bugün

baba,

hani sen bana dışarı çıkarken "oğlum, paran yoktur şimdi senin, al bakalım" derdin de cebinden para çıkartıp elime tutuştururdun ya, keh keh gülerken. onu çok özledim ben. bir de çok önemli bir sorunum olduğunda, seni arardım çözerdin ya, onu da özledim ben. güçlü olmak kolay değilmiş, bir de onu anladım. sen iyi başarmışsın yıllarca, bakalım ben de becerebilecek miyim.

sevgiyle,

eksper-i mental
baba;

akü yok!
franz kafka'nın brief an den vater adlı eserinin doğru çevrilmiş hâli.
~ya zamanında dalga geçmişim, ya da başlık şekil değiştirmiş...
Baba seni çok özledim.Günlük hayatta baba demekte çok zorlanıyorum,sanki söylediğimde senin eksikliğin anlaşılıcak gibime geliyor.içim acıyor,herkes babasına babalar günü hediyesi alıyor ama sen yoksun...
Yuregim, O'nun elleri kadar gucluydu. Dusuncelerim, O'nun gozleri gibi berrak; yuzum, bana sevgisi gibi bembeyazdi. O sadece benleyken mutluydu, bense hep. O kadar cocukmusum ki o zamanlar... Bircok sey bildigimi zannedermisim; oysaki her seyi daha yeni, o gun ogrenmisim. Sanki hep var olacakmis gibiydi. Her istedigimde buyuk bir istekle kosarak bana gelecek, sesini duyuracak, korkarak sarilacak, gozlerini benden ayrimayacak gibiydi. O kadar buyuk destekti ki benim icin; hic yikilmayacak gibi... Bana asil aci veren icimdeki ozlem degil, elimde olmadan hafizamin tamamen degisiyor olmasi. O'nu unutmak istemiyorum. Sesini unutmak, yuzunu unutmak, dokunuslarini, tenini unutmak... Sanki her birinde kendi vucudumdan bir seyler eksiliyor. Aci cekiyorum. Artik dayanilmaz, katlanilmaz bir hale geldi. Hayir, bu kadar yabancilasmamaliyiz. Hep hissettirmelisin bana dokundugunu. Nefesini bile hissetmek istiyorum. Eskisi gibi sen uyurken ben oylece izlemek istiyorum. Bana karsi oyle ince, oyle dusunceliydin ki; ben bunlari fark ettigimde, hicbiri kalmadi. Sen kalmadin. Seninle ilgili her sey kayboluyor. Buna karsilik yuregim cok daha fazla agliyor. O kadar cok yalvariyorum ki seni bir kez daha gorebilmek icin... Seni yeniden canlandirmak, hatta sana kendi canimi vermek istiyorum; ne pahasina olursa olsun. Beni yeniden ufacik seylerle mutlu et, bana yine nefesini ver istiyorum. Seni oyle cok ozluyorum ki baba, sanirim bir daha eski ben olamayacagim.

