şenol karagöl

türk futbolunun kült kalecisidir. neredeyse bütün anadolu takımlarında dolaşmıştır. envai çeşit ilginç hareketinden aklımda kalanı rakip takımın penaltı atışı öncesinde üst direğe asılıp bacaklarını yukarı doğru çekmesidir. sahada balyajlı uzun saçları sayesinde kendisinin o an hangi takımda olduğunu bilmeyen televizyon seyircisine daha takım kadroları sayılmadan ben buradayım mesajını verir. onca takım dolaşıp da hiçbir yerde tutunamamasının sebebi kalecilik vasıflarının yetersizliği değildir, aksine milli takım kadrosuna çağrılabilecek yetenekte bir kaleci olmuştur her zaman ama aykırı duruşu sebebiyle gittiği her yerde istenmeyen adam halini alabilmiştir. şu anda malatyaspor'un kalesini korumaktadır. tanımımızı kendisinin vermiş olduğu bir beyanatla sonlandıralım: "abi ben beşiktaş taraftarını sevmiyorum, anama küfrediyolar. galatasaray taraftarını ise çok seviyorum. onlar i love you şenol diye tezhurat yapıyolar. ben fenerliyim daha fener tribünü bile bana ay lav yu şenol demedi..." gerçekten de sevilesi bir adamdır bu. hiç olmazsa sıradan tiplerle dolu bir mesleki camianın içinde bir renk olarak yer etmiştir; biz seyircilerin de her daim yüzünü güldürmüştür.