksli insanlardan uzak durman yararına olur.

sıkı takipçinim, çok seviliyorsun.
günaydın sayın yazar

görsel
Kuşsever dost bir yazar. Kuşları seven her insan gibi minnoş bir kalbe sahiptir.

Kendisine bir adet kuyruksallayan kuşu bırakıyorum. Koynuna kuşlar konsun.

görsel