2007
(bkz: çok konuşuyorsun)*
senden kurtuldum baba. ***
baba,

param bitti.
neden böyle olduk biz
neden mutfağa sen balkondan girerken ben senin girdiğini hissedip mutfak kapısından çıkıyorum.
hiç kavga etmedik ki biz. hiç tartışmadık.
kuzenimi kaybettiğimizde bana sarılıp üzülme diyen ağlayan adam değilsin artık.
hele ki altı yaşındayken beykoz motorlarına binip yeniköye geçerken "ışıkları senin için yaktırdım. motorcu arkadaşım" diye beni kandıran adam da değilsin.
sen yorgun ve bıkmış bir adamsın. benden çok uzaktasın
ya bir gel su doldur, çöp dök. ***
(bkz: çöpçü aranıyor)*
hiç özlemedim seni. hiç ve hiç, koca bir hiç. gerçekten özlemedim seni, sen neden özledin? giderken ama öyle demiyordun ki... gittiğin yerde kal sen, orası güzel. kal orda, böyle uzakta olmak iyi. bir gün ikimiz de kalmayacağız; çünkü ben seni boğarım. **
aferin değerimi anlamışsın.***
düşündüm de ben senden bıkmışım. sen benden nasıl bıkmadın ki? anlayamadım ben seni gerçekten. bilemiyorum seni sevmedim mi acaba? yoksa sevdim mi? ama ben hayatımda tek bir kişiyi çok sevdim ki. sarışın mavi gözlü kadını sevdim ben. hatırlamazsın sen; ama şimdi nasıl da hatırlıyorsun sen onu? ölünce bir insan nasıl bu kadar çok değerli olabilir ki? acaba sen de ölünce, benim için çok değerli olacak mısın? o mavi gözleriyle sen acı çektikçe gülümsüyor olsa gerek. sen o kadına neler yaptın, şimdi vicdan azabınla çek acını. ***
baba;
sen bu mektubu okurken ben kız arkadaşımla birlikte çok uzaklarda olcam. biz evlencez çünkü kız arkadaşım hamile. bi de aids hastası olmasaydı daha iyi olurdu...biz bir ormanda yaşicaz. kız arkadaşıma eroin alabilmek için bahçemizde esrar yetiştirip satcaz. beni merak etme. oğlun...

not: baba ben ahmetlerdeyim. seni kötü bir karne bekliyor o kadar. sadece hayatta kötü bir karneden daha kötü şeyler olduğunu hatırlatmak istedim. seni seviyorum.
bir babamın olma duygusunu hiç tatmadım baba. bir erkeğin vereceği o en güzel güven duygusunu hiç yaşayamadım sende bilmiyorum. çünkü hiç tanıma imkanım olmadı seni.
iyi ki kızınım senin...
baba artık arabanla uğraşmayı bırak lütfen. internetten de çık. azıcık baba gibi ol ne biliyim. balığa falan çık. yemekten sonra çay iç balkonda. of. normal ol biraz be.
babacım,

bunca yıl doyurdun besledin. ama sana layık bir evlat hiç bir zaman olamadım. yıllarca okuttun, eğittin a'yı söyledin ben b'yi yaptım. utanıyorum baba artık. baba şunu istiyorum, baba şöyle ypalım diyemiyorum. yıllarca dershanelere, kurslara gönderdin. ben ne yaptım? kaçtım hep. liseyi zor bitirdim ve üniversitedeyim gene sorunlu baba 5 alltan 5 üstten... kafam karışık... girebileceğim bütün sınavlara girdim ve en iyi imkanlarla... ama sonuç hepsinde koca içi boş bir 0. baba hakkını helal et demiyorum bırak sürüneyim, bırak allahtan belamı bulayım. yeter baba artık ben kendimden sıkıldım hiç bir zaman iki elimle bir siki doğrultamadım. yapamadım... düştüm hep.. bir anlık gaflete yeniliyorum. neden yapamıyorum? yoksa senin gibi gurbette simit satmadığım veya ayakkabı boyamadığım için mi? ya da elimde çok imkan olduğu için mi? baba bana rahat mı batıyor? baba bana hep yardım ettin. istemiyorum artık yok yüzüm yok baba... baba şunu, bunu istemiyorum artık. nefret et benden ben öyle iğrencim ki sana, ailemize layık olamadım bir kere benim oğlum böyle dedirtemedim. biliyorum ki hep içinde ukte. sen de demek istersin arkadaşlara bizim oğlanda böyle böyle yaptı. yok ama yok elle tutulur bişey yok... söz veriyorum baba artık böyle olmayacak... ama yok dur söz de vermek istemiyorum daha ömnce seninle yüzlerce kez beyaz sayfa açtık ben hepsini karakalemle boyadım. ama yine de içimden söz veriyorum baba değiştim ben yok artık laylaylom bıktım bu hayattan ben senin gibi olmak istiyorum. özeniyorum sana sende ki sabrı istiyorum. nasıl katlandın bana hiç demedin yeter ulan yeter! diye. annemi bile üzüyorum. ben niye böyleyim sen beni en güzel şekilde eğittin. istemiyorum baba bu hayatı. tiksiniyorum artık kendimden ben bir hiçim bu dünyada varlığım, yokluğum bişey dğeiştirmeyecek. seni çok seviyorum.. iyi ki yanımdasın. ne olursa olsun yanımdasın biliyorum. bunun kudreti ne baba? hep dersin baba olunca anlayacaksın. sanırım öyle ama benden senin gibi baba olmaz ki ben iğrenç bir insanım baba. seni çok seviyorum.
sevgili baba,

