bugün

sevdiği entry'ler

uludağ sözlük ü yıkamayacaksınız

Komple gusül sart bence.

soğuk hali daha güzel olan yemekler

intikam.

evsizlere şarap parası yardımı yapılsın

kardeş burada sosyal devletten bahsediyor..

almanya ve birçok avrupa ülkesinde eroin belli dozajlarda her gün müptezellere verilmekte.

köpek öldüren dahi olsa 1 lt şişeler ile şarapçı kardeşlerim faydalanabilir.

kahrolsun alkolizm.

aslolan fenerbahce dir

Gumaydin kurabiyem. Hayirli sabahlar.

Ben fazla üzerine gelmeyecem sadece bir sorum var müsadenle.

Koyduk mu?

eskortun kalitesi nasıl anlaşılır sorunsalı

Siparişle gelen eskort o kadar olur. Gidip dükkandan alırsan seçerek alabilirsin. Eteğini kaldırıp poposuna bir şaplak atarsın, sesinden belli olur kaliteli mi değil mi.

dolandırıcı olduğunu söylemeden anlat

Verin bu kardeşinize uçurayım.

20 yaşındaki tipin akepe tarımı bitirdi demesi

20 yaşındaki adamdan oy istemeyeceksin o zaman. Hele hele askere git vatan için şehit ol hiç demeyeceksin, aldığı asgari ücretten kesinti yapmayacaksın, vergi almayacaksın önüne acı reçete koymayacaksın. Lan ne güzel değil mi şu gençler olmasa 60 yaş üstüyle ne güzel sonsuza kadar iktidar olurdunuz be.

lozan antlaşması

görsel

Benim için Lozan sürecini en iyi anlatan karikatürlerin başında bu geliyor. Hiçbir şey bilmeyen en azından bunu bilmeli...

Solda Türk, ortada ingiliz, sağda Fransız var. Fransa, ingiltere'den gizlice, masanın âltından Türk'e bir kağıt uzatıyor. Yani hile... Kâğıdın üzerinde "anlaşma" yazıyor.

Lozan süreci ikiye ayrılır. ismet Paşa öyle sert bir tutum izlemişti ki henüz ocak ayında Curzon'un dayatmaya niyetlendiği Lozan taslağı Paşa'yı öfkelendirmişti. Taslakta Sevr maddeleri vardı. Kapitülasyonların devamı, boğazların ingiliz egemenliğinde olması, sınırların durumu vs. değişmemişti.

işte bu sırada Fransız General Pelle ve Başbakan Poincare, ismet Paşa'ya bir teklifte bulundu. "ingilizler anlaşmaya yanaşmazsa biz kendi anlaşmamızı kendimiz yaparız." dedi. Detay bu kadardı.

Bir yandan Ruslar, "ingilizlere boyun eğmeyin, gerekirse istanbul'u beraber alırız." açıklamaları yapıyordu. italya ve Amerika da ingiltere'nin yanında değildi. Fransa ingiltere'nin Orta Doğu'daki egemenliğinden rahatsızdı. ingiliz halkı ise sokaklarda "Türklerle savaş istemiyoruz. Hükûmet istifa" protestoları yapıyordu. Hem de başpapazlara kadar.

Binlerce kez şükürler olsun ki ingiltere'nin bu vahim sosyal, siyasî ve hatta kötü malî durumundan haberdar olan bir Mustafa Kemal Paşa vardı. O dönem meclis konuşmasında ingiltere'nin ekonomik krizinin sebeplerini bile anlatmıştı. inanabiliyor musunuz Gazi Paşa'daki şu dikkate? Nasıl baş etsinler onunla?

Velhasıl Fransa Türklere ayrı bir anlaşma teklif edince, ismet Paşa bu rahatlıkla Lozan'ı terk etti. Curzon da ismet Paşa'nın namusuna kadar hakaretler ederek konferansı terk etti ve yerine Rumbold geldi.

ingiltere Fransa'dan bir açıklama istedi. Başbakanları "Biz sadece barışı hızlandırmak istiyoruz." deyip geçtiler... ismet Paşa Lozan'a geri döndüğünde, tüm kartlar elimizdeydi.

Mısır, Hindistan ve Afganistan, savaş durumunda ingiltere'ye karşı Türkiye'nin yanında olacağını açıkladı. Ocak sonu ve şubatın başında tüm ingiliz basını, Fransız başbakanı akılsız olmakla suçladı. 1 Şubat'ta 1923 Daily Express, bu karikatürü çizdi. Ben kısacık yazdım. Lütfen siz uzun uzun okuyun.

Ertürk Özel

https://www.facebook.com/...5/posts/3307949095997467/

beton yapı teknolojisi yanlıştır

Yüksek katlı binalar depreme karşı dayanıksızdır söylemi cahil söylemir. Yüksekliğin hiç bir ilgisi yok alçak katlı binalar yıkılırken yüksek katlı binlar sapsağlam kalabilir. Bu tamamen depremin frekansı ile yani fayın karakteri ile ilgili bir durum.

https://youtu.be/Zv-leWWPfqY

beton yapı teknolojisi yanlıştır

Yanlış olan beton veya taş, kerpiç demir ya da bambu ağaç değildir.
Yanlış olan yapı tekniğine mühendislik bilimine uymamaktır.

3 kasım 2020 abd başkanlık seçimleri

ben dolar ile maaş almadığım için beni bağlamıyor diyemem. çünküüü bağlıyor.
dolaylı yoldan da değil, doğrudan bağlıyor.*
çünkü joe biden kazanırsa babalar gibi yaptırımlar gelir.

şu tweete göre mevcut oylar:
trump - %50
biden - %47

trump kazanırsa türkiye için doğrudan daha * iyi olacak olan abd seçimleridir.
https://twitter.com/spect...tatus/1322259326107443202

yeşilçam ın en güzel kadını

ıtır esen'dir benim için.