tanım: var mısın yok musun isimli programın saçmalığıdır.

asgari ücret şu an 500 tl civarındadır. 500 tl olduğunu varsayalım. yarışmacının biri bu programda 100 milyar kazanır ve tüm stüdyo üzülür.

şimdi hesaplama yapalım;

100.000 / 500 = 200

bir insanın asgari ücret ile, 200 ayda kazanabileceği parayı, 3 saatte kazanmış bir yarışmacıya, çoğu insan üzülmüştür.
(bkz: #5068681)
acun'a para kazandırmaktan başka amacı olmayan bir programın saçmalığıdır. acun istanbul vergi sıralamasında sanatçılar arasında 2. sırada yerini bu saçmalıkla almıştır.
anlamıyorum...
benim bu kalın kafam almıyor insanları.
ne o yemekteyiz programında ki kötü oyuncuların tavırlarını,
ne dizilerde bulunan senaryo saçmalıklarını...
gelelim var mısın yok musun yarışmasına:
insanlar kazanmadıklara paraya ağlıyorlar.
ceplerine girmeyen bir parayı kaybettiklerini düşünüyorlar.
evet böyle yarışmalar televizyon tarihinde hep vardı.
ama orada insanlar bilgilerini yahut yeteneklerini koyuyorlardı ortaya, sinerjilerini değil.
anlamadığım bir diğer nokta ise bu programın bu kadar izlenmesi.
ne zevk veriyor, bilmiyorum ve itiraf edeyim bilmekte istemiyorum.
yarı$ma adı altında televizyonlarda sergilenen ajitasyon saçmalığıdır.

evet bizzat katılıp ve mülakatta kim daha fazla emrah moduna bürünürse programa çıkma $ansına nail olan salaklar tanıdım.(evet bence salaklar zira alacağı belirsiz bir para için çıkıp televizyonda kendini maymun etmeyi anlamlandıramıyorum)

ahmet çakar'la $ansa bak bile bu rezillikten kat be kat iyidir. en azından bilgi birikim sonucunda insanlara bir$eyler sunuyor. bu saçma sapan yapım ise tamanen reyting kaygısı üzerine kurulu.
yazık ki ülke insanımız da buna prim veriyor. ha bir de bunun geri planı var ki tam evlere $enlik. ademoğlu kalkıp memleketinden geliyor buralara. 3 ay yarı$maya(!) katılacağım deyu kapılarda yatıp kalkıyor ve babayı alarak* geri dönmek zorunda kalıyor. acun efendi i$ini bilir demi$tik, hakikaten biliyor. bi skim yapmadan milleti maymun etmekle kalmayıp üstüne bir de paranın tabiri caizse amna koymakta. ne diyelim helal olsun. izleyene de izletene de.

konuyla ilgisi olduğu için;
(bkz: yarışma)

(bkz: kim 500 milyar ister)
(bkz: ahmet çakar la şansa bak)
önceden belirli bir senaryo olmasından kaynaklanan saçmalıktır. son tahlilde aslolan öndeki kutudur. bu yüzden kutu açma işlemleri vakit şişirmekten öte bir olay değildir. ve çıkacak sonuç her türlü üç aşağı beş yukarı bellidir.
ilk başlarda izliyordum (kemal beyin yarıştığı zamana kadar yılbaşı günü). en güzel zamanlarıydı. şimdilerde ise 1 senelik dilimde kabak tadı verdi. (saçmalık ağır bastı) * . acun da bunun farkına vardı ve yabancı, dışarıdan konuklar getirmeye başladı. (iyi ki getirtebilmiş) lima, 50 cent, chris, kenan doğulu, ve!!cem yılmaz!! gibi atraksiyonlarla eğlenebildik ama gerisi saçmalıktı hala da öyle.
izlenebilirliğinin azalmasıyla beraber baymıştır artık.

not: ama deniz bir an önce yarışsın artık ya.
* var mısın ? yok musun ?
tabi ki varım ! Hamdi bey'in teklifide umrumda değil.
(bkz: var mısın yok musun)
(bkz: yer misin yemez misin)
Paranın tamamının ödenmediği bir sene sonra parça parça ödendiği bir programlardan birtanesidir.
"saçmalık maçmalık parayı vuruyo herifler"diye iç geçirdiğim saçmalık.
düşünüyorum öyleyse varım.
artık tamamen reyting alma uğruna yapılan programdır. sırf izlensin diye eski programdaki dikkat çeken isimleri bir araya toplayıp son otuz programda kutuların arasına beş adet beşyüz bin koyup ilgiyi daha fazla çekmeyi düşünüyorlar.
mülakatında kutuyu nasıl açarsınız sorusuna;
-her türlü açarım!yanıtını verebileceğiniz,dünyanın en idiot programı.
bunun yanı sıra;
her kutunun başındaki şahısın falcı olduğunu düşünmenize de sebep olabilir.
istatistik bilginizi geliştirmenize yardımcı olabilir.
sadece kutu açarak,şöhret olmanızı sağlayabilir.