bugün

çok ayıp eden bir arkadaştır. o anki sinirle filmi izlemekten bile vazgeçebilirsiniz.
Katli-vacip arkadaştır.
tarafımca yaşanılandır. şöyle ki..

--spoiler--
orta okul yıllarıydı. o aralar vizyonda altıncı his -the sixth sense - fırtına gibi esiyordu. iyi filmdi. tabi bunları duyan ben koşa koşa sinemaya gittim. salonda yerlerimizi almış oturuyorken arkadaşım filmin başlamasına beş dakika kala o lanet spoilerı verdi; "film güzelmiş, xxx anlattı bana, sonunda adam ölüyomuş" dedi. önce bu kadar üstünde durmadım bu cümlenin. ama film başladı, ilerledi, yani giriş-gelişme-sonuç derkenn bütün salondan çıkan şaşırma ünlemini ben gerçekleştiremediğim için o an hala içimde uktedir. çok anlattım bunu birde yazıyim istedim ama yok çıkmayacak bu burdan, etkisi hep üzerimde olacak. sonuçta kaç tane film vardır ki finalleriyle seyirciyi şaşırtan...yazık oldu.
--spoiler--
burus vilis'in altıncı his filmini sinemada izledikten sonra çıkış esnasında insanlara burus vilis ölüymüş diyen şahıstır , artık izleyen ne zevk alır ya o filmden.
intikam olarak izlemeyi düşündüğü tüm filmlerin sonunu söyledğim arkadaştır.

bir de melekler ve şeytanlar kitabını okuyacaktım. nasıl kitap güzel mi diye sordum. herif direkt sonunu söyledi. 15 dakika azarladım. pişkin pişkin güldü pezevenk.
isteklerini dolaylı yoldan söyleyen arkadaştır. halbuki direk sölese ben dayak yemek istiyorum arkadaş hiç zahmete sokmasa ne güzel olacak. dimi ama.
o tam bir ben kaşınıyorum abi insanıdır . ya sevişmeye yada dayağa ihtiyacı olan kişidir .
telefonlara cevap vermeyince mesaj atıp yapacağını yapan, gelen mesajı okumadığını anlayınca bir akrabaya yalvarıp onun telefonundan attığı mesajla amacına ulaşan arkadaştır. kendisi de aynı muameleye tarafımdan maruz kaldığı için müthiş bir kapışma yaşanmaktadır. lan merto, bu entryi okuduğunu biliyorum ve haberin olsun kurt adam filmindeki kötü karater benicio del toro'nun babası çıkacak ve dungeon dragon filminde leonardo di caprio aslında adada 2 senedir tutulan bir hasta ve deneysel bir çalışma için kendi kurguladığı gerçeklikte yaşamasına izin veriliyor olm haberin olsun. arada güme giden varsa da kusura bakmasın.

ps: o leonardo'nun yanında takılan polis aslında doktor, yanlış bir şey yapmasın diye onu kontrol edip yönlendirmeye çalışıyor sevgili mert.
altıncı his filmi için bir arkadaştan tüyo gelir, "aga adam ölü aga".

ecdadını skyim volkan, insan mısın sen ?
(bkz: asıl katil kendisidir)
ağzına iki tane çakılasıdır. anlatma dediğin halde uyuzluk olsun diye ısrarla anlatırsa işkence edilmeli ve bu hukuki olarak serbest olmalı.
dövülesi, nefret edilesi, küsülesi şahıstır, hayatım boyunca 6.his filmini izleyemeyecek oluşuma sebebiyet veren maymun zihniyetli kişidir.
fimin sonunu bilmeyi bir marifet sanan arkadaştır.
bi de söyledikten sonra pis pis sırıtmaz mı sinirleri iyice tepesine çıkar insanın.
(bkz: sığırcık)
- lan oğlum ben konuşmayım tadı kaçar şimdi.
+ bence de iyi olur.
- ama çocuk aslında onun oğlu, ondan koruyo çocuğu.
+ lan ipne hani susacaktın.
- yahu ayrıntı o. sen muhtemelen anlamazdın ondan dedim.
+ lan mal ne ayrıntısı, oğlum diyor baksana.
- sen de bana da arada bir oğlum diyon, oğlunmuyum şimdi.
+ ebenin amı...
dünyanın en sinir bozucu insanıdır. her nedense filmin sonunu bilmeyi bir maharet sanmakla kalmayıp, çevresine de bunu kanıtlamaya çalışan; bu durumu süreklilik haline getirmesi durumunda arkadaş çevresinden dışlanması gereken kendini bilmez kişidir.
susturmaya çalışsan dahi başarılı olamadığın insan tipidir. evet evet bundan bir tane sınıfta var.
-yahu sus kızım daha izlemedim ben o filmi,
diyosun
-az dur şu sonunu da anlatiiim de ölee susucam,
diyip o an sizi çıldırtabiliyor. bulunduğu ortamdan bir yolunu bulup kaçılmalıdır.
çocuk zekası denen şeyi kazık kadar olmasına rağmen inatla koruyan, okul yıllarında da söz hakkı isterken parmağını hocanın gözüne sokan şahsiyettir .
-ayy film çok heyecanlı ilerliyo abi ya.
+noolcak abi sonunda adam kızla sevişiyo .
-söylemesene lan sonunu ohoo bitti bütün heyecan.
+abi pono izliyosun alt tarafı ne heyecanı ne sonu yaa.
merakla okuduğunuz romanın sonunu söyleyen kadar haindir en az.
o an içinde emrahvari bir acı ve söyleyen arkadaşa tecavüzcü coşkun gibi kin beslemek film bitene kadar.
tutup, mutfak bıçağıyla kovalamak istediğim arkadaştır, film katilidir kısacası.
'Hay ben senin .. ' diye sövülesi arkadaştır. Bir daha film izlerken yanına yamacına alınmayacak tek kelime ederse ev ahalisi tarafından acımadan dalınacaktır.
(bkz: adam ölecek) *
+kadın ölmeyecek, kurtulacak.
-git onun yerine sen öl...
güncel Önemli Başlıklar