bugün

entry'ler (41)

üvey anne

Eğer babanız Geri kafalı, cahil, terbiyesiz yerden bitme gerizekalı orospuyla evlenmişse ömrünüz boyunca kavga edeceğiniz, laf anlatamayacağınız dünyanın en kötü aile üyemsi.

iyisi varsa denk gelmedi hakim amca

sözlük yazarlarının itirafları

31 sevdalısı güzel kardeşim günün 3/4'ünü banyoda geçirmeye başladı. tüm evin de onun bu olağandışı gelişen temizlik sevdasını takdir ettiğini sanıyor.

biliyoruz lan orada neler döndüğünü pezevenk. şu 31'i odanda çek. kilitle kapını ne bok yersen ye. sonra istiyorsan banyonu yaparsın. banyoyu saatlerce işgal etmek niye? bir de müzik açıyor amk çocuğu. utanmasa elini mum ışığında yemeğe götürecek.

sözlük yazarlarının itirafları

bir masalım daha götümde patladı. umudumu tamamen kaybettim artık.

çok az kişiye söylemişimdir "bana insanlar adına umut verdin" diye. sağolsunlar hiçbiri de sektirmedi bu lafımı götüme soktu.

göt gibi kalmak

yaşadım, yaşadık, yaşıyoruz. kiminle konuşsam hep üzülüyor, şikayet ediyor. ama gün geliyor zamanında kendisini göt gibi bırakanlarla aynı hareketleri yapıyor, hiç de oturup düşünmüyor.

ben güvendiğim arkadaşlarıma bir yakarış olarak bunu anlattım hep. hepsi de bana hak verdi zamanında. sonra ne olduysa o ayıpladıkları insanlar oldular. birkaç saat önce yaşadım. çok sıcak daha.

ağlamak bir çözüm değilse bile, olmuyor işte.

frame türkiye

bu gidişle gökhan kişisi duvarları delecek. öyle bir yarışma işte. zulüm var adama.

eski sevgilinin fotoğraflarına bakmak

insanı hüzne boğan eylem. hele ki yanlışlıkla ortaya çıkmışsa o fotoğraflar.
dile gelseler herhalde şunları söylerlerdi;
Bir gün belki hayattan
Geçmişteki günlerden
Bir teselli ararsan
Bak o zaman resmime

(bkz: resimdeki gözyaşları)

youtube giriş

üniversite dersi gibi.
youtube giriş teknikleri 1
8 kredi 4 uygulama, 4 teori.

kimsesiz çocuklar için soyunmak

her şey sanat için olan durum.
(bkz: http://img7.imageshack.us/img7/1786/46536209.jpg)

soyut sevgili

somut olduğu gün giden sevgilidir.

cemaat

kpss birinciliği için girilmesi baş koşul olan oluşum. *

neanderthal

"hep geri, tam yol geri" politikaları sonucunda insanlığımızın ulaşacağı mertebedir, yeniden.

azrail e sms

"kontör yok çaldırdığımda ara" gibi bir oyuna sahne olabilir o mesajlar. akabinde numara değiştirilir ve azrail size asla ulaşamaz. *

dümdüz bir adam olmak

üzerinden araba geçmiş de olabilir bu adamın. hemen yargılamamak lazım. *

var mısın yok musun da tezahürat saçmalığı

var mısın yok musun saçmalığı'nın bir alt kümesi.

türk tarihinin 1938 den sonrasının okutulmaması

övünülecek tarihin son bulmasından dolayı olan durumdur bence.
üniversite düzeyinde bile hala devrimler, inkılaplar okutulur ki ona rağmen kimse doğru düzgün bilmez o da ayrı konu. yine de biri de olsun çıkıp desin "hani sonrası?" diye. ilköğretimde ve lisede durmadan osmanlı okutulur sonra cumhuriyet kurulur, biraz devrim serpiştirilir üstüne, şapka olsun, harf olsun, soyadı kanunu olsun sonra hoop birden osmanlı topraklarına dönülür.

otobüste ter kokan erkekler

bu sıcakta toplu taşımayı çekilmez kılan yegane unsurlardan sadece birisi. ama cins ayrımı yapmak doğru olmaz. herkes ter kokuyor, herkes iğrenç bir halde, tıkış tıkış. hele hele metrobüs ise işte şimdi yandın.

dudaktan ilk öpücük

demek ki böyle bir şeymiş denilen andır. filmlerde böyle çok lezzetli bir şeymiş gibi görünür. aslında normal bir öpücükten çok da fazlası değildir. tıpkı çizgi filmlerinde çok lezzetli görünen yiyecekler gibidir. heidi'deki ekmekler, peynirler gibi.
ama unutulmaz orası ayrı bir konu.
- öptüm ulan, öptüm. hohaaa. *
- ohoo daha ilk mi. *

sıcaktan etkilenmemek için yapılması gerekenler

geceleri yaşamak da güzel bir çözümdür. gündüzleri uyunmuyor sıcaktan gerçi ama başka çözüm bulamadım.

sevgilinin söylediği unutulmayan sözler

artık eskisi gibi değilim. ben de bilmiyorum istediğim şey bu mu. bana biraz zaman ver. *

yeniden doğdum denilen durumlar

eski sevgiliden arta kalan hasarı aşıp yerinde saymak gerine yeniden yürümeye karar verilen an. dönüp bakmadan geriye, yavaş da olsa, tökezlense de, hep ileriye. eskileri düşünmeden.