bugün

yeni türkiye'yi çok güzel bir şekilde anlatan izdihamdır.

bu adamlar metrobüse de böyle biniyor, aslında şaşırtıcı bir durum yok ortada yani. 3 ton baklavadan bahsediyorlar lan, affederler mi?

her yerde var bu adamlar, hangi partiye oy verdikleri belli. bu görüntüdekiler azınlık değil ne yazık ki, ülkenin neresinde bedavaya bir ürün dağıt aynı izdiham olacaktır emin ol. şuradaki hastalıklı tavır tüm ülkeye yayılmış vaziyette. bu insanların (!) kurtarılması söz konusu değil, zombiden hallice lan adamlar kurtarılabilirler mi? tek çözüm daha fazla üremelerini engellemek gibi görünüyor. nihat genç'in de dediği gibi "böcekvari insanlar" oğlum bunlar. insanın içindeki hitleri uyandırıyorlar resmen.

ama allaşkına şu insanlar katledilse ülke kaybettiğinden daha çok şey kazanmaz mı? onu de bi bana.

edit: başlık başa kalmış ya lan. video şurada:
http://www.59saniye.com/e...yasanan-baklava-izdihami/
yüzde 90'ı akp seçmenidir.
bu fakirlikle ya da alamamakla alakalı bir durum değil. tamamen bizim milletin aymazlığı, arkadaş orada baklava değil de taş dağıtılsa yine saldıracak ayı oğlu ayılar. 2 dilim baklava için yapılacak iş mi yahu bu? koca koca adamlar birbirini tepeleyip avuçlarıyla dalıyorlar tepsiye. hey allaam.
işte insanlık denilen video. gördüm bi tanesi cebine bile koydu tatlıları. hani 7-8 yavru köpeğin önüne bi tas yemek koyarsın ya, işte ona benziyor kısacası. aslında o köpekler bile böyle yapmıyor, onlar daha neşeli yiyiyor.
Bi de bireycilere vatan-millet olayına soğuk bakanlara laf atarlar liboş diye.
Hani halkçıydınız? Hani milletçiydiniz? Noldu lan amk'un toplumcuları?
Hani bizim karekteri yüksek milletimiz vardı? Hani bizim tarihimiz vardı? milli bilincimiz vardı? 7/24 vatan millet kafa siken halk-millet çocukları buyurunuz size sevgiliniz.
Reziliktir. Kardesce toplanip guzel guzel eglenmek varken millet bir dilim baklava icin birbirini eziyor. Maksat muhabbet degil mi arkadas biraz insanlasalim lutfen.
görmemiş akp seçmeninin sadece görünen kısmıdır.
milletin karakterinde bu var, yapacak birşey yok. toplumsal bellek, bilinçaltı diye birşey var. nasılki zenciler biraz parayı görünce azıtıyorlar. bu da böyle... neden? çünkü zamanında yaşananlar böyle bir zihinsel kodlanma bicimi yaratmış.
oradakilerin yarısı bir tatliciya gidip rahatlıkla istediği şeyi yiyebilirler. en fazla 10 lira yahu. sirf beleş diye bu kadar izdiham acınası gerçekten. 'nereye beleş oraya yerleş' diye bir deyimimiz var bizim; daha ne olsun.. başka bir dilde var midir acaba..
ayrıca simdi hatirladim, birkaç ay önce kadikoy un göbeğinde küçük bir dönerci aciliyor diye ilk gün bedava veriyordu. orada da öyle bir sıra oluşmuştu ki, gencinden yaslisina farklı kesimlerden birçok insan o kadar sure bekledi sirayi.
hadi ben gencim, ogrenciyim - ki zor tahammül ettim siramin gelmesini- yahu insan hic mi utanmaz.
öyle görünüyor ki, insanlar ne kadar refaha erişse de bu psikolojiden birkaç kuşak daha cıkılamayacak. iste ekonomik gelişme ve kalkınma farkı buralarda ortaya cikiyor.
Ülke insanının zor durumda olduğunu göstermiştir. üzülmek içten bile değil..
lanet olsun görmüşler baklavalarımı.
kurban bayramı haftasına girmeye az kala tanıdık bildik manzaralardır.
yeni türkiye, 2023' de ekmeğe de böyle dalacak millet.
haberlerde izlerken yarıldığımızdır.
biri yeni doğmuş bebeğini bile getirmiş, bi yaşlı teyze de ben hamileyim diyerek baklava istiyo, biri avuçlamış kaçırıyo, biri cebine atmış götürüyo cidden komedi.
fıtrat meselesi herhalde amk.

siksen yapacağım iş değil. 10 yıl yemesem de o baklavayı öyle gidip de elimle alıp yiyemem. hayır üstünlük olarak mı söylüyorum hayır. yapım değil.

yalnız arada bayan gördüm.

tatlı niyetine ne fortlamışlardır onu.

bak onu yaparım. iyi fortlarım. *
Ülkeden bir görüntüdür.
Makarna ve kömürün suçu ne? *
(bkz: başkası adına utanmak)
Gerçekten yazıklar olsun! Oradaki canlı sürüsüne de, bu olayı bu hale getirenlere de yazıklar olsun!
Yüzde 90'ı Araptır.
toplumun az gelişmişliğini gösteren bir tablo.

genellikle doğulu kıro tiplerin oluşturduğu izdiham dır.
Akla 72. Koğuş filmindeki, gardiyanın yediği tavuğun kemiklerini, mahkumlara attığı sahneyi getiren izdiham malesef.
bence bu iğrençlikten de öte izdihamı yapan kişilere yok şu partinin seçmeni yok bu tarikatın kolu gibi yaftalarda bulunmaktır.

bir de unutmadan yapacağınız festivale sokayım. tatlı satışı yapan firmaların dangalaklığına mı yanayım yoksa izdiham yapan insanımın
açgözlülüğüne mi?

şov yapmanın bir anlamı yok, madem tatlılarını millete ikram edeceksin. ufak ufak plastik kaplara koy. adam akıllı servisini yap benim güzel tatlı satan firmalarım.

ve benim güzel insanım sen de adam gibi sırana geç, sıran gelince baklavanı ye.

her şeyden öte bu izdihamın temel nedeni oraya tatlı tedarik eden firmaların sıfır organizasyon becerisinde olmalarıdır.
hamsi şenliğinde böyle bir olay yaşanmadı mesela.
açgözlülüğün canlı kanlı sokakta yürüyen halidir..
Yurdum hayvanlarına beleş bir şey vermeyeceksin yoksa dükkanı bile dağıtırlar.
Burada her gün 24 saat yaşananı var.

(bkz: metrobüs)

Yer kapmak için birbirini iteleyen insanların daha çabuk yer kapmak için eylemsizlkik kanununu bile öğrenen insanların baklava için neler yapacağı bellidir.

Bu ülkede indirim, kapatıyoruz, ücretsiz bir şeyler yapmayacaksin.

Arkadaş anlamıyorum bedava bir şeyler dağıtılıyor gene sorun var.
Zam olunca da sorun var.
Ne değişik bir memleket bu amk?
Nerden kapatılıyor lan bu?
(bkz: the walking dead)
aç gözlülerin yarattığı izdiham.

ulen bunlara insan demeye utanıyor insan.