bugün

ata demirer

cok iyi bir komedyen, pekcoguna tas cikartacak da bir sarkici.

yazilanlari okudukca türk insaninin adamin sisman olmasina feci sekilde takmis oldugunu gördüm...bunun yüzeysellige delil oldugunu düsündüm, üzüldüm...hele "sisman ama..." seklindeki entryler kalbimi dagladi. demek ki sismanlik bir "suc"....+

adamin sismanligindan sana ne yigenim?....sen komedi gösterisine elinde tarti aletiyle mi gidiyosun ?...sen onun besin uzmani degilsin,pr i degilsin, basin sözcüsü degilsin...

ya harbiden biz yurtdisinda yasaya yasaya acaba türkiye´deki insanlari biraz fazlaca mi ululastirdik ?...milletin bu adamin sismanligina bu kadar takmasi türk milletinin - en azindan buraya yazanlarin bircogunun- cok yüzeysel olduklarina bariz delildir. ben olsam "sismandi ama..." falan diye birsey yazmazdim. adam isini cok iyi yapiyor, ve sismanligi da bir sakatlik falan degil...

yüzeysel sahislarin disindaki pekcok insan icin cok iyi bir komedyendir demirer. yüzeyselleri bile ikna edebiliyorsa, büyük bir komedyendir. yüzeyseller, "yüzeye" göre karar verirler, eger "yüzey" onlarin anlayisina uygunsa, geri kalanina bakarlar, yoksa, bosgecerler. eger bir adamin sanati "yüzeyine ragmen" yüzeyselin bos kafatasina ulasabiliyor da, orada "yankilar" olusmasina sebep oluyorsa,o adam büyük adamdir.

not - ben sisman degilim, ama sismanlari "ikinci sinif vatandas" olarak görmüyorum.