bugün

entry'ler (77)

yoshimitsu

keşke heihachinin soyadını bu abiye verselerdi. ne olurdu sana? yoshimitsu mishima...
bu şekilde bir ad soyadı okumak çok zevkli değil mi lan? arka arkaya oku anlarsın bak, tekerleme gibin.

eminönü deki baklava izdihamı

yeni türkiye'yi çok güzel bir şekilde anlatan izdihamdır.

bu adamlar metrobüse de böyle biniyor, aslında şaşırtıcı bir durum yok ortada yani. 3 ton baklavadan bahsediyorlar lan, affederler mi?

her yerde var bu adamlar, hangi partiye oy verdikleri belli. bu görüntüdekiler azınlık değil ne yazık ki, ülkenin neresinde bedavaya bir ürün dağıt aynı izdiham olacaktır emin ol. şuradaki hastalıklı tavır tüm ülkeye yayılmış vaziyette. bu insanların (!) kurtarılması söz konusu değil, zombiden hallice lan adamlar kurtarılabilirler mi? tek çözüm daha fazla üremelerini engellemek gibi görünüyor. nihat genç'in de dediği gibi "böcekvari insanlar" oğlum bunlar. insanın içindeki hitleri uyandırıyorlar resmen.

ama allaşkına şu insanlar katledilse ülke kaybettiğinden daha çok şey kazanmaz mı? onu de bi bana.

edit: başlık başa kalmış ya lan. video şurada:
http://www.59saniye.com/e...yasanan-baklava-izdihami/

günde 3 litre su tüketmek

geniz akıntısı olanların da yapması gerekenmiş.

cidden doktor tavsiyesi sonrası, günde en az 3lt. su içmeye başladım. geniz akıntım eskiye oranla çok daha az rahatsız ediyor. ancak bu kadar su içince gün içerisinde çok kez tuvalete gitmek gerekiyor tabi. genç yaşta prostat muamelesi görüyorsunuz, hoş değil.

cumhuriyet halk partisi

ikinciliğe razı olan parti.

nasıl olsa milletvekili maaşı gayet dolgun. teşkilattakiler de chpli belediyeleri sömürüp, kendi yağında kavruluyor. ne gerek var ki iktidar için kadro yenilemeye, zaman harcamaya? çileyi halk çekiyor nasıl olsa, çıkar biraz tepki gösteririz akpye, ara ara halkın gazını alırız yeter. değil mi ama?

kemal kılıçdaroğlu ve çevresindekilerin içten içe bu şekilde düşündüklerine eminim. kılıçdaroğlu'nun sağ kolu * çıkıp: "cb seçimlerinde %38 oy başarıdır." diyebilecek yüzsüzlüğe sahip çünkü. içlerinden bir tane adam * bu duruma isyan edip bişeyler yapmaya çalışınca bırakın rakip partileri, parti içindeki tuzukurular adamı yemeye çalışıyor.

siz böyle devam edin madem, eğer 2015 seçimlerini de kaybederseniz tarih sahnesinden silineceksiniz. hiç öyle 90.yıllık çınar falan demeyin. adamların "yeni türkiye"si senin ve senin zihniyetinin içinde olmadığı bir türkiye. zamanında menderes'in yeltenip başaramadığını erdoğangiller yapıp lağvedecekler partiyi. ve bu sefer kurtarıcı olacak asker de yok.

erdoğan ın anıtkabir özel defterine yazdığı mesaj

inceden inceye yine chp'ye laf sokan mesajdır. anıtkabir özel defterine yazdığı mesajda bile chp nefretini dizginleyememiştir haşmetlü.

üniversiteli çakma entel

ortamlarda sırrıya veya selahattine verdim der.

ya kuşlar duruyor da gökyüzü uçuyorsa

http://inciswf.com/filozof.swf

trados

türkiyede yurtdışı fiyatlarının yarı fiyatına satılmaktadır. ancak buna rağmen pahalıdır. gerçi kullanan çevirmenlerin çoğu birkaç ayda maliyetini çıkardığını söylüyor o ayrı.

bim e girerken neden iki kapıdan geçiyoruz

her bime girdiğimde "lan ya ilk kapıdan girdikten sonra ikisi birden kilitlenirse ve burda kalırsam?" diye düşündürtüyor bu durum beni.

sağlıklı insan osuruğu

sağlıklı insan osurmaz, sıçar.

egosantrik

her egosantrik insan kibirli değildir. egoistle karıştırılmaması gerekir. egosantriklerin en büyük özelliği empati yoksunu olmalarıdır.

egosantrik insanların bir kısmı yeterli olgunluğa ulaşamadığı için böyledir. yeteri kadar olgunlaşmamış insan empati de kuramaz. yolun ortasında dikilip telefonla konuşan adam da egosantriktir mesela. o anda dünya, o ve telefonla konuştuğu alandan ibarettir. o yoldan birilerinin geçeceğini düşünüp az kenara kaymayı düşünmez. ama böyle biri için kibirli diyemeyiz. bencil diyebiliriz, lavuk diyebiliriz.

yani her egosantrik egoist değildir. ama her egoist egosantriktir diyebiliriz.

28 ağustos 2014 şampiyonlar ligi kura çekimi

ilk torbadan zayıf ancak ikinci torbadan güçlü bir rakip çekecekmişiz gibi geliyor.

adettendir:

porto
psg
galatasaray
malmö

şeklinde bir gruba düşeceğimizi tahmin ettiğim kura çekimi.

sadece akplilerden oluşan ülkeye verilecek isimler

(bkz: cehennem)

gs ye dördüncü torbadan monaco nun çıkması

prekazi ve hagiden sonra sneijder'in de monaco kalesine füze yollamasıyla sonuçlanacaktır.

ama yine de çıkmasın lan.

kitap ayracı olarak kullanılan şeyler

kitapçık.

inception gibi oluyor çok acayip.

ayşe hatun önal ın şarkısının şirk kokması

saçma bir söylemdir.
şarkıda bahsedilen taş ayşe hatun'un kendisidir.

ulusalcılık

http://www.yakinplan.com/...lari/ulusalcilik-etiketi/

murat ı twitter da takip ediyoruz kampanyası

fotoğraflarına baktım, fanatik galatasaraylıymış murat. twitterı olan galatasaraylı futbolculara haber versek iyi olur diye düşünüyorum.

mustafa sarıgül

cemaat ve akp savaşı sırasında doğru adımlar atarsa bu savaştan en karlı çıkan kişi olabilir.

emir sarıgül

babasının* imaj yönetimini kendisi sağlıyormuş.