1. 1.
    bagetle çalınan ziller,davullar,sehpalar,ve pedallardan oluşan ritim enstrumanı. (bkz: davul)
    (bkz: hi hat)
    (bkz: crash)
    (bkz: ride)
    (bkz: small tom)
    (bkz: medium tom)
    (bkz: floor tom)
    (bkz: kick)
    (bkz: snare)*
    3 ... ratata
    #41394 :)
  2. 2.
    notasyonu vardır,solfej i vardır ama doğal olarak armonisi yoktur.fa anahtarı açkı olarak kullanılır.
    1 ... ratata
    #41437 :)
  3. 3.
    battery isimli bir metallica şarkısı vardır. gazdır ama damage ınc. daha iyidir..
    ... arcadian
    #144716 :)
  4. 4.
    ekstra ses çıkaran bitakım şeyler eklenebilir
    (bkz: cowbell)
    (bkz: china)
    (bkz: splash)
    1 -1 ... erdem andac
    #203702 :)
  5. 5.
    inek çanının bile çalındıgı, tek çalabildigim enstrüman
    1 -1 ... rigsmaer
    #203707 :)
  6. 6.
    canlı performanslarda, sesi kayıttan daha iyi çıkan davul takımıdır.hatta cazcılar genelde müzikte kullanmaktansa solo yaparlar.çok sıkı bir ritm sistemidir.
    1 -1 ... d@nte
    #203830 :)
  7. 7.
    çalması en zevkli olan enstrümandır. çalan insanların kendinden geçtiği her hallerinden belli olur. gitaristler kadar ön planda olmamalarıda işin kötü yanıdır.
    -1 ... fightordie
    #507904 :)
  8. 8.
    çalınması çok zevkli ve yetenek isteyen enstrümandır.herkes çalamaz.çalmak için ritim kulağı gereklidir.eğer ritim kulağınız yoksa çalmanız şmkansızdır.sadece sağa sola vurusunuz.

ayrıca bu işi en ii yapan (bkz: burak gürpınar)
    2 -2 ... qismah
    #509744 :)
  9. 9.
    vurdukca olumlu sonuc veren tek canlı
    8 -2 ... heidi
    #966899 :)
  10. 10.
    izlerken insanı delirten, insanda karşı konulamaz bir çalma isteği uyandıran; deşarj yeteneği fazla olan vurmalı bir çalgıdır. Teknik özelliklerinin yanısıra, bateri kesinlikle birçok müzik aleti gibi bir yaşam biçimidir. Hele ki yalnız başınıza bir odada, zamandan ve hayattan kaçıp müziğe sığındıysanız; karşınızda da bütün görkemiyle bir "davul" duruyorsa bu en muhteşem anlardan biridir.. Bir sabah uyandım ve baget vardı elimde.. Aniden verilen bir karar gibi.. Durup dururken..

(bkz: keman)
    (bkz: ney)
    4 ... janis joplin
    #1191564 :)