sana dokunduğumda beni hissedebiliyor musun?
keşke...
ne zaman gelir insanın aklına çok sevdiği
can bedenden çıktı an mı?
peki ne zaman eskiyeceksin bende
hayallerimdeki o eşsiz adam söyle
aklıma gem vursam bile duygularım
esaretinden kurtulabilecek mi?

küçük bir kız çocuğuydum aklı sadece oyunda olan
sevmeyi bile bilmezdim
düşerdim hep kaldıran sen olurdun
iste o zamanlar bile beni kalpten çıkarsızca
seven ilk erkektin ilk aşkımdın
kalbimin kapılarını ilk sana açtım…

ve büyüdüm…
okula başladım öğrettikleri ilk kelime sevgiydi
oysa sen bana onu yıllar önce aşılamıştın
sevginle büyüdüm aşkınla öğrendim
sen öyle yüce bir insansın ki kalbimde
toz konduramam asla suretine
tek bir laf ettirmem kimseye
var oluş nedenim sevgimi yolluyorum şimdi
kalbine…

şimdi senden bir ricam olacak
bana bir masal anlat
icinde çocukluğum olsun
benden her bir parçayı kat içine
sadece sana ve bana özel olsun
her anımı anlatsın acılarımı unuttursun
öyle bir masal olsun ki
babam sadece babam koksun
icime çekeyim kokunu her zerreme karış
tıpkı eski zamanlardaki gibi
yaşadığım bildiğim tek aşk
babam olsun senin gibi özlem koksun
öyle bir masal olsun ki babacığım
üzüntülerim heyecanlarım mutluluklarım
hepsi içinde sadece bize özel olsun
senli benli zamanlarda
mutluluğumuzu anlatan bir masal olsun

şuan olamasan da yanımda
ben hep seninleyim bunu asla unutma
her ne kadar gündüzleri suretinden uzak kalsam da
geceleri masallarınla renk kat rüyalarıma
ben seni bekleyeceğim yeter ki
bana bir masal anlat baba
baba, ilk aşkıma iyi bak. yoksa bozuşuruz ona göre.
peder bey,

seninle aramız bazen iyi, bazen kötü oluyor. sebebi ikimizin de karakteri, inatçılığı. ama seviyorum seni.

hani her kız babasına aşıktır ya, ben sana hiç aşık olmadım. ben, sana dost ve kötü günlerinde yanında olmaya çalışıyorum. sanırım erkek çocuklarının yapmaya çalıştığı görevi üstlenmişim, kendi kendime. neden bilmiyorum. beni öyle yetiştirdiğiniz için olabilir. her işimi, kendi kendime yapmayı öğrettiğiniz için. ve işte yanındayım, sana destek ve yolunda arkadaş. her zaman da öyle olacağım.

sana göre hala çocuk olan ve seni seven kızın, isigim sana asigim...
(bkz: dersini çalışsaydın ya hayvan herif)
nelerle uğraşıyorsun be adam!

ne kadar çok şeyi yüklüyoruz üzerine bilmeden,

dün gece uyandırmaya kıyamadın beni duydum sesini uyku sersemi, bırak burda uyusun dedin sero'ya...

nasıl bir fedakarsın sen, annemden aldığın görevi nasıl da başarıyla yürütüyorsun.

hakkın ödenmez!

daha çocukken gönül verdiğin sarı-lacivertine aşığım *, sana da aşıktım zamanında...

ne yapayım sen; idolümdün benim...

hep derim sözlükte duysun o vakit...

iyi ki baba, iyi ki sen benim babamsın!

babamı yanımdayken bile özlüyorum ben, varın gerisini siz düşünün.
güncel Önemli Başlıklar