bugün

yetki sahibi olan, yetkilendirilmiş, ehil sahibi kişi.
aranıldığı zaman genelde bulunamayan kişidir.
ölü sayısının artmasından endişe eden kişilere verilen ad.
argoda erkek cinsel organina verilen isim. cavus, mudur falan gibi. bakin kamasullah' a falan hic girmiyorum daha. kendini hemen belli ediyor, cok siritiyor valla.
+ bana yetkiliyi çağırın çab.. oohhaaaa! bu ne be!
- yetkili. yaklaşık 30 cm.
+ maşallah diyebilirim şu an sadece!
anladığımız kadarıyla modlara yakın olan, onları pek eleştirmeyen, arkadaş grubu yazarların yeni aldığı unvanlardır. eee şimdi ne değişecek? zaten keyfiyetle mahvedilen sözlük bir grup arkadaşınız yetkilendirildi diye daha mı yaşanır olacak? daha da keyiflendi bak sözlük şimdi. içelim açılalım.

not: yetkili arkadaşlara selam ederim. eminim her ne iş verilecekse hakkıyla yapacak arkadaşlardır. lafımız onlara değil.
türk mitolojisinde bir tanrı.

abartı bi yana türkiye'de yetkili olduğunu iddia eden herkes sınırsız güc ve yetkiye sahip olduğu hissine kapılır bi dakka gardeşim eşşek başımıyız biz burda diyerek kendiyle alakalı alakasız her ise bulaşabilir.

sözlük içinde ise oluşan yeni bir aristokrat* yönetici sınıfı

(bkz: yetkili kimse yok mu burada)
sözlük içinde ne işe yaradığını çözemediğim merci.

mesela bana iftarda güzel bi yemek ısmarlama, bayramda 100 tl verme, nargile ısmarlama gibi yetkileri var mı çok merak ediyorum. eğer varsa süper bir olaya imza atmıştır zall. eğer yoksa napıyim lan ben böyle yetkiliyi.
efendim kimse ne yaptıklarını ne ettiklerini bilmiyor gibi bir muamma oluvermiş.

şimdilik bir cacık yaptıkları yok ben söyliyeyim bari. gammazlanan entryleri doğru veya yanlış olarak ayırıp moderatör onayına bırakma yetkileri verildi kendilerine.

edit: yetkilinin ne yetkisi olduğu neden duyrulmaz o da ayrı bir konu da bu yeni yönetim şekline bir türlü geçilemedi. ne yönetim planıymış arkadaş.
haber kanallarında dikkatine haber sunulan, kim olduğu bilinemeyen kişiler,
aslında yetkililer..
yalova kaymakamı da diyebiliriz.
http://goo.gl/ojdn

adresindeki they knew too much gibi olmasın da sonları. *
anladığım kadarıyla yetki babında moderatör ameleliği verilmiş kendilerine. moderatör olmayacaklar, ama moderatörlerin ayak işlerini yapacaklar. bu moderatörler de akıllı. hehe... ne güzel la. böyle, business class'ta uçanların fazladan portakal suyu içmesi gibi.
yetkili bi abiye benzeyen her kimse.
ne yapıp ne ettikleri tam olarak açıklanmıyor. çok gizemli bir pozisyonda bu adamlar. yetkili! hımm vay be. yüksek yerlerde olsa gerek.

neyse asıl diyeceğim o değil zaten. genellikle içinde bulunduğu sisteme karşı çıkan birisine orta düzey görev verildiğinde o sistem karşıtı insan bir anda sistemin bir parçası olur. sistem onu ve eski düşüncelerini yutar.

uludağ sözlük sistemi de görüldüğü üzere vasat bir durumda admin çözüm üretmiyor, moderatörler öylesine. yani bunlar sistemin kendisi olmuş artık.

ne yaptığını bilmesek de yetkili kişisi; moderatörler gibi sistemin parçası olacağına; sistemi değiştirmeye daha iyi bir sistem oluşturmaya çabalamalıdır. dik durmalıdır ki yüzlerce yazarın sözlükteki seviye düşüklüğü eleştirilerini dikkate alıp daha iyi bir sözlük ortamı oluşturmalıdır.

en azından moderatörlere admine baskı yapmalıdır, dürtmelidir. yoksa uykudan uyanmayacaklar.

şimdilik düzelme adına gelişme yok ama umarız en yakın zamanda somut bir şeyler yapılır.
sözlükte hatalı entrylerin silinmesinden sorumluymuşlar meğer. moderasyon silmiyor sanırım pek çoğunu. sayıları kaç bilmiyorum ama haksızca silinen entrylerin müsebbibleri anlaşıldı. yetkililer arasında tecrübeli yazarlar gördüm. aralarında işini bilmeyenler de var demek.
bu adamların hiçbir açıklama yapılmadan başımıza getirilmesi tamamen zall'ın aymazlığıdır. bir kere bu adamlar hangi kriterlere göre seçildiler belli değil. neyse seçildiler, görevlerine başladılar ama sözlüğümüzün sevgili sahibi zall'dan bir açıklama yok. bu adam gelecek benim entry'mi silecek, taşıyacak, başlığımı düzeltecek ama ben bu adamların ne olduğunu bilmiyorum. kendileri de açıklamıyor. zall gelip açıklama yapana kadar ben yetkili metkili tanımam arkadaş.
"+Burada yetkili kim?" sorusundaki şahsın etiketi.

Yetki sahibi kişi.
yaşlı teyzelerden en çok çeken insanlar.

+yetkili kim yekili?
-benim teyzecim.
+bak evladım bık bık sıra var dedim bık bık yaptı bık bık gitti...
-tamam teyzecim halledicez.
+yok ondan değil bık bık benim can komşum ayteninin teyzesiin oğlu da bık bık yaptı etti bık bık
-teyzecim tamam da onu ben yapamam.
+niye sen yetkili değil misin?
-...
yetki sahibi zat.

anaaa, daha yeni gördüm bunları ben. yanlışlıkla gördüm hemi de.
"good boy"lar heralde bunlar. ne hoş.
her yerde aranan ama zor ulaşılan kişi.
sözlük dahilinde kendilerine yazar yapma yetkisi de verilmeli.
sanırım bu adamlardan bazıları boş durmayalım diye sürekli önüne gelen entryleri siliyolar. bu da yazarların tepelerinin atmasına yetiyor tabi.
Atatürk'e hakaret yağdıranlara sevecenlikle yaklaşırlar, siz Atatürk'e saldıranlara cevap verirseniz sizi sakin olmaya davet ederler.

(bkz: ben bunu bugün gördüm)
ajdar'ın bile dikkate almadığı kişi.

(bkz: alırım senden tüm yetkimi)